2018. 07. 18. szerda - Frigyes 18°C | 26°C Még több cikk.

Se jó játék, se jó eredmény: Győri ETO FC-Haladás 1-1

A nyugat-dunántúli derbi döntetlennel ért véget a Soproni Ligában. A Győri ETO FC hazai pályán nem tudta legyőzni a Haladást.

Győri ETO FC - Szombathelyi Haladás 1-1 (1-1)
Soproni Liga, 22. forduló
Győr, ETO Park, 2500 néző
v.: Oláh G.

Győri ETO FC: Stevanovic - Tokody, Eugene, Fehér Z., Szabó O. - Koltai (Phantkhava, 68.), Copa (Ceolin, 57.), Pilibaitis (Ganugrava, 77.), Józsi, Kink - Aleksidze

Haladás: Rózsa - Schimmer, Guzmics, Lengyel, Tóth P. - Nagy G., Rajos, Simon Á. (Iszlai, 87.), Halmosi - Sipos (Lattenstein, 69.) - Oross (Bogdanovic, 92.)

gól: Józsi (16., 11-esből), illetve Tóth P. (36., 11-esből)

sárga lap: Fehér Z. (36.), illetve Lengyel (15.), Tóth P. (18.), Sipos (55.), Schimmer (81.)

Továbbra sem megy a győrieknek hazai pályán, mert ugyan Józsi büntetőjével ők szereztek vezetést a 16. percben, a Haladás ellen, de húsz perccel később Tóth Péter egyenlíteni tudott ugyancsak 11-esből. Mivel több gól már nem született, így mindkét gárda egy pontot szerzett. Bár a hazaiak győzni szerettek volna, így is megelőzték a Zalaegerszeget a tabellán, és a harmadik helyre jöttek fel.

Újra csak egy gólra volt képes és hazai pályán ismét csak egy pontot szerzett – ezúttal a Szombathelyi Haladás ellen – a Győri ETO FC a

Egyperces gyászszünettel kezdődött a mérkőzés, a pénteken 65 éves korában elhunyt Varga Zoltánra emlékeztek, aki Győrben kétszer is irányította az ETO FC szakmai munkáját. Tarsoly Csaba a találkozó után megrendülten beszélt a korábbi kiváló labdarúgóról, s kijelentette: a győri klub saját halottjának tekinti Varga Zoltánt.

A „Nem kell nekünk bunkerfoci" drapériát kifüggesztő győri szurkolók valószínű imába foglalják Oláh Gábor nevét. No nem azért, mert annyira jól vezette a mérkőzést, a büntetőket nagylelkűen osztogató sípmester révén legalább két gólt láttak az ETO–Haladás meccsre jegyet váltó drukkerek.

Nem kezdett egyébként rosszul az ETO, az első félidőben mezőnyfölényben futballoztak a zöld-fehérek, ám sajnos – Tokody, Szabó Ottó és Józsi teljesítményén kívül – ez a legtöbb pozitívum, amit a hazai csapatról le lehet írni. Gólt csupán egy véleményes büntető után ért el a győri gárda, kimaradtak ugyanis – megint – azok a lehetőségek, amiket ha Koltaiék kihasználnak, biztos előnnyel és vastaps közepette vonulhattak volna pihenőre. Érdekesség, hogy a győriek kezdő tizenegyében kapott helyet az az Arsene Copa, aki ugyan rendkívül szimpatikus egyéniség, ám mint labdarúgó, sokak szerint nem üti meg talán a másodosztály színvonalát sem, mégis valamiért – általában a cserepadon – rendre szerepet kap a kisalföldi csapatban. Az a Kiss Máté, aki a szakemberek szerint is nagy reménység, nem mellesleg az U20-as világbajnokság gólját rúgta Egyiptomban, csupán civilben ballagott fel a lelátóra.

A szünet után egyre ötlettelenebbül és bátortalanabbul játszó hazai csapat csupán már fellángolásra volt képes, a nagyobb lehetőségek a Haladás csatárai előtt adódtak. Igaz, az utolsó pillanatokban még így is megszerezhette volna a győzelmet az ETO. Edzőjük, Pintér Attila szerint megérdemelték volna, hiszen a szakember úgy látta, játékosai ezúttal is mindent megtettek a győzelemért. Nos, a szurkolók – legalábbis egy részük – biztosan nem így gondolták: bronzérmes helyezés ide vagy oda, többen kórusban is skandálták a „Hú, de gyenge" rigmust (és annak durvább változatát), majd a meccs végén a „Hol a csapatunk?" kérdéssel búcsúztatták a levonuló játékosokat.  Elgondolkodtató momentum, hogy lefújást követően lassan több rendező őrzi Győrben a hazai kispadot, mint a vendégszurkolók táborát.

A hazai élvonalbeli labdarúgás színvonaláról pedig nagyon sok mindent elárul – még ha a külföldi szövetségi kapitány udvariasságból a magyar foci javulásáról is beszélt –, hogy a Rába-partiak ilyen teljesítménnyel is harmadikak tudnak lenni a Soproni Ligában.

Pintér Attila: – Azt hiszem, aki kint volt és reálisan nézte a mérkőzést, az láthatta, hogy ezt az összecsapást meg kellett volna nyernünk, hiszen volt hat-hét olyan lehetőségünk, amiből be kellett volna találnunk és eldönthettük volna  a mérkőzést. Egy nagyon fegyelmezett csapat ellen játszottunk, amely nem adta fel és büntetőből ki is egyenlített. Olyan szériában vagyunk, amelyben nem sikerül kihasználni a lehetőségeinket, bízom benne, ahogy ez más csapatoknál is előfordul, nálunk is minél előbb megváltozik és akkor belőjük a helyzeteinket, s nem egy- és kétgólos győzelmeket fogunk aratni. Gratulálok a csapatnak, hiszen mindent elkövetett a győzelemért. Nem hiszem, hogy nem játszunk látványos futballt, nyolc-kilenc lehetőségünk is volt, az eredmények minket igazolnak. Amikor Győrbe kerültem és Tarsoly Csabával leültem, megegyeztünk, hogy három év alatt megpróbálunk egy csapatot úgy felépíteni, hogy az a tulajdonosnak és a klubnak jó legyen. Jó úton vagyunk, a játékosok vevők a dologra, és mindenki úgy ítéli meg a dolgot, ahogy akarja. Azt gondolom, volt egy sokkal nagyobb edző, mint bárki Magyarországon, úgy hívták, hogy Lobanovszkij. Ő azt mondta: kétfajta futball van, eredményes és eredménytelen. Döntse el mindenki, hogy mi hova tartozunk.

Róth Antal: – Ideális körülmények között, viszonylag jó iramú mérkőzést produkált a két csapat. Nehezen vettük fel a mérkőzés ritmusát, az első tizenöt percben sok hibát vétettünk, ráadásul gólt kaptunk a tizenegyes után. Játékosaimat dicséri, hogy a második félidőben akár nagyobb meglepetést is okozhattunk volna.

Tokody Tibor: – Magabiztosan kezdtük az első félidőt, a helyzeteink is megvoltak, amelyeknek ha a felét értékesítjük, gólokkal vezethettünk volna. Szünet után is mindenáron nyerni akartunk, mentünk előre, s nyilván ezért több lehetőség adódott a Haladás előtt is. Nagyon bízom benne, hogy nem hiányoznak majd ezek a pontok, a következő fordulóban Zalaegerszegen pótolhatjuk ezeket, mindenképp győzelmi reményekkel utazunk.

Nagy hagyományokkal rendelkezik a Győr–Szombathely párharc, a két város első osztályú csapata az 1945/46-os bajnokságban találkozott először egymással. Akkor a Pécsi – Selmeczi, Bányik, Farkas, Kovács I, Hrabovszky, Kiss I, Preiner, Nyíregyházky, Gőcze, Burghardt összeállítású ETO Nyíregyházky és Gőcze góljaival 2–1-re legyőzte a Haladást.

Később váltakozó szerencsével mérkőzött a két együttes, az összesítésben azonban az ETO az eredményesebb. A győriek legutóbb ősszel is nyerni tudtak, a vasi fővárosban Nicorec és Józsi góljára csak egy hazai találat érkezett és 2–1-re megnyerték a mérkőzést.

Győrött az összeállítást illetően a sok sérült okoz elsősorban gondot Pintér Attila vezetőedzőnek. Az biztos, hogy Sztanisic derékbántalmai miatt nem léphet pályára.

Galéria! Fotók: H. Baranyai Edina

A legutóbbi fordulóban Kispesten gyenge színvonalú mérkőzésen ért el gól nélküli döntetlent az ETO.

„Bízom benne, hogy a Haladás ellen hazai pályán majd feledtetni tudjuk ezt a hangulattalan kilencven percet" – nyilatkozta Kiss Máté.
Kenesei Krisztián egykoron az ETO mezét is viselte. A múlt héten hosszú sérülése után léphetett ismét pályára.

„Tudom, hogy csak fokozatos terhelésnek alávetve lehet visszatérni, ezért nem tudom megmondani, hogy a Győr ellen a hétvégén mennyit fogok játszani, ez Róth Antaltól függ – jelentette ki „Kenő" az nb1.hu honlapnak. – Az ETO sem legyőzhetetlen csapat, lehet Győrben is nyerni, főleg úgy, hogy mostanában ők sem dúskálnak a gólokban."

A jelenlegi bajnokságban tíz hazai meccsén háromszor lőtt egynél több gólt az ETO, a tavaszi eredményei: Vasas 1–1, Kecskemét 1–0 és Pápa 1–1. A tendenciákat figyelembe véve három eredmény várható ma este: 1–0, 0–0, 1–1. A győri szurkolók biztos, hogy az elsőt választanák...

Bemelegítés közben meghalt egy focista

Kazah élvonalbeli bajnoki mérkőzés előtt, bemelegítés közben meghalt egy brazil labdarúgó, Daniel… Tovább olvasom