2017. 01. 17. kedd - Antal, Antónia -6°C | 1°C

Presztízsvesztés Vácott

Lendületesebben és célratörőbben kezdte a mérkőzést a váci csapat és el is húzott két góllal úgy, hogy a győriek sokáig csak futottak az eredmény után. A 4. helyezett hazaiakat a korábbi győri mester, Vura József láthatóan jól felkészítette a vendégcsapat erényeiből és gyenge pontjaiból, nem volt véletlen tehát, hogy a hazaiak fej fej mellett haladtak.
A folytatásban a győriek csak nagy nehézségek árán, két büntetőt is kihagyva zárkóztak fel a hazai csapat mellé az első félidőben, sőt, a 19. percben Kovacicova révén előnyhöz jutott a Graboplast-ETO (7–6). Az előnyt a szünetre azonban már nem sikerült magukkal vinniük a zöld-fehéreknek, a lelkes Vác egyenlített, így 11–11-gyel fordultak a csapatok.
A második játékrész ugyancsak eredményes váci akciókkal indult: 14–11-re elhúztak a hazaiak, amikor végre hat perc után az ETO is betalált. A félidőben először 18–19-nél tudta az ETO ismét magához ragadni a kezdeményezést, ekkor ismét kétgólos előnyre tettek szert Görbiczék. A végelszámolásnál azonban ez sem volt elég, mert a végig rendkívül izgalmas, kemény összecsapáson a hajrát a váciak bírták jobban, és bravúrgyőzelmet arattak a bajnoki álmok szempontjából fájdalmas vereséget elviselni kénytelen vendégekkel szemben.