2016. 09. 29. csütörtök - Mihály 13°C | 24°C

Ronaldo két góllal mutatkozott be Madridban

Remekül sikerült a debütálás: 75 ezer néző felállva ünnepelte Ronaldót, aki bemutatkozó mérkőzésén két gólt szerzett a Real Madrid labdarúgócsapatában.
(fotó: realmadrid.com)
A brazil támadó hivatalos mérkőzésen először lépett pályára azóta, hogy a koreai-japán közös rendezésű világbajnokság döntőjében ugyancsak kétszer volt eredményes a németek ellen. A klasszis több mint egyhónapos huzavona után, röviddel a BL-nevezési határidő lejárta előtt, augusztus 31-én szerződött Milánóból a Real Madridhoz, de bokasérülés miatt eddig nem léphetett pályára.

– Csodálatos este volt. Úgy éreztem, hogy a csapat akkor szerez gólt, amikor csak akar – mondta boldogan.

Ronaldo a 64. percben állt be, s a következőben máris bevette az Alaves kapuját. Roberto Carlos balról ívelt középre, ő mellel maga elé tette a labdát, majd némi szerencsével a hálóba továbbította. Szűk negyedórával később, a 79. percben már tökéletesen hajtotta végre, amit elgondolt: Steve McManaman átadását követően kissé balról, mintegy 10-11 méterről jobb belsővel bombázott a bal alsó sarokba. A találkozó lefújása előtt akár újabb gólt szerezhetett volna, utolsó próbálkozása azonban nem sikerült.

– Szerencsére – mondta ezzel kapcsolatban. – A szurkolók túlzott eufóriába estek volna. Én már így is nagyon elégedett vagyok.

A kiváló csatár a mérkőzés után bevallotta, hogy nem érezte jól magát a kispadon, nagyon ideges volt, de amikor beállt, már tudta, hogy mit és hogyan kell csinálnia.

– Ezzel együtt pár perc kellett, hogy igazán bemelegedjek – mesélte, majd hozzáfűzte: teljes mérkőzést egyelőre nem bírna végig, ugyanakkor biztos abban, hogy még ennél jobb teljesítményre is képes.

A vezetőedző Vicente del Bosque ugyancsak elégedett volt vele, ráadásul, mint mondta, most már nem lesz állandó téma, hogy mikor mutatkozik be.

– Mindenképpen beállítottam volna, akárhogy is állunk. Néhány játékosnak szüksége van pihenésre. Mostantól ő is a keret tagja. Az öltözőben már nagyon jól elfogadtatta magát.

A találkozót 5-2-re nyerte a Real Madrid, Ronaldo 2-1-es, illetve 4-1-es állásnál talált a kapuba.

(MTI)

Hengerelt a Milan, megizzadt a Juventus

Az AC Milan kiütéses győzelmet aratott a vendég Torino felett az olasz labdarúgó-bajnokság 4.… Tovább olvasom