2017. 09. 22. péntek - Móric 11°C | 17°C Még több cikk.

Román–magyar elődöntő

A kézilabda VB-n mindkét gárda már elődöntőben érezhette magát, a csoportelsőség volt a tét.

Magyarország-Oroszország: 33 (15)-35 (17)

Szentpétervár, női világbajnoki mérkőzés, középdöntő, I. csoport, 3500 néző. V.: Hansen, Pettersen (norvégok).
Kiállítások: 10 perc

Mivel mindkét gárda már elődöntőben érezhette magát, a csoportelsőség volt a tét. Az irányító Görbicz combizomsérülése miatt nem vállalhatta a szereplést.
Az első félidőben bátran támadott Németh András  együttese, még emberhátrányban is állandósult a kétgólos magyar előny. Az oroszoknak ugyan sikerült fordítani egy rövid időre, de a magyarok rendezték soraikat, és ettől kezdve fej fej mellett haladt a két gárda. A magyar csapat sokat és jól foglalkoztatta az eddig kevesebb lehetőséget kapó, vb-újonc beállóst, Őrit, valamint a jobbszélső Kovacsiczot. A két játékos élt is  a lehetőséggel.

A második játékrészben Poljenova gyorsan triplázott, a túloldalon Szűcs villogott. Az emberelőny megint jót tett a mieinknek: 23–19-re ellépett a válogatott, a Szlovákiából honosított győri Kovacsicz továbbra is sziporkázott, szinte nem hibázott. Szűcsöt harmadszor is kiállították, és így számára véget ért a csata. Az emberhátrányban csökkent a különbség. Lendületbe jöttek az oroszok, és a 47. percben egyenlítettek is (26–26). Igaz, egyszer Őri betalált, de a norvég bírópáros ezt nem vette észre...

Németh András időt kért, ám ezzel sem sikerült megakadályozni, hogy fordítson az ellenfél. Posztnova bátran lőtt, és rendre eredményes volt (52. perc: 31–29). Négy perccel a vége előtt három góllal mentek a hazaiak, s tulajdonképpen ekkorra már el is dőlt a mérkőzés. A vereséggel a csoport második helyén záró magyaroknak ez volt az első kudarcuk a tornán.

„Sajnálom, hogy nem tudtunk nyerni, pedig nem sok hiányzott hozzá. Az lett volna az igazi szenzáció. Volt egy szakasz, amikor a védekezés és a támadás gyengébben ment. Persze olyan jeleket is láttam, ami biztató a folytatásra nézve. A játékosok jól tudnak koncentrálni, pedig már több mint másfél hete vagyunk itt. Remélem, van még bennük tartalék" – mondta Németh András.

Miután Románia 33–29-re legyőzte Dániát, így a szombati elődöntőben – előreláthatólag 13.30 órakor – keleti szomszédunkkal játszik a magyar csapat. A meccs érdekessége, hogy a két válogatottban hat győri játékos szerepel.

Róth Kálmán, a bajnok Graboplast-ETO mestere a következőket mondta: „Az utolsó meccsünk után úgy búcsúztam a lányoktól, játssza a döntőt Magyarország és Románia. Elődöntő lett belőle, ami mindenképpen örömteli. Nagyon büszke vagyok arra, hogy a végjátékban még ennyi játékosunk érdekelt. Mindez azt jelzi, hogy talán nem járunk rossz úton. Ráadásul a többség kulcsembernek számít válogatottjában, vagy ha éppen csak beugró, mint most Kovacsicz Móni, akkor is bizonyítani tudja jó formáját. A sok szereplésnek persze megvan az átka, lásd Görbicz Anita sérülése. Remélhetőleg azért hosszú távon nem mi isszuk meg ennek a levét. Ami a konkrét meccset illeti, úgy gondolom, talán a románok stílusa valamivel jobban fekszik nekünk. Más kérdés, hogy a dánok eddigi eredményei alapján most nem olyan meggyőzőek. Az aranyigazság azonban az, hogy itt már könnyű ellenfél nincs, apróságokon múlik a siker – remélhetőleg a mieink javára."
Kovacsicz Mónika a házigazda oroszok ellen szinte hiba nélkül oldotta meg feladatát.