2017. 02. 26. vasárnap - Edina -1°C | 9°C Még több cikk.

Remekeltek a lipóti pékek, 3-1-re verték a Ménfőscanakot

Labdarúgás, megyei I.o. - Jó védekezéssel és veszélyes támadásokkal vitték a pontot Lipótra.
WHB-Ménfőcsanak–Lipót-Pékség 1–3 (0–1)

Ménfőcsanak, 300 néző, V.: Nagy Zita.

Turbék István, a Ménfőcsanak edzője szerint a csapat gólínségben szenved, az első két mérkőzésen még nem találtak be az ellenfelek hálójába, ezért Ménfőcsanakon góllövő csatár kerestetik. Mindezek ellenére az edzővel és Süveges László elnökkel az élen a csapattól elvárják az első győzelem megszerzését.

A vendégek részéről a hétközi kupamérkőzésen kiállított Fajkusz hiánya miatt keseregtek, de ők is a sikerben reménykedtek.

Enyhe hazai fölénnyel telt a mérkőzés első félórája, de mindkét oldalon adódott egy-egy gólhelyzet. A 32. percben egy remek lipóti támadás futott a baloldalon, melynek végén Gál egyedül húzott a kapura és 12 méterről kilőtte a hosszú sarkot. 0–1. A vezetés után mintha megnyugodott volna a vendégcsapat, így továbbra is a két 16-os között pattogott a labda.

Szünet után némileg élénkebb lett az iram, a hazaiak harcoltak az egyenlítésért, de nem sikerült. Olyannyira nem, hogy az 58. percben tovább növelte előnyét a Lipót. Németh Zs. bal oldalon ívelt be egy szabadrúgást és Kun hat méterről élesen a léc alá fejelt. 0–2. Az újabb gól sem szegte kedvét a Ménfőcsanaknak, mert tovább próbálkozott a Lipót kapuját bevenni. Egy ilyen támadás végén csak szabálytalanul tudták szerelni a hazaiak csatárát és a megítélt büntetőt Puglits értékesítette. 1–2.

A 86. percben aztán eldőlt a találkozó, mivel egy sokadik kimaradt csanaki helyzet utáni ellentámadásból Gollovitzer labdájából ismét Gál lépett ki a védők közül és 10 méterről a jobb sarokba lőtt. 1–3.
Jó iramú, de csak közepes színvonalú mérkőzésen a rutinosabb és gólerősebb Lipót megérdemelten szerezte meg a három pontot.

Turbék István: – Gratulálok a Lipótnak.

Gunyhó Ferenc: – Végig magabiztosan védekeztünk és veszélyesek voltak az ellentámadásaink is.

Kocsis Imre

Egervári csalódott, Détári elégedett az egy ponttal

Már a megyei rangadó első félidejében kialakult a végeredmény. A soproni csapat szerezte meg a… Tovább olvasom