2016. 09. 26. hétfő - Jusztina 13°C | 20°C

Portugália csoportelsőként jutott tovább Mexikó legyőzésével

Portugália 2-1-re legyőzte Mexikó együttesét, s ezzel megnyerte a németországi labdarúgó-világbajnokság D csoportját, amelyből veresége ellenére a közép-amerikai együttes jutott tovább másodikként.
Fotó: AFP
Az első félidő elején Maniche szerzett vezetést a portugáloknak, majd a játékrész közepén Simao Sabrosa büntetőből növelte csapata előnyét. A mexikói válogatott ugyan gyorsan szépített, de újabb gólt már nem tudott szerezni.

Az európai együttes ezzel százszázalékos produkcióval zárta a csoportkört, míg a félórát emberhátrányban játszó mexikói tizenegy négy ponttal végzett a kvartett második helyén.

D csoport, 3. forduló:

Portugália-Mexikó 2-1 (2-1)
Gelsenkirchen, 72 ezer néző, vezeti: Lubos Michel (szlovák)
Portugália: Ricardo - Miguel (Paulo Ferreira, 62.), Ricardo Carvalho, Fernando Meira, Marco Caneira - Armando Petit, Maniche, Tiago, Luis Figo (Luís Boa Morte, 80.) Simao Sabrosa - Helder Postiga (Nuno Gomez, 69.)
Mexikó: Oswaldo Sanchez - Mario Mendez (Guillermo Franco, 80.), Rafael Marquez, Ricardo Osorio, Carlos Salcido, Gonzalo Pineda (Jose Antonio Castro, 69.) - Francisco Rodriguez (Zinha, a szünetben), Luis Perez, Pavel Pardo - Jose Fonseca, Omar Bravo
gólszerző: Maniche (6.), Sabrosa (24., 11-esből), illetve Fonseca (29.)
sárga lap: Miguel (27.), Maniche (69.) illetve Rodriguez (22.), Perez (27., 61.), Marquez (65.), Zinha (88.)
piros lap: Perez (61.)

2. perc: jobbról Fonseca cselezte be a magát a portugál 16-oson belülre, majd az ötös sarkáról lőtt, Ricardo azonban biztosan hárított.
6. perc: Sabrosa futott el a bal oldalon, jó ütemű beadására Maniche érkezett és nyolc méterről a léc alá lőtt (1-0).
23-24. perc: Figo szögletébe Marquez ütött bele a 16-oson belül, 11-es. A büntetőt Sabrosa nagy erővel a kapu jobb oldalába bombázta (2-0).
29. perc: bal oldali szögletből Pardo ívelt a kapu elé, az üresen érkező Fonseca pedig hat méterről a hálóba fejelt (2-1).
57. perc: Perez a portugál 16-oson belül a becsúszó Miguel mellett próbálta elhúzni a labdát, a védő azonban kézzel elütötte a játékszert, 11-es. A büntetőt Omar Bravo csúnyán kapu fölé rúgta.
60-61. perc: szép mexikói kényszerítőzés végén Perez dobta fel magát a 16-oson belül, a színészkedésért Michel játékvezető sárga lapot adott neki, s mivel ez már a második volt, kiállította őt.

Kezdetben a mexikóiak voltak aktívabbak, ám a portugálok első támadásukból gólt szereztek, ami megfogta a közép-amerikai együttest. Az előny tudatában magabiztossá vált Luis Felipe Scolari együttese, s a félidő közepén tovább növelte előnyét, de néhány perccel később váratlanul szépített Mexikó, amely a gól után feljavult.

A szünetet követően a mexikóiak nagy lendülettel kezdtek, gólt azonban még büntetőből sem sikerült szerezniük, ráadásul emberhátrányba is kerültek. Az utolsó félórában megfogyatkozva is próbált kiegyenlíteni Ricardo La Volpe gárdája, de nem járt sikerrel, ennek ellenére továbbjutott.