2017. 09. 25. hétfő - Eufrozina, Kende 10°C | 17°C Még több cikk.

Rég nem látott győri parádé

A Graboplast-ETO szinte biztos, hogy a második helyen kezdi majd a rájátszást.
A Debrecennek még nem dőlt el a sorsa. Mindenesetre a Cornexi meglepő pécsi vereségével lépéselőnybe került Laurencz László együttese.

Győrött mindenki nehéz mérkőzésre számított, de már az első percekben látszott, ezen a napon nem volt egy súlycsoportban a két gárda. A győriek védekezésben átmentették múlt heti, váci formájukat, s a kapuban Sirina ezúttal is brillírozott. Volt, hogy egymást követő három lövést is hárított. Szerencsére a Vác-meccsel ellentétben a támadással sem voltak gondok. Gyorsan, pontosan kézilabdázva, támadásról támadásra zilálta szét ellenfelét a Graboplast-ETO.
Hiába kért a Loki mestere időt, ez sem segített, s a találkozó sorsa a szünetre eldőlt.

Fordulás után minden ott folytatódott, ahol harminc perc után abbamaradt. Görbiczék szebbnél szebb megoldásokkal és gólokkal örvendeztették meg szurkolóikat, s jól láthatóan saját magukat is. A 42. percben már tizenhét gól(!) volt a különbség (28–11).
A hátralévő időszakban a vendéggárda azért valamit tudott faragni hátrányából, bár ez elsősorban az ekkor már leginkább a szépségre törekvő győriek, mintsem a gyenge napot kifogó Debrecen „érdeme" volt.
Mindent egybevetve a Graboplast-ETO rég nem látott, ám régóta várt látványos játékkal ilyen különbséggel is magabiztosan győzte le a jó erőkből álló Debrecent.

Róth Kálmán: – Úgy érzem, az idei szezon eddigi legjobb játékával sikerült megakadályoznunk, hogy a Debrecen bravúrt hajtson végre.