2018. 02. 18. vasárnap - Bernadett 0°C | 6°C Még több cikk.

Ritmikus gimnasztika: sopronhorpácsiak a dobogón

Budapesten rendezték a IV. KFK Grácia nemzetközi ritmikus gimnasztika kupát. A bajnokságon 20 ország több mint 250 versenyzője vett részt.
A, B és C kategóriában mérték össze tudásukat a gimnasztikások szabad, kötél, karika, labda, buzogány és szalag kézi szerekkel. A magyar csapat tagjai között voltak a JuJunior SC sopronhorpácsi versenyzői is, akik nagyon jól szerepeltek.

Az 1999-es korosztályban Egresits Anna első helyen végzett, s mindösszesen 0,1 ponttal elmaradva lett második ikertestvére, Egresits Emma. A 2003-as korcsoportban Egresits Sára lett a bajnok, a dobogó második fokára Ágoston Kornélia állhatott fel. A 2005-ös korosztály első helyezettje Karsai Fanni lett, aki bár Budapesten él, szintén a JuJunior SC tagja.

„Nagyon nagy megtiszteltetés volt képviselni hazánkat egy ilyen rangos versenyen. Felemelő érzés volt látni a tanítványaimat, ahogy elszántan dolgoztak a magas pontszámokért, ahogy egymásnak szurkoltak, ahogy vitték az egyesületünk és országunk névtábláját. Amikor felcsendült a magyar himnusz, eszembe jutottak a régi emlékek, amikor még én is versenyzőként képviselhettem Magyarországot. Az emberek sokszor még akkor is elérzékenyülnek, amikor a tévében látják egy nagy verseny eredményhirdetését, nem csoda, hogy könnyek szöktek a szemembe, amikor sorra akasztották az érmeket a tanítványaim nyakába" – mondta Szeli Judit, a JuJunior SC vezetőedzője.

A versenyzők a március 31-i nagyatádi megmérettetésre készülnek, ahol a klubból nyolcan indulnak.

A JuJunior SC érmes versenyzői és edzőjük az eredményhirdetés után.

• 1. CsabaKiraly 2012. február 28. 19:54
    „Szep volt lanyok :))”

Megtelik szerdán a bolgárok ellen az ETO Park

Telt ház, körülbelül 12 ezer néző előtt léphet pályára szerdán a magyar labdarúgó-válogatott, amely… Tovább olvasom