2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Riquelme nemes bosszút állt

Elszenvedte második vereségét a spanyol bajnokságban a Barcelona.

Frank Rijkaard bajnokságot fölényesen vezető együttese a Villareal otthonában maradt alul, a Real Madrid viszont fölényesen nyerte a városi rangadót az Atletico otthonában.

A mérkőzésen a tavaly még a katalánoknál szerepelt argentin Riquelme két gólpassz formájában nemes bosszút állt azért, hogy a Barcelona nyáron oly könnyű szívvel lemondott róla. Az első félidőben a Manchester Unitedtől szerződtetett uruguayi Diego Forlánnal kényszerítőzött, s a szőke „uru" 15 méteres, ballábas lövését szinte „bevédte" Valdes, a Barcelona egyébként jó formában lévő kapusa.

A második félidő elején Riquelme balról, az oldalvonal közeléből végzett el szabadrúgást, nagyjából a Barcelona térfelének közepéről, s a kapu előterébe csavart labdájára honfitársa, a védő Rodriguez érkezett a legjobb ütemben, a kapásból 6 méterről ellőtt labdája Valdez lábai között jutott a Barca kapujába. A meccs végén aztán Forlán még egyszer villant, s így sima 3–0 lett a vége a Villareal javára.

Az eredmény alapján sima 3–0 lett a madridi városi rangadó is a Real javára az Atletico pályáján. A győzelmet az immáron a brazil Wanderley Luxemburgo által irányított Real csaknem tökéletes helyzetkihasználásának, no meg Iker Casillas kapus káprázatos bravúrjainak köszönhette.

Ronaldo a 15. percben szerzett vezetést a Realnak, ám ezt követően sorra dolgozta s hagyta is ki a helyzeteket kapuja előtt az Atletico. Különösen Fernando Torres volt balszerencsés a kapu előtt, ellentétben a bravúrt bravúrra halmozó Iker Casillasszal.
Szünet után is támadásban maradt az Atletico, de továbbra sem bírt a Real kapusával. Aztán a hajrában újra át-átjutott a félpályán a labdát csak elvétve birtokló Real, s előbb Solari, majd újra Ronaldo fejezett be eredményesen egy kontrát.