2017. 08. 17. csütörtök - Jácint 19°C | 30°C Még több cikk.

Régió-kupa: hazai siker

Labdarúgás - Egygólos győzelmet aratott a Bakony-csoport válogatottja a Duna-csoport legjobbjai ellen az amatőr csapatok úgynevezett régiókupájában.
Bakony-csoport - Duna-csoport 2-1 (1-1)
Gyirmót, 50 néző. V.: Kiss N.
Gsz.: Marosvölgyi, Páli, ill. Fejős.
Lőre – Szemerei, Fentős T., Leitold, Papp R. (Dombi), Bene (Palkovics), Szabó T., Páli, Cseri, Nagy N. (Varga Z.), Marosvölgyi. Edző: Klement István és Fentős Pál.
Mezei – Fejős, Rétsági, Danczák, Zborovszky (Szeles), Mészáros D., Bognár, Horváth F. (Lanner, Tóth D.), Horváth L., Patkó (Pap T.), Havrán. Edző: Varga László és Benkő Tamás.

Az első mérkőzésen 1–1-es döntetlent játszott egymással a két régió csapata. A visszavágó 12. percében vezetéshez jutott a vendéggárda. Bognár ívelhetett a bal oldalról középre egy szabadrúgást, s az elmélázó védők között az előremerészkedő Fejős közelről a kapuba bólintott. 0–1. A 26. percben Papp R. futott el a bal oldalon, lövésszerű beadása után a labda a felső lécről Bene elé pattant, aki azonban elügyetlenkedte a nagy lehetőséget. Két perc múlva azonban sikerült az egyenlítés. Szemerei jobbról adott középre, Marosvölgyi pedig a kapuba fejelt. 1–1. Szünet után 3 perccel Páli a felső lécet találta el, aztán a 67. percben Marosvölgyi levágódó lövése után, pár lépésről már a léc alá bombázott. 2–1. Az utolsó percekben Pap T. és Havrán is veszélyeztetett, de Dombi, majd Lőre tisztázott.

A mérkőzésen több helyzetet kidolgozó hazai együttes a győzelemmel nagy lépést tett a csoportelsőség felé. A nyugati régió győztese majd a keleti csoport első helyezettjével vívhat párharcot a továbbjutásért.
Jók: Lőre, Fentős T., Leitold, Marosvölgyi, ill. Rétsági, Bognár.

Fentős Pál: – Két nagyjából azonos képességű csapat összecsapásán több gólhelyzetet alakítottunk ki, így megérdemelten nyertünk.

A Duna-csoport utolsó csoportmérkőzését május 7-én vívja a Dráva-csoport ellen. A Dráva-csoport–Bakony-csoport mérkőzést pedig május 21-én rendezik.

FC Sopron: Jogerős a felszámolás

Labdarúgás - Jogerőre emelkedett az FC Sopron labdarúgócsapatát üzemeltető gazdasági társasággal… Tovább olvasom