2017. 08. 17. csütörtök - Jácint 19°C | 30°C Még több cikk.

Priskin: ragyogó mesterhármas

Az utolsó másodpercben mentett pontot a Győri ETO Tatabányán a Borsodi Liga ötödik fordulójában.

Tatabánya - Győri ETO 3-3

Ennél eredményesebb játéknapra számítottak mindkét városban, az ETO például kétgólos vezetés után az egy pontnak is örülhetett. Szombaton a megyei rangadón javíthatnak csapataink.

24. p: Nagy T. vezette fel a labdát, s miután nem támadták, 22 méterről lövésre szánta el magát. A labda a felső lécen csattant.

28. p:
Vati röviden adott haza, így a kifutó Turi kapus nem érte el a labdát, a szemfüles Priskin pedig 18 m-ről az üres kapuba gurított. 0–1.

37. p: Lendvai átadása után Tóth P. futott el a bal oldalon, pontosan ívelte a labdát a kapu elé, Priskin pedig 5 m-ről a bal alsó sarokba fejelt . 0–2.
43. p: Hajdú jobb oldali szögletét Tóth Z. 10 m-ről a bal sarokba fejelte. 1–2.

61. p: Hajdú bal oldali szöglete után Kerényi fejesét bravúrral védte Sztevanovic. A labda Márkus elé került, aki közvetlen közelről a hálóba lőtt. 2–2.

69. p: Márkus ügyes csel után gurított középre Demének, aki 18 méterről tiszta helyzetben a kapu fölé lőtt.

78. p: Tóth Z. indította a bal oldalon da Silvát, aki elfektette védőjét, majd Márkus elé tálalt, és a csatár 3 m-ről a kapu közepébe vágta a labdát. 3–2.

93. p: Vincze O. szöglete után a lecsorgó labdát Priskin 3 m-ről söpörte a hálóba. A csatárnak ez volt a mérkőzésen a harmadik találata. 3–3.
Valamelyest magabiztosabban kezdte a győri csapat a mérkőzést, a nagyobb helyzet Nagy Tamás révén mégis a hazai együttes előtt adódott.

Aztán egy kis szerencsével megszerezte az ETO a vezetést, sőt, a remek napot kifogó Priskin Tamás egy fejesgóllal növelni is tudta az előnyt. Győri szempontból a legrosszabb pillanatban, még a szünet előtt előtt szépített a lelkesen futballozó hazai gárda s a gól lélektanilag megfogta a vendégeket, így a második játékrész eleje a hazai rohamokról szólt.

A szünet után óriási erőket mozgósított a Tatabánya az egyenlítés, majd a győzelem megszerzésére, ehhez pedig érthetetlen módon remekül statisztált a Reszeli Soós István szakmai igazgató által irányított, jobb nevekből álló vendéggárda. Úgy tűnt, a fordítani tudó hazaiak – a második félidőben mutatott játékuk alapján egyáltalán nem érdemtelenül – otthon tartják a győzelemért járó három pontot, de a hosszabbításban a Rába-partiak egy újabb Priskin-góllal egyenlítettek.
Elfogadható első játékrész után az ETO szinte megismételte a Debrecen ellen mutatott második félidei „produkcióját", kis szerencsével azonban egy pontot szerzett Tatabányán.

Sisa Tibor: – Csalódott vagyok, mert kétgólos hátrány után sikerült talpra állnunk, ám mégsem tudtuk megszerezni a győzelmet.

Reszeli Soós István
: – Két teljesen eltérő félidőt játszottunk, az elsőben az történt, amit szerettünk volna, s vezettünk is. Érthetetlen viszont, hogy a folytatásban miért vettek vissza teljesítményükből a játékosaink. Elkerülhető gólokat kaptunk, s nagyon bosszant ez az erdemény.

A győriek mindhárom gólját Priskin Tamás szerezte, aki a mérkőzés után elmondta, ez volt élete első mesterhármasa az élvonalban. A válogatottban is debütáló győri támadó harmadik gólja előtt bokasérülést szenvedett, kétséges volt, hogy egyáltalán vissza tud-e menni a pályára.

– Nagyon erős rúgást kaptam és úgy éreztem, hogy nem tudom folytatni a játékot. Szerencsére az oldalvonal mellett annyira rendbe hoztak, hogy visszaállhattam és végül ez szerencsésnek bizonyult, mert az utolsó pillanatokban sikerült kiegyenlítenem. Természetesen örülök, hogy háromszor sikerült bevennem a Tatabánya kapuját – folytatta a fiatal játékos –, de egyben szomorú is vagyok, mivel nem szereztük meg azt a három pontot, amiért ideutaztunk. A mérkőzés első részében sikerült előnyt szereznünk, amit aztán növeltünk is, de érthetetlen, hogy mi történt a második félidőben. Szerencsére még a bajnokság elején járunk, maradt még elég időnk javítani."

Gera fejesével szerzett pontot a West Bromwich Albion

Gera Zoltán pontot mentett a West Bromwich Albionnak az angol bajnokság hatodik fordulójában egy… Tovább olvasom