2017. 07. 23. vasárnap - Lenke 20°C | 33°C Még több cikk.

Remek soproni rajt, rossz végjáték

Parádésan kezdett az SKC, 19–0(!) és több mint 6 perc után Keller büntetőkből szerezte az első szolnoki pontokat.

Soproni KC–Szolnok 69–75 (28–8, 4–16, 11–29, 26–23)

Sopron, NB I-es férfimérkőzés, 1400 néző. V.: Földházi, Török, Pozsonyi.

Sopron: THOMAS 14/6, THOMPSON 14/3, Boriszov 8/6, DÉNES 13/3, BAROVIC 12. Cs.: Tóth G., Ruják 2, TAKÁCS 6/6, Trepák. Edző: Sabáli Balázs.

Szolnok: Pilcevic, Trotter, VOJVODA 15/6, Ivosev, Báder 6. Cs.: HOLIDAY 25/9, Milosevic  9, KELLER 18, Simon, Rakic 3/3. Edző: Dragan Aleksic.

A negyed végére 20 pontra nőtt az extázisban kosarazó soproni csapat előnye. Óriási meglepetésre ennyivel vezetett az SKC egy negyed után. A második negyedben 180 fokot fordult a játék képe, magára talált az Olaj, a Sopron viszont kiesett a ritmusból. Rakic triplájával a negyed közepén egy 10–0-ás futással megfelezte az első negyedben összeszedett hátrányát az Olaj. A 19. perc elején Thompson büntetőiből – 14 szolnoki pont után – megszerezte első pontjait az SKC. A félidő végül nyolcpontos hazai vezetéssel zárult.

A nagy versenyfutást végül nem a parádésan kezdő fehér mezes soproniak nyerték. Fotó: Magasi Dávid

Szünet után a Szolnok 9–2-vel kezdett, a meccs elején remekül dobó soproniak teljesen tanácstalanokká váltak, a zárófelvonás előtt már tíz ponttal a vendégek vezettek.

A záróetapban állandósult az 5–7 pontos Olaj-vezetés. Három perccel a befejezés előtt az egyébként jól játszó Milosevicnél „szakadt el a cérna", technikait kapott, majd ki is állították, mert leköpte a játékvezetőt. A végén Holiday és Vojvoda keze a büntetővonalon nem remegett meg, így végül nagy csatában nyert a Szolnok.

Sabáli Balázs: – Nem emlékszem edzői pályafutásomból olyan kezdésre, ahogy ezt a meccset indítottuk. A remek rajtnak meglett a böjtje, a második és a harmadik negyedben elvesztettük a ritmust. A végén távoli dobásokkal versenyben maradtunk, de fordítani már nem tudtunk.

Hat Agro-UNI Győr–DVTK 65–70 (19–20, 19–16, 18–17, 9–17)

Győr, NB I-es női mérkőzés, 100 néző. V.: Papp, Söjtöry, Minár.

Győr:
GAMBIRAZA 23/12, Koch, IVANOVIC 14/6, Laklóth 2, DIAMANT 10. Cs.: Mansaré 6, SEMSEI 10, Fejes, Török Á. Edző: Bencze Tamás.

DVTK:
Bukovszki, RAVEN 13, Dubei 2, JANSONE 13/3, Tobin 11. Cs.: SVERRISDOTTIR 13, Horváth B. 5/3, CZANK 13/3. Edző: Maikel Lopez.

Joslyn Tinkle nélkül álltak ki a hazaiak, az amerikai játékosnak ugyanis törés van az ujjában, előreláthatólag 4–6 hetet kell kihagynia. Az első negyedben sokáig a zöld-fehérek vezettek, de a szakasz második fele a vendégeké volt, egy pontra azért feljöttek a hazaiak, sőt, a második félidőben mínusz kilencről is felálltak, s végül két ponttal ők vezettek a nagyszünetben.

Az előny a harmadik negyedben is megmaradt, a 29. percben például hattal mentek a hazaiak (56–50). Egy kosár plusz büntetővel felezte meg hátrányát a vendéggárda a zárószakasz előtt. Ebben 61–55-re is vezetett a Hat Agro-UNI Győr, ekkor időt kért a vendégek trénere, s a folytatásban fordított az elsősorban fejben elfáradt hazaiakkal szemben.

Bencze Tamás: – Minden elismerés a lányoknak, a megbeszélt taktikát végig betartották, a végén kulcsszituációkban nem tudtunk kosarat dobni, az ellenfélnek viszont volt erre válasza. Igazi rangadó volt, ahhoz méltó játékvezetéssel. Ami nagy érvágás, hogy Joslyn Tinkle-re várhatóan a szezonban már nem számíthatok.

Vasas–Uniqa-Euroleasing Sopron 36–96 (6–20, 7–23, 11–30, 12–23)

Budapest, NB I-es női mérkőzés, 200 néző. V.: Vida, Rácz, Gyuris.

Vasas:
Szabó F., Süle 10/3, Rakolczai 1, Bajnóczi 2, Barnai 6. Cs.: Szalay V. 10/6, Müller M. 7, Wéber, Gocsmann, Gundel-Takács. Edző: Dragoljub Krivacevic.

Sopron: Weninger 2, Fegyverneky 6, Faris 11/3, Krnjic 16, Hawkins 4. Cs.: Stankovic 17, Tetemondová 10, Zsovár 9, Simon 8/3, Licskai 7/3, Ciglar 6. Edző: Igor Polenek.

A feldobástól fogva magához ragadta az irányítást a vendéggárda, melyben elsősorban a fiatalok kaptak szerepet. Az utolsó percben közel kerültek a zöld-sárgák a 100 dobott ponthoz, de ezt elérni már nem tudták, ám emiatt aligha szomorkodott bárki is.

Igor Polenek: – Igyekeztünk ma a fiatalabbaknak több lehetőséget biztosítani. Mindenkivel elégedett vagyok.

Birkózó Eb: Ligeti kikapott a negyeddöntőben

A tavaly világbajnoki és Eb-bronzérmes Barka Emese villámgyors győzelemmel mutatkozott be… Tovább olvasom