2016. 10. 01. szombat - Malvin 13°C | 23°C

Schumi vb-címmel búcsúzik?

Michael Schumacher nyerte a Forma–1-es autós gyorsasági világbajnokság tizenötödik futamát.

Michael Schumacher nyerte a Forma–1-es autós gyorsasági világbajnokság tizenötödik futamát, az Olasz Nagydíjat. Fernando Alonso (Renault) kiesett, így M. Schumacher hátránya három futammal a zárás előtt mindössze két pontra csökkent. A csapatversenyben a Ferrari megelőzte a Renault-istállót.

A hétszeres világbajnok német szupersztár, aki idei hatodik, pályafutása 90.(!) futamgyőzelmét szerezte meg, a 16. körben remek boksztaktikával megelőzte az élről indult Kimi Räikkönent és előnyét végig megtartotta a finnel szemben. Robert Kubica, aki a szezon közepén kapcsolódott be a világbajnokságba, óriási bravúrral – életében először – dobogós lett az
autósport elit kategóriájában.

A pontversenyben vezető, címvédő Fernando Alonso, akit – vitatható módon – büntetésből a 10. helyre soroltak vissza, az első kör végén már a hatodik volt, s egészen a harmadik helyig felautózott, amikor is füstölni kezdett és „szétfőtt" a motorja, s kiesett. A hátralévő tíz körben már nem változott a helyzet az élen: Michael Schumacher hátránya mindössze két pontra olvadt a spanyol mögött.
A futam után Schumacher bejelentette: az idény végén befejezi a versenyzést.

„Nagyon nehéz döntés volt. Sokat gondolkoztam és az eszemre hallgatva hoztam meg elhatározásomat" – mondta Schumacher.
A Ferrari csapatvezetői bejelentették, a következő szezontól a McLaren-Mercedes finn pilótája, Kimi Räikkönen veszi át a német pilóta helyét. Räikkönen 2009-ig írt alá. A másik pilóta továbbra is a brazil Felipe Massa lesz, aki 2008 - ig hosszabbította meg szerződését.
Végeredmény: 1. Michael Schumacher (német, Ferrari) 1:14.51,975 ó; 2. Kimi Räikkönen (finn, McLaren-Mercedes) 8,046 mp hátrány; 3. Robert Kubica (lengyel, BMW-Sauber) 26,414 mp h.; 4. Giancarlo Fisichella (olasz, Renault) 32,045 mp h.; 5. Jenson Button (brit, Honda) 32,685 mp h.; 6. Rubens Barrichello (brazil, Honda) 42,409 mp h.; 7. Jarno Trulli (olasz, Toyota) 44,662 mp h.; 8. Nick Heidfeld (német, BMW-Sauber) 45,309 mp h.

A pontverseny állása: 1. Fernando Alonso 108 pont, 2.  Michael Schumacher 106, 3.  Felipe Massa 62, 4. Giancarlo Fisichella 57, 5. Kimi Räikkönen 57, 6. Jenson Button 40, 7.  Juan Pablo Montoya 26, 8. Rubens Barrichello.

A konstruktőrök versenyében: 1. Ferrari 168 pont, 2. Renault 165, 3. McLaren-Mercedes 97, 4. Honda 65, 5. BMW-Sauber 33, 6. Toyota 30, 7. Red Bull-Racing 16, 8. Williams 10.

Szerbia türelmesebb volt

A férfi vízilabda Európa-bajnokság belgrádi döntőjében a magyar válogatott 9–8-ra kikapott a… Tovább olvasom