Rosszkor jött vereség - MTK-Mosonmagyaróvár 26-25

Tóth Gabriella már az első félidő végén piros lapot kapott.
MTK–Mosonmagyaróvár  26–25 (14–13)
Budapest, NB I-es női mérkőzés, 300 néző.
V.: Horváth P., Marton.

MTK: BLAZEK – Varga N., Horváth D., Csuka, Wolf 5/3, Huildi 1, BALOG B. 8. Cs.: Ignácz-Pethő (kapus), BARNA 7, VALOVICS 3, Szádvári 2, Kovács G. Edző: Horváth Attila

Mosonmagyaróvár: Petróczi – Kiss K. 3, Tóth G. 5/3, Frankovic 4, Gyimesi, Kurucz, Hajtai 1. Cs.: Mistina (kapus), DOMBI 5, DAJKA 4, Hanczvikkel 2, Kopecz 1. Edző: Róth Kálmán.
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/3. Kiállítások: 6, ill. 10 perc.
Kizárva: Tóth G. (30.).

Róth Kálmán: - Sokszor felzárkóztunk, de egyszerűen nem tudtuk azt a lélektani határt áttörni, hogy tartósan vezetni tudjunk. Szívvel játszottunk, de gyakran fej nélkül. Az ellenfél pedig sikerrel őrizte előnyét. Azt kell mondjam, hogy olyan vereséget szenvedtünk, amely könnyen nyert mérkőzés lehetett volna, ha egy kicsit okosabban játszunk

Fotó: Györe Béla

Kiélezett mérkőzésen maradt alul a Mosonmagyaróvár

A bajnokság legizgalmasabb és legkeményebb időszakához érkeztek a csapatok. A Mosonmagyaróvárnak az MTK jelentette az első állomást, mindjárt egy olyan meccs, amely három esélyes volt, és nagy kihívást jelenthet.

Kifejezetten rosszul kezdte a mosonmagyaróvári csapat a meccset, a nyolcadik percben már öttel vezetett az MTK. Ekkor Róth Kálmán időt kért (6-1). Az időkérés láthatólag használt és rendet rakott a mosonmagyaróvári fejekben. A taktikán is hatékonyan változtatott a mester, hiszen a nyitott védekezés bevált, mert az ellenfél hosszú percekig nem tudott hatékonyan reagálni. A hosszú percekig tartó hazai gólcsend alatt a vendégek felzárkóztak. Az MTK másodpercekkel a pihenő előtt újra vezetést szerzett, sőt egy időntúli szabaddobás során elkövetett szabálytalanság miatt Tóth Gabriella piros lapot kapott.

A mérkőzés a második félidőben is nyitott maradt. A vezetést egyszer sikerült csak kiharcolnia a mosonmagyaróvári csapatnak, a második játékrész vége fel, de tartós előnyt nem sikerült elérni. Az utolsó 5 perc végjátéka pedig az MTK-nak sikerült jobban.

Online

2. félidő

30. perc: 26-25 - a szoros emberfogás után labdát szerzett a vendég csapat, Kiss szerezte az utolsó gólt
28. perc: 26-24 - nehéz lesz a vége a Mosonmagyaróvárnak
25. perc: 24-24 - Hajtai egyenlít, hosszú gólcsend után
19. perc: 22-23 - Dajka góljával vezet a Mosonmagyaróvár17. perc: 22-22 - Kiss ismét a szélről
16. perc: 22-21 - Kopecz tört be nagyszerűen
15. perc: 22-20 - Kiss jobb szélről újabb gólt lőtt
13. perc: 20-19 - Dajka lövése után ismét csak egy a különbség
12. perc: 19-18 - Hanczvikkel bal szélről
11. perc: 19-17 - Dombi beállóban szerzett labdát és lőtte be
7. perc: 17-16 - Fraknovic remek napot fogott ki, újabb gól
3. perc: 15-15 - Dombi egyenlít
2. perc: 15-14 - Dajka góljával tapad a Mosonmagyaróvár

1. félidő

30. perc: 14-13 -  félidő vége
30. perc: Tóth Gabriella piros lapot kapott, miután az időntúli szabaddobásnál eltalálta az egyik védőt28. perc: 12-12 - Hanczvikkel egyenlít
27. perc: 12-11 - Dombi gólja után ismét csak egy a különbség
26. perc: 12-10 - Kiss lőtt a jobb szélről a hosszú sarokba
24. perc: 11-9 - Dombi betalált
24. perc: 11-8 - hármat kapott zsnórban a Mosonmagyaróvár
20. perc: 8-8 - az indítás végén Tóth egyenlített
19. perc: 8-7 - Fraknovic gólját írtuk fel, sajnos egyelőre csak őt dícsérhetjük
16. perc: 7-6 - Tóth újabb büntetőt értékesített
12. perc: 6-5 - Fraknovic ismét, ezúttal nagy gólt lőtt
11. perc: 6-4 . Tóth gabriella második hetesét is belőtte
10. perc: 6-3 - Tóth Gabriella lőtte be a hetest
8. perc: 6-2 - Fraknovic eredményes
7. perc: 6-1 - szörnyű mosonmagyaróvári kezdés - Róth Kálmán időt kért
4. perc: 5-1 - már négy gól az MTK előnye
3. perc: 3-1 - Frankovic lőtte az első vendég gólt
3. perc: 3-0 - jól kezdett a hazai csapat, a Mosonmagyaróvár lemaradt
1. perc: 1-0 - vezet az MTK