2017. 03. 29. szerda - Auguszta 5°C | 19°C Még több cikk.

Rangadót nyert az ETO B

A Sopron B magabiztosan nyert Kapuváron, a Győri ETO B az eddig veretlen ZTE B-t győzte le, az SVSE-GySEV hazai pályán verte Lendvai Miklós csapatát, a Csorna márkói mérkőzését pedig furcsa játékvezetői ítéletek tarkították. Eredmények és tabella a Bakony-csoport 10. fordulójából.
Kapuvár - FC Sopron B 0-3 (0-1)
Kapuvár, 250 néző. V.: Kondákor.
Gsz.: Herczeg G., Varga D., Németh D.
Kiállítva: Faragó.

Kapuvár: Faragó – Hegyi, Fuhrmann, Áder (Markó, Licskai T.), Világi, Horváth A. (Füsi), Böcskör, Horváth Gy., Makk, Bieder, Licskai G. Edző: Halász Ernő.
FC Sopron B: Fentős (Heinrich) – Reinhardt, Varga D., Körmendi (Németh B.), Horváth, Legoza, Pál, Herczeg E., Németh D., Hullám (Tóth), Herczeg G. Edző: Végh Tibor.

Jól kezdett a Kapuvár, négy ziccer maradt ki bő fél óra alatt a hazai oldalon. Ráadásul egy büntetőgyanús helyzet után is néma maradt Kondákor játékvezető sípja. A 41. percben aztán szabadrúgáshoz jutottak a vendégek a hazai 16-os jobb sarkánál. Hullám lövésénél a kapusról kipattant a labda, ekkor érkezett Herczeg G. és közelről a hálóba lőtt. 0–1. Az 50. percben egy jobb oldali szöglet után a védők közül Varga D. fejelt a hosszú sarokba. 0–2. A 68. percben 20 méteres szabadrúgáshoz jutottak a vendégek, melyet Németh D. csavart a hosszú sarokba. 0–3. A hajrában dulakodásért Faragó piros, Legoza csak sárga lapot kapott. Korábban Hullám a földön fekvő kapuvári játékos felé rúgott, ő csak figyelmeztetést kapott. Kondákor játékvezető két mérkőzésen sorozatosan sújtotta ítéleteivel a kapuvári együttest.

Az FC Sopron B csapata végül magabiztosan nyert az első félidőben jól, de eredménytelenül játszó hazaiak ellen.

Jók: Fuhrmann, Licskai, Böcskör, Füsi, ill. Varga D., Németh D., Heinrich.

Halász Ernő: – Gratulálok a Sopronnak, ma azért már mi is csapat voltunk.

Végh Tibor: – Töretlen küzdeni tudásunknak köszönhetjük a mai győzelmünket.

**********
Győri ETO FC B - ZTE B 1-0 (0-0)
Győr, 300 néző. V.: Keszthelyi.
Gsz.: Dorogi.

Győri ETO FC B:
Molnár P. – Dorogi, Kiss Zs., Domanyik, Leitold, Klement, Koltai, Nyári, Granát, Csermelyi, Varga L. (Sánta). Edző: Klement István és Galambos Zoltán.
ZTE: Pogacsics – Simonfalvi, Kütsön, Botis, Rácz, Zsömlye (Sámson), Papp (Németh), Kottán, Fülöp (Karakai), Sági, Balázs. Edző: Dobos Sándor.

A 15. percben Varga L. kapufára lőtte a labdát, a kipattanót Granát a kapu fölé lőtte. Az 55. percben Varga L. szögletét Domanyik fejelte le Csermelyinek, akinek lövését még Pogacsics bravúrral védte, de a kipattanót Dorogi a hálóba lőtte. 1–0. Tíz perc múlva Csermelyi buktatásáért 11-es ítélt a játékvezető, Granát büntetőjét azonban Pogacsics bravúrral kiütötte. A 70. percben Koltai visszapasszolt labdáját Granát ziccerben lőtte kapura, de Pogacsics újra bravúrral hárított.

Kiváló játékvezetés mellett az eddig százszázalékos ZTE a mérkőzésen helyzetig sem jutott a motivált hazai csapat ellen, mely nemcsak 11-est, de a gólon kívül még több ziccert is elhibázott, és így a nagyobb különbségű győzelem helyett egygólos sikert aratott.

Jók: Kiss, Domanyik, Klement, Koltai, ill. Pogacsics, Botis, Kottán.

Klement István: – Rangadóhoz méltó színvonalú mérkőzésen nekünk voltak helyzeteink, s ha belőjük egy-nullánál a tizenegyest, nem kellett volna izgulnunk a végén.

Dobos Sándor: – Elkerülhető gólt kaptunk, gratulálok Győrnek.

**********
SVSE-GySEV - Andráshida 1-0 (1-0)
Sopron, 150 néző. V.: Szepesi.
Gsz.: Homor.

SVSE-GySEV: Németh G. – Szabó Adrián, Katona, Reineck (Horváth S.), Somogyi, Pinezits, Deák, Párkányi, Szabó András (Kerényi), Homor, Varga Z. Edző: Katona Sándor és Mozsolits Jenő.
Andráshida: Kovács Z. – Gál, Horváth D., Török, Varga Sz., Tisler, Szíjártó, Kottán, Bandics (Koczor), Sipos, Varga T. Edző: Lendvai Miklós.

A 12. percben Szabó András jobbszélről ívelt középre egy szabadrúgást, Katona nem sokkal fejelte a jobb kapufa mellé. A 30. perc meghozta a soproniak első és mint kiderült, győztes gólját. Szabó András ekkor veszélyesen ívelt a kapu elé, a védőkről a fedezetlenül hagyott Homor elé került a labda, aki okosan a lábak között a kapu közepébe gurított. 1–0. A félidő utolsó perceiben előbb Kottán, majd Reineck hibázott kecsegtető helyzetben. Szünet után a Zala megyei csapat játszott enyhe mezőnyfölényben, de Varga T. a 48. percben ziccerben hibázott, illetve Németh G. hárított nagy bravúrral. A 74. percben Párkányi mesterien csavart egy szabadrúgást a kapu elé, ismét Katona veszélyeztetett, de fejese ezúttal is a kapu fölött hagyta el a játékteret.

Küzdelmes találkozón több helyzetet dolgozott ki a hazai együttes, amely ezek közül egyet ki is használt, így megérdemelten tartotta otthon a három pontot.

Jók: Németh G., Katona, Deák, Párkányi, ill. Török T., Szíjártó.

Mozsolits Jenő: – Nagy küzdelemben, megérdemelten nyertünk.

Lendvai Miklós: – Közepes színvonalú meccsen a jobb helyzetkihasználás döntött.

**********
Márkó SE - Csorna 2-1 (2-0)
Márkó, 50 néző. V.: Molnár A.
Gsz.: Vető, Petneházi, ill. László.

Márkó SE:
Radnai – Szücs, Pálfi, Ladner, Gallai, Papp, Bognár, Jakab, Vető, Bertalan, Petneházi. Edző: Gergely Gyula.
Csorna: Lőre – Szabados, Horváth I., Nagy Sz., Fenyő (Klement), Kiss M., Jakab, Baán, Zobák (László), Hollósi, Nyerges. Edző: Varga Péter.

A 9. percben Hollósi huszonöt méteres szabadrúgása a felső lécről hagyta el a játékteret. A 15. percben Baán tizenhat méteres lövését védte a kapus. A 24. percben egy beadás után lecsúsztatott labdát Vető egyből a jobb alsó sarokba pörgetett. 1–0. A 34. percben egy jobb oldali indítás után Petneházi a kiinduló Lőre fölött a kapufára lőtte a labdát, ami úgy tűnt, nem pattant a gólvonalon túlra, ám a játékvezető gólt ítélt. 2–0. A 67. percben Hollósi beadása után László passzolt a kapuba, de Molnár A. érvénytelenítette a teljesen szabályosnak tűnő találatot. A 83. percben Baán visszagurítását Nyerges lőtte a hálóba, de a bíró ezt a gólt is érvénytelenítette. Öt perc múlva Jakab indította Lászlót, aki a védők közül kilépve lőtt a kapuba. 2–1.

A Csorna három szabályos gólt rúgott, míg a hazai csapat csak egyet, mégis megnyerte a mérkőzést.

Jók: Bertalan, Petneházi, Gallai, ill. Fenyő.

Gergely Gyula: – Rég várt hazai győzelem született a játék képe alapján két egyenlő képességű csapat mérkőzésén.

Varga Péter: – Felháborító, hogy amíg a hazai csapat és mi is tettük a dolgunkat, addig a játékvezető így ítélkezett a mérkőzésen.