2016. 12. 08. csütörtök - Mária -3°C | 4°C

PwC Handball Fiesta: ETO-Metz 34-19

Szoros első félidőt követően a második játékrészben megállíthatatlannak bizonyultak a győriek. Szombaton a HC Lipcse ellen játszik Ambros Martin együttese.

Győri Audi-ETO - METZ HB (francia) 34: 19 (16:13)
Magvassy Mihály Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Mosorinski, Pandzic (szerbek)

A találkozó első perceiben sikerült megszereznie a vezetést a francia együttesnek, de Kovacsics hétméteres góljaival, illetve a gyors ellentámadásoknak köszönhetően fokozatosan átvette a vezetést az ETO. A Metz hullámvölgybe került, nyolc percig képtelen volt feltörni a győriek védekezését.

Már három góllal is vezetett Ambros Martin együttese, de az első félidő 16. percében Zaadi találatával egyenlítettek a vendégek. A folytatásban pályára lépett Görbicz és Bulatovic is, amelynek köszönhetően ismét feljavult az ETO támadójátéka, így 16:13-as győri vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően még nagyobb sebességi fokozatra kapcsoltak zöld-fehérek, főként az új szerzemény Bulatovic átlövésből szerzett góljainak köszönhetően kezdett eldőlni a találkozó. A második félidő 15. percében Szepesi találata után 28-18-as vezetésnél hangosan kiabálhatta a tízgólos különbséget a hazai közönség. A találkozó végleg eldőlni látszott, a végére már csak a különbség volt a kérdéses.

Szoros első félidő után végül 34:19-re győzött a Győri Audi-ETO együttese a Metz HB ellen.
A zöld-fehéreknél Lökét, míg a franciáknál Liscevicet válaszották a legjobb játékosnak.

Legközelebb szombaton 17 órakor a HC Lipcse ellen játszanak Görbiczék.

Online közvetítés:

Vége a mérkőzésnek!

(II.) 29.p. Betörés után Tercel lőtt nagy gólt a bal felsőbe. 34-19

(II.) 27.p. Tizenhárom perc után Ognejovic volt eredményes hétméteresből, de Hornyák Dóra ismét válaszolni tudott. 33-19

(II.) 25.p. Hornyák Dóra estében lőtt nagy gólt a kapu bal felső sarkába. 32-18

(II.) 23.p. Ambros Martin időt kért.

(II.) 22.p. Továbbra is robog az ETO. Gyors indítás végén Kovacsics lőtt a kapuba. 31-18

(II.) 20.p. Bognár-Bódi és Hornyák is a kapuba talált, tovább növelte az előnyét az ETO. 30-18

(II.) 19.p. Kissé elszabadultak az indulatok. Andryushina csúnyán szabálytalankodott Lökéve szemben, amiért a harmadik kiállítása után megkapta a piros lapot. Mindkét vezetőedző sárga lapos figyelmeztetést kapott reklamálásért.

(II.) 15.p. Hangosan kiabálja a közönség a tízgólos különbséget Szepesi találata után. 28-18

(II.) 13.p. Zaadi szép cselt követően lőtt Herr kapujába, majd egy gyönyörű Görbicz bejátszás után Löke ötödik gólját szerezte meg. 27-18

(II.) 12.p. Megállíthatatlannak bizonyul Bulatovic, ismét átlövésből volt eredményes, majd Görbicz is hatalmas gólt lőtt a jobb felsőbe. 26-17

(II.) 10.p. Prudhomme szépített, de rögtön válaszolt Amorim. 24-17

(II.) 9.p. Újabb Bulatovic gól, ezúttal betörésből. 23-16

(II.) 9.p. Bulatovic hatalmas góljával ismét hattal vezet az ETO! 22-16

(II.) 7.p. Segített a szünet a francia együttesnek, Bronch kétszer is a kapuba talált. 21-16

(II.) 7.p. Löke találata után hét góllal vezet az ETO, időt kértek a vendégek. 21-14

(II.) 6.p. Bulatovic megszerezte harmadik találatát a mérkőzésen. 20-14

(II.) 4.p. Amorim harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz ezúttal se hibázott el. 19-14

(II.) 4.p. Gyors lerohanás után Luciano szélről vette be Herr kapuját. 18-14

(II.) 2.p. Szepesi is eredményes tudott lenni szélről. 18-13

(II.) 1.p. Amorim átlövésből lőtte ki a bal felső sarkot. 17-13

Vége az első játékrésznek!

30.p. Andryushina a lefújás pillanatában talált a kapuba. 16-13

30.p. Bulatovic átlövésből volt eredményes. Ezt követően időt kért a vendégek mestere. Tizenhat másodperc van hátra. 16-12

29.p. Hornyák Dóra szép bejátszása után Löke szerezte meg csapata tizenötödik találatát, majd Gonzales Ortega is a kapuba talált. 15-12

26.p. Baudouin elhibázta a megítélt büntetőt, marad a 14-11 a zöld-fehérek javára.

25.p. Bulatovic harcolt ki hétméterest, amelyet Göbicz magabiztosan értékesített. 14-11

23.p. Bognár-Bódi szélről szerzett góljával kettővel vezet az ETO. 13-11

21.p. Görbicz hétméteresből volt eredményes. 12-11

20.p. Sokáig nem kellett várni Bulatovic első találatára, majd Kanto is Herr kapujába talált. 11-11

19.p. Löke beállós pozícióból, míg Ognjenovic szélről volt eredményes. 10-10

18.p. Nagy taps a nézőtéren, Görbicz és Bulatovic lépett pályára.

17.p. Újabb lerohanás után, ezúttal Broch volt eredményes, de a következő támadás végén Orbán szélről ejtette át a franciák kapusát. 9-9

16.p. Gyors francia lerohanás végén Zaadi lőtt pattintva a kapuba. 8-8

16.p. Ambros Martin, az ETO vezetőedzője időt kért.

15.p. Baudouin büntetőből volt eredményes, de Kovacsics rögtön válaszolni tudott. Győri gólt követően Zaadi is a kapuba talált. 8-7

14.p. Nyolc perc francia gólcsendet kövtően Gonzales Ortega szerzett találatot, majd potyogni kezdtek a gólok. A vendégeknél Liscevic, Boroch volt eredményes, míg a zöld-fehéreknél Amorim, Kovacsics és Orbán is. 7-6

10.p. Hosszú gólcsend után Kovacsics hétméteresből volt eredményes, majd egy perccel később Tervel újabb büntetőt harcolt ki. Kovacsics ezúttal sem hibázott. 5-2

6.p. Gyors lerohanás végén Szepesi ejtésével már az ETO vezet 3:2-re.

5.p. Szép támadás végén Löke gól. 2-2

4.p. Rédei-Soós egyenlített átlövésből, de szélről Baudouin is betalált, így ismét a vendégek vezetnek. 1-2

2.p. Egy-egy eladott labda után Luciano szerezte a mérkőzés első találatát. 0-1

A győriek a Herr - Orbán, Amorim, Löke, Tervel, Kovacsics, Szepesi összeállításban kezdenek.

A találkozó előtt Nick Kós, a PwC Magyarország vezérigazgatója és Kelecsényi Ernő, a Győri Audi-ETO elnöke köszöntötte a kilátogató szurkolókat.

Elkezdődött a csapatok bemutatása.

A házigazda Audi-ETO vezetőedzője nem a kötelező győzelem terhével küldi pályára csapatát.

Péntektől vasárnapig tart a győri Magvassy-csarnokban az a hatcsapatos nemzetközi torna, melyen a házigazda Audi-ETO mellett pályára lép a szlovén Krim Ljubljana, a macedón Vardar Szkopje, a francia Metz, a német HC Leipzig és az orosz Rostov-Don.

Ambros Martín, a győri zöld-fehérek vezetőedzője így nyilatkozott az eddigi felkészüléssel, a tornával és az elvárásokkal kapcsolatban: „Idén úgy kezdtünk neki a munkának, hogy a tavaly kialakított, jól összeszokott keretbe csupán két új játékos érkezett és ez nem okozott nagy nehézséget. Koncentrált, a BL-trófea megnyerésével egy nagyon motivált csapat kezdte meg a felkészülést, arról nem is beszélve, hogy a játékunkról való elképzeléseimet nem kellett mindenkivel megértetnem, hiszen gyakorlatilag ott tudtuk folytatni, ahol abbahagytuk. A néhány hazai edzőmérkőzés után a mostani torna komoly megmérettetés. Mindegyik csapat résztvevője lesz a Bajnokok Ligájának, közel azonos szinten játszanak az együttesek. Talán a Krim és a Szkopje emelkedik ki a torna mezőnyéből. Egyáltalán nem a kötelező győzelem terhével engedem pályára a csapatot. Ez nem az az időszak, ahol minden meccset kötelező megnyerni. Ez a felkészülési időszak vége, amikor sorozatterhelés mellett kell megbirkózni a hasonlóan jó csapatokkal, fel kell venni a szezon ritmusát és természetesen jól kell játszani. Hogy ebbe milyen eredmény fér bele, az nem elsődleges szempont."

Ambros Martín Rédei-Soós Viktóriának magyaráz, a jelenet a hétvégén többször megismétlődhet

• 3. DivatÁrpy 2013. augusztus 25. 09:58
    „ilyenkor miért nem szurkol a bé középnek nevezett csőcselék???”
  • 2. Pepe9111 2013. augusztus 24. 08:02
    „Price waterhause Coopers egy Londoni központú tranznacionális pénzügyi szolgáltató cég a fő szponzor.
    Másfelől az Audi, így a Handball angol és német oldalról is megfelelő. A harmadik támogató a Ford lehet a Fiestával.
    De a lényeg, hogy mi meg kézilabda meccseket láthatunk!”
  • 1. háté 2013. augusztus 23. 19:47
    „PwC Handball Fiesta: - jobban hangzana magyarul!”