2017. 03. 30. csütörtök - Zalán 8°C | 19°C Még több cikk.

SEAT Foton-Szolnok 90-61

Kosárlabda - Első idegenbeli sikere után hazai pályán is nyert a SEAT Foton Győr. A mieink különösebb erőlködés nélkül, csaknem harminc ponttal verték a Szolnokot.

SEAT Foton Győr-Szolnoki NKK 90-61 (22-10, 24-18, 22-21, 22-12)

40. perc: Orsó nem hibázza el a büntetőket, így ezek a meccs utolsó pontjai. 90-61.

39. perc: Djelmis addig gyakorolta a duplát, amíg újra betalált. 88-61.

37. perc: Antolovics passzol Vidának, aki megszerzi a Foton 84. pontját. 84-58.

35. perc: Fűrész ad gyönyörű passzt Imbergerovának. Ezt nem is illik kihagyni. 80-56.

35. perc: Huszonkét pontos győri előnynél szolnoki időkérés. 78-56.

33. perc:Djelmis hármas, Varga dupla. 75-54.

32. perc: Hegedűs és Varga is kettőt-kettőt dob. 73-51.

31. perc:Izsák nyitja hármassal a hajrát. 71-49.

A Győr higgadt játékkal tartja az előnyt. Jön az utolsó negyed.

30. perc: Szabó Viktória ott, Varga itt. A végén újra Szabó szórja a pontokat. 68-49.

28. perc: Vida a meccs egyik lejobbja. Büntetőből dob pontokat, Parshina a palánk alatt kűzd a kosárért. 60-45. Borovickova most is előjön a triplával, amit Vida másol. 66-45.

27. perc: Zele majd Hegdűs is harcol a pontokért.  58-43.

26. perc: Vida Anna mindkét palánk alatt veri a szolnokiakat. Előbb pont, majd lepattanót szerez, és ad egy gólpasszt Borovickovának. 57-37.

25. perc: Boskovic is hint egy triplát. 52-37.

24. perc: Hegedűs hárompontosával: 52-34.

22. perc: Radunovic biztos kézzel dobja a büntetőket. 52-31.

21. perc: A Szolnok egy hármassal, a SEAT egy duplával kezd. 48-31.

Az első félidőt a győri csapatból Vida 12, Radunovic 10, Borovickova és Imbergerova 8-8, Kovács, Fűrész, Keller és Varga 2-2 ponttal zárta. A Szolnoki NKK-ból a 9 pontos Szabó Viktória volt a legeredményesebb.

20. perc: Serdar csökkenti a vendégek hátrányát a félidőre. 46-28.

18-19. perc: Varga Ritán nem fog a blokk. 44-23. Borovickova két büntetőt dob be, majd jön Szabó egy hármassal. 46-26.

17. perc: Imbergerova ziccerből, majd a ráadásból is eredményes. Fűrész a meccs egyik legszebb támadását fejezi be pontokkal (Radunovic szerzett labdát, háttal passzolt Fűrészhez).  42-20.

16. perc: Szolnoki pontok. Kalmár-Nagy szerzi az utolsót büntetőből. 35-19.

15. perc: Vida szólózik. Szabálytalankodnak vele, de így is a gyűrűbe talál. 34-16. A ráadás is jó. 35-16.

14. perc:Borovickova újra hármast dob. Sonyák válaszol, de ez eggyel kevesebbet ér. Izsák is betalál. 32-16.

14. perc: Kalmár-Nagy Rita első pontjai. 27-14.

13. perc: Borovickov tripla után Keller ziccer. 27-12.

11. perc: Szabó ott folytatja ahol a rövid szünet előtt abbahagyta. Beviszi a labdát palánk alá, bedobja. 22-12.

A Győri irányít, a Szolnoknak egyelőre "jobb pillanatai" vannak.

10. perc: Vida kétszer. Ugye kitalálták? Büntetőkből. 21-8. Szabó Viktóriáé az utolsó két pont a negyedben. 22-10.

9. perc: Djelmis egy- Radunovic két pontot szerez. 19-8.

8. perc: Csak a változatosság miatt: Megint büntetők. Djelmis biztos kézzel dobja, majd jön Radunovic a túloldalon. 17-7.

7. perc: Vida szórja pontosan a büntetőket. 14-6.

6. perc: Frissít a Győr. Visszajön Vida, Izsák és Keller is a pályán. Szolnoki pontok. Az utolsó kettő Hegedűstől. 12-6.

5. perc: Radunovic megállíthatatlan a palánk alatt. 12-1.

5. perc: Szinte minden támadást ziccerig játszanak a szolnokiak, de az utolsó pillanatban rendre hibáznak. Radunovic lepattanót és pontokat szerez. 9-1. A SEAT légiósa a ráadás büntetőt is bedobja. 10-1.

4. perc: Radunovic mindkét büntetőt hibátlanul dobja. 7-1.

3. perc: Imbergerova triplájával 5-1. Tapodi Péter Vida helyére Fűrész Diát küldi.

1. perc: A hazaiaké az első támadás. A SEAT kezdő ötösében Borovickova, Kovcs, Radunovic, Imbergerova és Vida. Az első pont büntetőből a Szolnoké, majd jön a győri dupla. 2-1.

A találkozót a Bognár Tibor- Győrffy Pál Attila kettős vezeti. A hazaiak fehér, a szolnokiak kék szerelésben lépnek pályára.

Vezetőedző: Tapodi Péter

A győri vezetőedző Tapodi Péter szerint kötelező a győzelem.

Ezt a mérkőzést egyszerűen meg kell nyernünk. Imbergerova a térdét fájlalja, Keller pedig vírusos betegséggel küzd, ami miatt infúziót is kapott. Ezeken a nehézségeken azonban túl kell lépnünk. A Zala Volán elleni győzelem feldobta a csapatot, a játékosok is látták, van értelme a rengeteg munkának. Azért is volt fontos a siker, mert közvetlen riválisunk otthonában értük el. Elsősorban védekezésünkkel lehettem elégedett, szeretném, ha ez ma is így lenne. Az ellenfél csapatából Delmis a magyar női kosárlabdázás egyik meghatározó játékosa, de nemcsak ellene, hanem az egész Szolnok ellen is készültünk."

• 4. -.- 2008. október 20. 18:07
    „Aha, Sonyák tényleg jól játszik,sajnos Szolnokon!

Seat!
    Nem tudom a neved alapján ki vagy de legalább ketten ott vagyunk minden meccsen.;)”
  • 3. név00 2008. október 19. 16:18