2017. 02. 23. csütörtök - Alfréd 5°C | 13°C Még több cikk.

Riadalmat okozott Pellegrino összeesése

A Valencia gárdája átvezette a vezetést a tabellán, miután tegnap 6-1-re kiütötte a Málagát. A múlt hétvégén Rafa Benítez fiai némi meglepetésre kikaptak az Osasunától és át kellett adniuk a Real Madridnak az első helyet, amelyet ugyan a fővárosiak ma visszavehetnek tőlük, ha a Valladolid elleni találkozón győzelmet aratnak.
A Valencia ifjú gólfelelőse a nyáron megszerzett Ricardo Olivera volt, aki második mesterhármasát érte el az idény során. A vendégek vezető találatára nem kellett sokat várni, mert Mista révén már az ötödik percben 1-0 állt az eredményjelzőn, a 16.-ban pedig már 2-0. Újabb tíz perc elteltével kiállították Arnau kapust a Málagából, innentől pedig már nem volt megállás. A második játékrészben aztán kijött az emberelőny és a két csapat közötti tudáskülönbség és még négyet vágott a Valencia.

Hihetetlen jelenet játszódott le a pályán a 40. percben. Az argentin Mauricio Pellegrino összeesett a vendégkapu előtt, és Fehér Miklós sajnálatos halála után mindenki nagyon megrémült az események láttán. Orvosok hada rohant a pályára, de szerencsére semmi különös nem történt, a hátvéd lefelé menet a hordágyon már ült, mindenki őszinte megkönnyebbülésére.

Radomir Antic először ült kinevezése óta a Celta Vigo kispadján és folytatta a Lotinával megkezdett mélyrepülést, miután 1-0-ra kikaptak a Real Betistől.

Málaga - FC Valencia 1-6 (0-2)
gól: Salva (75.), illetve Mista (5.), Oliveira (16, 59., 62.), Marchena (49.), Albelda (73.)
piros lap: Arnau (25.)

Atlético Madrid - Osasuna 1-1 (0-1)
gól: Nikolaidisz (90.), illetve Valdo (25.)
piros lap: Aguilera (75., Atlético)

Betis - Celta Vigo 1-0 (1-0)
gól: Lembo (36.)

Az FC Barcelona együttese a hétközi kupakudarcot magabiztos győzelemmel feledtette. Az első gólt Xavi szerezte a 16. percben, de a másodikra csak a szünet után adódott lehetősége Saviolának. Az argentin gólja után három percen belül Quaresma és Davids is betalált, míg a hosszabítás első percében a csereként beállt Luis Enrique szerzett gólt, így kialakult a 5-0-s végeredmény. A második játékrész közepétől a Barça emberelőnyben játszott, ugyanis Delporte megkapta második sárga lapját.

Eredmények:

Barcelona - Albacete 5-0 (1-0)
gól: Xavi (16.), Saviola (50.), Quaresma (53.), Davids (54.), Luis Enrique (91.)

Real Mallorca - Athletic Bilbao 1-3 (1-1)
gól: Delibasic (36.), illetve Yeste (19.), Etxebarria (57.), Franco (85., öngól)

Real Murcia - Real Zaragoza 1-0 (1-0)
gól: Richi (35.)

Real Sociedad - Racing Santander 1-0 (0-0)
gól: Karpin (66., 11-esből)
kiállítva: Juanma (62., Racing Santander)

Villarreal - Espanyol 0-1 (0-0)
gól: Raducanu (89.)

Deportivo La Coruna - Sevilla 1-0 (1-0)
gól: Tristan (29. - tizenegyesből)

Városmajori villogás

BSE-ESMA 71 Euroleasing- Orsi Sopron 85 (15–21, 17–20, 18–24, 21–20)… Tovább olvasom