2017. 09. 26. kedd - Jusztina 11°C | 19°C Még több cikk.

Rátgéber-egyetem: soproni oktatók...

MiZo-Pécsi VSK Euroleasing- Orsi Sopron 57 58 (22–19, 11–6, 15–21, 9–12) Pécs, NB I/A csoportos női mérkőzés, 2700 néző. V.: Földházi, Benczur.
Lehet, hogy a bajnoki rendszer idei lebonyolítása, lehet, hogy a már eddig is nagy meccsdömping, de elképzelhető, hogy a két csapat eddigi szereplése volt az oka annak, hogy nem telt meg teljesen a pécsi csarnok. Pedig a küzdő felek egymással szembeni múltja és a sikeres Euroliga-szereplés mindenképpen több nézőt, fergetegesebb hangulatot érdemelt volna mindkét szurkolótábor részéről.

Az első negyed pontgyártását – ekkor még lehetett ilyen fellengzős jelzőket használni – Ambrus kezdte meg, amelyre Kovacevic válaszolt, és a felváltva eső kosarak csak azért nem eredményeztek folyamatos döntetlent, mert közbeékelődött Károlyi triplája. Leginkább az euroligás támadójátékban gyönyörködhettek a nézők, mindkét gárda szabadon és bátran termelhette a pontokat.

Egészen tíz percig, mert utána a nemzetközi szintű védekezés dominált a pályán, a soproniaknak például három és fél percet kellett várni az első kosarukra Kovacevictől. Látványosan visszaesett a dobószázalékuk. Bár magabiztos előnyt nem szereztek a pécsiek, apránként növelték az előnyüket, amiben segítségükre volt, hogy egy Vesel elleni rosszul megítélt támadófaultot követően a center dühében eldobta a labdát, amiért még egy technikait is kapott.

A szünetben Hejková edzőnő volt nagyobb hatással tanítványaira, akik Seres triplájával kezdték meg a felzárkózást, és ebben Kovacevic vitte a prímet harmadik negyedbeli nyolc pontjával. A kosárszegény mérkőzésen egyébként egészen a 26. percig kellett várni az első tízpontos játékosra, ez pécsi oldalon Iványi, a sopronin Kovacevic lett.

Éppen az utóbbi nevéhez fűződik a 32. percben az egyenlítés és ekkor már nem is engedte újra ellépni riválisát az Orsi, az utolsó percnek 56–56-tal futottak neki a csapatok. Ekkor Tranquilli elhibázott egy büntetőt, Zakaluzsnaja viszont dobott egy duplát, és mivel 3,3 másodpercre nem sikerült semmit kitalálnia Rátgéber Lászlónak, maradt a bombameglepetés, a zöld-sárgák megfosztották veretlenségétől a Pécset.
A mérkőzés krónikájáról még annyit érdemes megjegyezni, hogy talán soha ilyen kevés (26) személyit nem ítéltek még meg a játékvezetők a két csapat találkozóin.

Győzelem a lettek ellen

A Cipruson edzőtáborozó magyar labdarúgó-válogatott 0–1 után tíz emberrel fordított… Tovább olvasom