2017. 08. 23. szerda - Bence 14°C | 22°C Még több cikk.

Priskin Tamás újra az ETO-ban focizik

Priskin Tamás négy éves szerződést írt alá a Győri ETO-val kedden.
Visszatért Győrbe Priskin Tamás. A 44-szeres válogatott támadó kedden négy éves szerződést írt alá a Győri ETO-val, így 2018. június 30-ig kötelezte el magát nevelőegyesületéhez - írta hivatalos honlapján az ETO.

A klub honlapja emlékeztet, a révkomáromi születésű támadó minden idők egyik legfiatalabbjaként, alig több, mint tizenhat évesen mutatkozott be az ETO felnőtt csapatában az élvonalban (lásd cikkünk végén a keretes írást), ahol 68 mérkőzésen 28 gólt szerzett, mígnem 2006-ban a Premier League-be igazolt.

Priskin Tamás

Most nyolc év légióskodás után tér vissza a center, akinek a testvére, Vankó Imre is meghosszabbította szerződését. A fiatal balszélső 1+2 évet írt alá, így akár az is elképzelhető, hogy a fivérek együtt lépnek pályára.

Priskin Tamás egyébként az IFK Göteborg elleni visszavágón még nem léphet pályára, de a Paks ellen, ha Horváth Ferenc is úgy gondolja, újra felhúzhatja az ETO zöld-fehér szerelését.

Priskin Tamás a Fradi ellen mutatkozott be az NB I-ben - A Kisalföld 2003. április 28-án közölt beszámólója szerint:

Ferencváros–Győri ETO FC 1–0 (1–0)
Budapest, Üllői út, NB I-es labdarúgó-mérkőzés. 7000 néző.
V.: Arany (Harsányi, Ortó).

FTC: Szűcs – Vukmir, Dragóner, Balog – Kriston, Lipcsei, Szili (Leandro, 46. p), Zováth, Szkukalek – Gera (Jovic, 66. p), Tököli (Penksa, 85. p).
Szakmai igazgató: Garami József.

ETO: Sebők 0 – Regedei 2, Stark 2,5, Salamon 2 – Baumgartner 2, Szanyó 2 (Jovanovic 2, 53. p), Böjte 2, Jäkl 2, Németh N. 2 (Füzi 2, 46. p) – Priskin 2 (Nagy T., 63. p), Bajevszki 2.
Szakmai igazgató: Varga Zoltán.

Gsz.: Tököli
Sárga lap: Jäkl (52. p), Kriston (72. p), Tököli (80. p).
Szögletarány: 8:4 (5:3).

Az ETO-nál a 16 és fél éves Priskin Tamás élete első élvonalbeli találkozóját játszhatta.

13. p: Gyors, formás hazai akció után Kriston passzolt Gerához, aki rögtön Tököli elé tálalt, s az üresen maradt válogatott csatár 11 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 1–0

71. p: Tököli került nagy helyzetbe, Stark önfeláldozó mozdulattal az utolsó pillanatban szerelte.

A listavezető, bajnoki címre pályázó Ferencváros úgy léphetett pályára, hogy tudta, legnagyobb vetélytársa, az MTK elbukott Siófokon, így győzelme esetén lépéselőnyt harcolhat ki. Nos, a Fradi ennek ellenére hazai környezetben nem esett neki ellenfelének, hanem szépen, komótosan futballozgatott. Ezt kihasználva, a győri gárda rövid időn belül, egymás után három szögletet is rúghatott, igaz, ebből különösebb veszélyt nem tudott kialakítani. Aztán az első valamirevaló hazai akció góllal végződött, Gera átadását Tököli biztos lábbal értékesítette. Mindenki azt várta, hogy a góltól élénkebb lesz a mérkőzés, de ezúttal mindenki tévedett. Említésre méltó eseményt csak nagy jóindulattal lehetett felfedezni a félidő hátralévő részében. Fordulás után sem fordult a kocka, a mezőnyben folydogált a játék, a kapuk szinte nem is kerültek veszélybe. Összességében egy rendkívül alacsony színvonalú, rengeteg technikai hibával tarkított mérkőzést láthatott a publikum, a hétezer FTC-szimpatizáns és a vendégszektorban az UCSK-s zászló mögött álldogáló két győri szurkoló.

A találkozó után a hazai siker ellenére a ferencvárosi közönség füttykoncerttel „jutalmazta" kedvenceit, s jó néhány néző futballparódiát emlegetve hagyta el az Üllői úti stadiont.

Garami József: – Az első félidőben mi játszottunk jobban, ám fordulás után kapkodóvá vált a játékunk. Csapatom közel sem futballozott úgy, ahogyan azt tette az elmúlt időszakban, de fontos pontokat gyűjtöttünk be.

Varga Zoltán: – A Ferencváros az első félidőben lényegesen többet birtokolta a labdát, érthetetlen volt számomra a passzivitásunk. A szünetben rendeztük a sorokat, már jobban játszottunk, de mivel nincs megfelelő szintű támadónk, végül is „sansz nélkül" futballoztunk.
HCSA

Női kézilabda - Mosonmagyaróvári felkészülési meccsek - videó

Megnyerte első felkészülési mérkőzését az NB I újonca kedden délelőtt. Tovább olvasom