2017. 06. 26. hétfő - János, Pál 18°C | 30°C Még több cikk.

Rába ETO: túl a száz gólon, magabiztos siker a szezonnyitón

Főleg második félidei eredményes játékának köszönhetően a Rába ETO magabiztosan, hét góllal győzte le a Colosseum Aramist a bajnokság 12., szezonnyitó fordulójában.

Rába ETO-Colorspectrum Aramis 7-0 (2-0)
Győr, 600 néző. V.: Kovács G., Rózsa, Makk.

ETO: Matkovics - Lódi, Gyurcsányi, Al-Ioani, Dróth. Cs.: Amrani, Madarász, Harnisch, Peczár, Neris. Edző: Artur Melo.

Aramis: Sikur - Sivák, Nagy G., Németh P., Birinyi. Cs.: Kiss T., Öreglaki, Hasenauer, Korozmán, Frank, Tyukász (kapus).
Edző: Frank Tamás.

Gsz.: Madarász (7., 39., 40.), Lódi (15.), Gyurcsányi (21.), Harnisch (27., 28.)

Online közvetítés:

Nem érkezett meg az ETO új szerzeménye, Mincho Hernandez játékengedélye, így az uruguayi játékosra nem számíthat Artur Melo edző. A futsalost így egyelőre csak civilben mutatták be a győri közönségnek.

A kezdőrúgást a győriek tíz esztendős utánpótlásjétékosa, Kádár Soma végezte el.

Elkezdődött a mérkőzés.

2. p: Lódi nem túl erős lövését védte Sikur.
3. p: Bátran kezdtek a vendégek, Németh csent el egy indtást, azonban beadása elsuhant a győri kapu előtt.
4. p: Gyurcsányi gáncsolta Sivákot, ezért sárga lapot kapott.
5. p: Gyurcsányi 7 m-ről lőtt kapu mellé.
7. p: Végre gól: Amrani balról gurított szabadrúgásból Madarász elé, aki pér lépésről a kapuba továbbított. 1-0.
8. p: Madarász lőtt nem sokkal a kapu fölé.
10. p: Harnisch adott remek labdát a középen helyezkedő Peczárnak, aki a jobb kapufát találta el.
11. p: Vendégszöglet után Németh P. lapos lövését védte bravúrral Matkovics.
15. p: Remek győri akció végén Dróth passzolt keresztbe Lódihoz, aki balról, laposan a bal alsó sarokba gurított. 2-0.
18. p: Madarász közeli bombaerős lövésébe dobta bele magát Sikur.
20. p: Amrani cselezgetett, majd kapura lőtt, de elakadt a labda. Nagy G. szabálytalankodott Madarásszal sárgát kapott ezért.
Vége az első félidőnek. Az ETO türelmes játékkal kétgólos előnyt harcolt ki a masszívan védekező Aramis ellen.
A folytatás előtt az elbúcsúztatták a klubtól éppen az Aramishoz távozó Tóth Szabolcsot, aki Paco Araujo távozása után az első csapat megbízott trénere is volt.
Elkezdődőtt a második félidő.
21. p: Máris a kapuban a labda: egy győri támadás végén Gyurcsányi lőtt a hálóba. 3-0. Ez volt az ETO 100. gólja a bajnokságban!
27. p: Újabb hazai találat: Harnisch lőtt 9 m-ről, nagy erővel a kapuba. 4-0.
28. p: Nagyszerű és főleg gyors győri kontra végén Madarász beadását követően Harnisch továbbított közelről a hálóba. 5-0.
28. p: Korozmán kapott pontos índítást, de csak a kapufát találta el.
32. p: Frank tört előre, majd Kiss T. lőtt kapura, Matkovics azonban védett.
38. p: Neris a bal oldalon tört előre, lövése azonban az oldalhálóban landolt.
39. p: Lódi és Madarász játszott össze, utóbbi szerezte az ETO hatodik találatát. 6-0.
40. p: Ismét Madarász villant: a győri játékos közelről lőtt a kapuba. 7-0.
Vége a mérkőzésnek. Az ETO főleg a második félidőben mutatott eredményes játéka alapján megérdemelten győzte le a jó erőkből álló Aramist. A zöld-fehérek továbbra is hibátlanul vezetik a tabellát.

Összefoglaló:

Az élmezőnyhöz tartozó Aramis csapatát fogadta első tavaszi mérkőzésén a bajnoki címvédő és jelenleg is listavezető Rába ETO az élvonalbeli futsalbajnokság 12. fordulójában. A győrieknél – mivel nem érkezett meg a játékengedélye - nem léphetett pályára a klub új szerzeménye, az uruguayi Mincho Hernandez, akit ettől függetlenül bemutattak a hazai közönségnek.
Lehet, vele jobban ment volna a játék, mert bizony nem kezdett igazán jól a hazai csapat. Ehhez persze kellett a vendégek masszív, jó védekezése is, amit jó ideig nem is tudtak feltörni Gyurcsányiék. A 7. percben Madarász révén azonban sikerült a győrieknek megszerezniük a vezetést. Ugyan a találat után is valamivel többet birtokolta a labdát az ETO, kiegyenlített játékot láthatott a lelkes győri közönség. Éppen emiatt volt fontos, hogy aztán az újabb gólt is az ETO szerezte: Lódi a 15. percben egy kijátszott helyzet után talált a kapuba, így kétgólos lett az előny, ami nem is változott a félidőig.

A szünetben a győri klub elbúcsúztatta azt a Tóth Szabolcsot, aki éppen az Aramis gárdájához igazolt.
Fordulás után azonnal növelte előnyét az ETO - Gyurcsányi találata volt egyébként a győriek 100. gólja a bajnokságban - s ezzel gyakorlatilag el is dőlt a találkozó. Hat perc múlva Harnisch duplázott, majd az egyre fáradó ellenfél kapujába a meccsen triplázó Madarász még kétszer betalált. Így, egy kicsit halványabb első játékrész után, végül magabiztos, hétgólos győzelmet aratott az ETO.

Artur Melo: - Ez volt az első mérkőzésem a csapat kispadján, amelyen nagy hangsúlyt fektettünk a védekezésre. Azt hiszem, hogy nem kaptunk gólt önmagáért beszél. A hét rúgott góllal is elégedett vagyok, bár remélem lesz ez majd több is. Köszönöm a játékosaink hozzáállását.

Frank Tamás: - Kiegyenlített első félidőt játszottunk, ahol eredményben is megközelíthettük volna a hazai csapatot. Szünet után gyorsan eldőlt a meccs, ezer sebből vérző csapatunk ma csak ennyire volt képes.

A 12. forduló eredményei: MVFC Berettyóújfalu-Rubeola FC Csömör 4-5 (0-1), Vasas Fortuna Futsal-FTC-6x6 Taxi 2-6 (0-2), Újpest FC-Üllő FC Cső-Montage 4-5 (2-1). A további program, január 17., hétfő 19 óra: B.Volán Szabadidőközpont-Nyíradonyi Huszárok Futsal Club 5-5 (4-1), GYFBSK-Medical Investment-Ózd Városi SE 9-5 (5-4), Rába ETO-Colorspectrum Aramis 7-0 (2-0).

Hétfőn 19 órakor a Colorspectrum Aramis ellen kezdi el a tavaszi szezont a Rába ETO. A győriekhez visszatért brazil légiósuk, Willian Neris és várhatóan bemutatkozik az uruguayi Mincho Hernandez.

A bajnoki címvédő és jelenleg is éllovas Rába ETO ma kezdi meg tavaszi szereplését a hazai élvonalbeli futsalbajnokságban.

A győriek kispadján új szakvezető ül, a portugál Artur Melo ezen a mérkőzésen debütál. A rutinos szakember korábban a portugál válogatott mellett is dolgozott, s két hete vette át a Rába ETO irányítását.

A győri Magvassy-csarnokban este hét órakor kezdődő találkozó egyértelmű esélyese a hazai együttes. Az ETO ősszel minden találkozóját megnyerte, s a klub nemcsak hogy minden játékosát megtartotta a téli szünetben – a brazil Willian Neris visszatért oroszországi próbajátékáról, s a szintén dél-amerikai, ám sérült Moreno később csatlakozik a kerethez –, Mincho Hernandez személyében egy uruguayi válogatottat is igazolt a Rába-parti klub. A játékos egyébként – aki látványos dél-amerikai futsalt ígért a győri szurkolóknak – pályára is léphet a tabellán jelenleg negyedik Colorspectrum Aramis ellen, mert az ígéretek szerint a találkozóig megérkezik a játékengedélye.

Nem lehet viszont ott a pályán az ETO világválogatott kapusa, Balázs Zoltán, aki nemrég combizomszakadást szenvedett. Őt Matkovics Gábor pótolja, aki ősszel már többször is remekül helyettesítette.

Érdekesség, hogy a győriek legnagyobb riválisa, az MVFC Berettyóújfalu a szezonnyitó pénteki játéknapján meglepetésre kikapott a jóval gyengébb Csömörtől.

Teremlabdarúgó-bajnokság: döntős a Gyirmót

A Diósgyőr után második csapatként a Vasas jutott be a Borsodi teremlabdarúgó-bajnokság debreceni… Tovább olvasom