2018. 06. 21. csütörtök - Alajos, Leila 20°C | 29°C Még több cikk.

Reszeli: a győri csapat elátkozott

A Borsodi Liga 8. fordulójában vereséget szenvedett az ETO FC a Bp. Honvédtól, 2-1-re kikapott a csapat.

Hiába dolgozott ki több helyzetet ellenfelénél, a Borsodi Liga 8. fordulójában vereséget szenvedett az ETO FC a Bp. Honvédtól.

10. p: Lázár jobbról ívelt keresztbe, majd Alves a győri 16-oson belül ollózva emelt középre, Miró pedig laposan a jobb sarokba gurított. 0–1.

15. p: Kenesei jobb oldali szabadrúgása után Jäkl közelről kotorta kapura a labdát, ami először a kapufára, majd Tóth kapus kezéről a mezőnybe pattant.

Keneseiék ezúttal jobban játszottak, a jó eredmény azonban elmaradt. Peric adott középre, Kenesei megtolta a labdát, majd elesett Baranyai lábában és a játékvezető büntetőt ítélt. A sértett állt a labda mögé, a győri támadó lövése azonban a bal kapufa mellé szállt. A játékvezető megismételtette a 11-est, mert a vendégek idő előtt léptek be a 16-oson belülre. Kenesei másodszorra már nem hibázott, és a jobb alsó sarokba lőtte a labdát 1–1.

30. p: Miró került nagy helyzetbe, de közelről az égbe lőtte a labdát.

43. p
: Priskin jó ütemben tálalt Kenesei elé, aki tizenkét méterről a kapu mellé lőtt.

50. p: Peric tizenhét méteres lövését Tóth I. tenyerelte szögletre.

62. p: Varga jobb oldali szögletét követően Jäkl remekül helyezkedett, de aztán nagy helyzetben a kapu helyett a földre fejelte a labdát.

69. p:
Kenesei szöglete után Priskin fejeséről Bajzát csak pár centivel maradt le.

74. p: Priskin került óriási helyzetbe, jobb oldalon egyedül tört kapura, lövése azonban a hosszú sarok mellett hagyta el a játékteret.

77. p: Kenesei ívelt keresztbe, Bajzát mellel levette a labdát, majd tíz méterről nagy helyzetben a jobb kapufát találta telibe.

87. p: Megszerezte a győzelmet jelentő találatot a Honvéd. Takács Z. váratlanul a győri kaputól huszonöt méterre lövésre szánta el magát és a labda a kissé későn mozduló Sztevanovic mellett a jobb alsó sarokban kötött ki. 1–2.

A rasszizmus elleni harc jegyében a mérkőzés előtt színes és fehér bőrű gyerekek együtt futballoztak néhány percet a játéktéren.
Ők és a nézőtéren helyet foglaló pszichiáter, Csernus doktor, az ETO újdonsült terapeutája is láthatták, hogy a vendégek gyorsan, már a tizedik percben vezetéshez jutottak. Attól függetlenül, hogy nem játszott jól az ETO, fél óra elteltével sikerült egyenlítenie.

Igaz, ehhez kellett a játékvezető is, aki – talán jogosan – megismételtette Kenesei büntetőjét. Fordulás után egy ideig nem történt változás, aztán az ETO elkezdett futballozni. Priskinék egyre többet támadtak, helyzeteket dolgoztak ki, ám gólt nem sikerült szerezniük, sőt, egy figyelmetlenséget kihasználva a vendégek szerezték meg a három pontot érő találatot.

Reszeli Soós István: – Ma mindent megtettünk a győzelemért, egyszerűen nem volt szerencsénk, úgy néz ki, el vagyunk átkozva.

Aldo Dolcetti:
– Nagyon jó csapatot győztünk le, mely a második félidőben jobban játszott, mint mi, de egy jól eltalált lövés eldöntötte a három pont sorsát.

Regedei Csaba: – Végigtámadtuk a második félidőt és úgy érzem, kivétel nélkül mindenki megtett mindent a győzelemért, de sajnos nem sikerült ezt kiharcolni. Vannak ilyen balszerencsés mérkőzések, ez a mostani is ilyen volt. Elkerülhető gólt kaptunk, a Honvéd játékosa váratlanul lőtte el a labdát, ami meglepte kapusunkat. Azt gondolom, ha egyik helyzetünk bemegy, már megnyertük volna a találkozót. Ez is egy mérkőzés volt a többi közül, túl kell lépnünk a vereségen, pozitív lehet, hogy legalább a játék most már sokkal jobban ment.

Mátyus János, az ETO sérült játékosa: – A műtétem miatt a lelátóról voltam kénytelen megnézni a mérkőzést, a jövő héten viszont már edzhetek. A csapat szerintem győzelmet érdemelt volna, a második játékrészben rengeteg helyzetet dolgozott ki, ám egyet sem sikerült értékesítenie.

Milliós futófesztivál Győrött

Szeptember 11-én megrendezik az I. Arrabona Futófesztivált Győrben, több ezer résztvevőt várnak. Tovább olvasom