2016. 09. 26. hétfő - Jusztina 13°C | 20°C

Rossi ismét világbajnok!

Valentino Rossi a MotoGP 2009-es világbajnoka. Az olasz óvatos motorozással a 3. lett a szepangi futamon, de megelőzte Jorge Lorenzót.

A eső miatt 35 perccel elhalasztott szepangi futamon Rossi nem hamarkodta el a rajtot, csupán arra figyelt, hogy immár egyetlen riválisa - csapattársa Jorge Lorenzo - ne tudjon nagyon ellépni tőle. Elől Dani Pedrosa (Honda), majd Casey Stoner (Ducati) vezetett, míg az olasz a tizedik helyen követte az előtte motorozó spanyolt - írta az fn.hu.

Az 5-6. körben a Lorenzo-Rossi duó feljött, a szintén bátran kezdő Talmácsi Gábor (Honda) viszont a 13. helyről visszaesett. Többen, így Aleix Espargaro (Pramac) és Chris Vermeulen (Suzuki) is elmentek mellette (az esőmenő ausztrál végül a bravúros 6. helyen zárt).

A kilenceres bajnok egykeréken!

A 7. körben Rossi megelőzte Lorenzót, majd mivel Andrea Dovizioso (Honda) is kicsúszott, már a harmadik helyen járt - elől Stonerre senki sem volt veszélyes, viszont Pedrosa már tekintgethetett hátra, hisz az olasz címvédő igencsak megközelítette.

Ám a kockás zászlóig nem történt változás, Stoner, Pedrosa, Rossi volt a sorrend, Talmácsi Gábor pedig maga mögött tartotta az utolsóként befutó James Toselandet (Yamaha).

A leintés után következett a kilencszeres világbajnok újabb mókája. Ezúttal a motor "orvosi vizsgálata" helyett egy kék és sárgába - Rossi szülővárosának, Urbinónak a színeibe - öltöztetett maláj tyúk volt hivatott ünnepelni az "aranyat tojó" világklasszist. A bajnok a pódiumra is egy "Gallina vecchia" (öreg tyúk) feliratú mezben érkezett - utalva az azonos című, Olaszországban közkedvelt firenzei komédiára.

Női kézilabda BL: vereséggel kezdett az Audi ETO

Kézilabda - Pálingerék az orosz Zvezda Zvenyigorod otthonában kaptak ki öt góllal, úgy, hogy az… Tovább olvasom