2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Sánta bravúrjaival megmaradt a Gyirmót esélye

Hazai pályán szenvedett kínos vereséget az ETO FC és az FC Sopron a Magyar Kupa szerdai fordulójában.

Győri ETO - MTK 1-3

A Gyirmót is kikapott, ám csupán egyetlen gólt kapott az Üllői úton.

57. p: Kanta J. 17 méteres szabadrúgásból mintaszerűen  csavart a kapu bal oldalába. 0–1.

59. p: Müller szabálytalankdott Németh Krisztiánnal szemben a 16-oson belül. A megítélt büntetőt Kanta J. magabiztosan lőtte a bal alsó sarokba. 0–2.

63. p: Pintér Á. passza után Kanta J. mellel átvette, majd bal lábbal kapásból 12 méterről a bal alsó sarokba rúgta a labdát. 0–3.

80. p:
Szabó Zs. kiugratása után Tokody 12 méterről jobb lábbal a léc alá vágta a labdát. 1–3.

Az első félidőben mezőnyfölényben játszott az MTK, a legnagyobb helyzet mégis az ETO előtt adódott.

Szünet után a vendégek hat perc alatt eldöntötték a mérkőzés és talán a továbbjutás sorsát  is. Kanta József klasszikus mesterhármast szerzett, első és harmadik találata előtt is nagyszerű megoldást választott.
A hazai pályán szereplő zöld-fehérek a találkozó utolsó perceiben akár egyenlíthettek is volna. A helyzetek azonban kimaradtak, így az ETO kétgólos hátrány birtokában utazhat a visszavágóra. A Rába-parti együttesnek minimális esélye van a továbbjutásra.

Pajkos János: – A játék képe alapján megérdemelten nyert az MTK, a helyzeteket tekintve viszont nem. Bízom benne, a csapatban lesz annyi tartás, hogy kiharcolja a továbbjutást.

Garami József: – Egy nagyon eseménydús mérkőzés volt, mindkét kapu előtt bőven adódtak lehetőségek. Több helyzetet dolgoztunk ki és jó százalékban értékesítettük a lehetőségeinket. A továbbjutás a visszavágón dől el, amelyet egy kedvező eredmény birtokában várhatunk.

Sopron - Diósgyőr 1-2

A bemelegítésnél megsérült  Marius Radu, akinek a helyére Sifter Tamás került a hazai védelembe. A félidő közepén előnyhöz jutott a Sopron. Magasföldi végzett el szabadrúgást 22 méterről és a labda a 16-oson belül felállított sorfalban tartózkodó Stanic kezéről vágódott le. Mészáros játékvezető habozás nélkül büntetőt ítélt, amelyből Feczesin a balra vetődő Szalma mellett a jobb alsó sarokba helyezte a labdát. 1–0. A játék képe alapján váratlanul egyenlített a Diósgyőr. Stanic eltolta a labdát a kiszolgáltatott helyzetben lévő Rabóczki mellett, bár hosszan szöktette magát, a labda pont jó volt az érkező Simonnak, aki 10 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 1–1.

Bő negyedórával a befejezés előtt Binder ügyesen kipergette a labdát a mélységből induló Szögedi elé, aki a tehetetlen Rabóczki mellett önzetlenül középre passzolt és Foxi hat lépésről az üres kapuba lőtt. 1–2.
Hazai vezetésnél ziccere volt a Sopronnak, amelyet kihagyott és az ellenakcióból egyenlített a Diósgyőr. A folytatásban Selymes Tibor együttese mezőnyfölényben játszott, ám a Diósgyőr tudatosabban futballozott és volt egy Foxija, aki messze kiemelkedett a mezőnyből.
Jók: Rabóczki, Bagoly, Demjén, ill. Szalma, Farkas, Mogyorósi, Elek, Szögedi, Foxi (a mezőny legjobbja).

Selymes Tibor: – Csapatom a második diósgyőri gól után fejben feladta a mérkőzést. A továbbjutás még nem dőlt el.

Csank János: – Szünet után azt gondoltam, egy döntetlenre jók lehetünk, de egy szépségdíjas góllal meg is nyertük a mérkőzést.

FTC - Gyirmót 1-0

49. p: Oross közelről a kapusba lőtte a labdát, majd Törökhöz passzolt. A középpályás  megpróbálta az üres kapuba gurítani, ám a berobbanó védők mentettek.

67. p: Horváth R. lyukat rúgott, így Tököli könnyedén, ballal, hét méterről a gyirmóti kapu jobb oldalába rúgta a labdát. 1–0.

A Gyirmót rendkívül fegyelmezetten, taktikusan, csöppet sem megilletődve futballozott az első félidőben, még annak ellenére is, hogy a Fradi játszott mezőnyfölényben és dolgozott ki helyzeteket. Ám Tököliék hiába jutottak át a vendégeken, a kapuban Sánta András kiválóan védett. A második félidő elején akár meglepetést is szerezhetett volna a Gyirmót, ám a helyzet kimaradt.

A Fradi óriási mezőnyfölényben futballozva végül is Tököli révén megszerezte a vezetést és a győzelmet. Agresszíven, sokat futva és rendkívüli fegyelemmel játszva minimális hátrányba került csak a Gyirmót, így aztán egyáltalán nem dőlt el még a továbbjutás sorsa. A vereség ellenére dicséret illeti Hannich Péter csapatát, és az eredmény ismeretében joggal bízhatnak abban a helyiek, hogy nézőcsúcs születhet a visszavágón.

Gellei Imre: – Tartottam a mérkőzéstől, s félelmem beigazolódott, a Gyirmót lelkesen, fegyelmezetten futballozott, így aztán minimális az előnyünk. Ennek ellenére bízom, hogy mi jutunk tovább.

Hannich Péter: – Küzdelmes mérkőzésen megmaradt az esély arra, hogy hazai pályán megkíséreljük a lehetetlent.

Bíróverés miatt félbeszakadt

Félbeszakadt 5–4-es hazai vezetésnél az Unihall Győr–Budaörs bajnoki futsalmérkőzés… Tovább olvasom