2017. 11. 19. vasárnap - Erzsébet 2°C | 7°C Még több cikk.

Remekeltek a milánói csapatok

A Bajnokok Ligája harmadik fordulójának második napján három csapat is idegenben gyűjtötte be a három pontot.

Remekeltek a milánói csapatok, viszont megint kikapott az előző kiírás győztese, a Porto. Az E csoportban a norvég Rosenborg és a holland PSV Eindhoven összecsapásán Farfán révén a 26. percben a vendégek jutottak vezetéshez, amire még az első félidőben jött a válasz: Storflor egyenlített a 42. percben. Már-már úgy tűnt, marad a döntetlen, ám de  Jong a 86. percben megszerezte a hollandok győztes találatát (1–2).

A görög Panathinaikosz és az angol Arsenal meccsén Ljungberg a 18. percben vezetést szerzett az Ágyúsoknak, ám a második játékrészben González (65.) egalizálta az eredményt. Henry a 74. percben újfent az angolokat juttatta közelebb a három ponthoz, de a hellének nem  hagyták magukat, s Olisadebe ismét egyenlített (2–2).

Az F csoportban a két évvel ezelőtti győztes olasz Milan Sevcsenko 31. percben elért góljával legyőzte a nagy rivális Barcelonát, s ezzel lépéselőnyre tett szert a katalánokkal szemben (1–0).

A csoport másik összecsapásán az ukrán Sahtyor Donyeck némi meglepetésre legyőzte a skót Celticet. A találkozót Matuzalem öt perc alatt eldöntötte: előbb az 57., majd pedig a 62. percben volt eredményes. Brandao 78. percben elért találata már nem osztott, nem szorzott (3–0).
A G csoportban a másik milánói gárda, az Inter hatalmas lépést tett a továbbjutás felé, hiszen Valenciában tudott győzni. Az Inter Stankovic találatával (47.) jutott előnyhöz, amit Vieri szinte azonnal meg tudott duplázni (49.). Aimar ugyan szépített (73.), de a hajrában előbb van der Meyde (76.), majd Adriano (81.), végül Cruz (91.) adta meg a kegyelemdöfést a spanyoloknak (1–5).

A másik találkozón a Werder Bremen az Anderlecht otthonában aratott teljes sikert. A vezetést ugyan a hazai belgák szerezték meg Wilhelmsson révén (26.). Erre Klasnic egy duplával válaszolt (36., 59.), ami a németeknek elegendő volt a három pont begyűjtéséhez (1–2).
A H csoport találkozóin a még hibátlan Chelsea az eddig jól szereplő orosz CSZKA Moszkvát intézte el. A két gólt Terry (9.) – nem mellékesen ez volt a nap leggyorsabb találata – és Gudjohnsen (45.) szerezte (2–0).
A győzelemmel méltó módon köszöntötte a londoni alakulat edzőjét, Jose Mourinhót, aki a mérkőzés előtt vehette át az elmúlt idény legjobb trénerének járó díjat, amelyet azzal érdemelt ki, hogy a Portóval megnyerte a sorozatot.

A portugál szakember előző klubja viszont nem remekel. A portóiak ezúttal Párizsban, a PSG ellen vallottak kudarcot. A döntést Coridon (30.) és Pauleta (31.) vállalta magára (2–0).
Ljungberg korán előnyhöz juttatta az Arsenalt, de ez is csak  egy pontra volt elég.

A Juventus rangadót nyert a Bayern ellen a BL-ben

A Juventus hazai pályán Pavel Nedved góljával legyőzte a Bayern Münchent, így százszázalékosként… Tovább olvasom