2017. 01. 23. hétfő - Zelma, Rajmund -7°C | 2°C Még több cikk.

Ronaldinho nyerte az aranylabdát

Az európai újságírók szavazatai alapján 225 ponttal Ronaldinho nyerte az 50. alkalommal kiírt Aranylabdát.

Ronaldinho
Az európai újságírók szavazatai alapján 225 ponttal Ronaldinho, az FC Barcelona brazil labdarúgója nyerte az 50. alkalommal kiírt Aranylabdát, a France Football szaklap által létrehozott díjat. A második helyen a 148 pontos angol Frank Lampard (Chelsea), és honfitársa, a Bajnokok Ligája-győztes FC Liverpool csapatkapitánya, Steven Gerrard  – 142 ponttal – végzett.
A 25 éves világbajnok klasszis Ronaldo és Rivaldo után a harmadik brazil futballista, aki elnyeri a trófeát. Ronaldinho 1986-ban a Gremióban kezdte pályafutását, majd  sorrendben a Paris St. Germain és az FC Barcelona következett.

A katalán klubbal spanyol bajnokságot, hazája válogatottjával pedig Konföderációs-kupát nyert 25 esztendős játékmester tavaly is közel volt a végső sikerhez, ám akkor „csak" a FIFA választotta meg a legjobb játékosnak.

A tavalyi győztes ukrán Andrij Sevcsenko (Milan) ezúttal 33 ponttal az ötödik lett. A  legtöbb pontot kapó játékosokból pedig az alábbi „álomcsapat" állítható  össze: Cech – Carragher, Terry, Maldini – Lampard, Makelele, Juninho, Gerrard, Ronaldinho – Sevcsenko, Henry.
Ronaldinho a díjjal.

Idén is Gera Zoltáné a magyar Aranylabda

Ahogy tavaly, úgy idén is Gera Zoltáné, a West Bromwich Albion támadójáé lett a magyar Aranylabda.… Tovább olvasom