2018. 04. 20. péntek - Tivadar 12°C | 22°C Még több cikk.

Poór Brigitta rajt-cél győzelmei

Az Egerben rendezett ZF Hungária tereptriatlon-versenyen rekordlétszám mellett – több mint százan indultak – 0,8 km úszás, 18 km hegyikerékpározás és 6 km futás szerepelt a programban.
A Triatlon Sopron SE versenyzői közül a hölgyeknél a még juniorkorú, mindössze 18 éves Poór Brigitta végig vezetve utasitotta maga mögé a mezőnyt. A kupasorozat összetett ranglistáját három verseny után hatalmas fölénnyel vezeti a soproni sportoló. A férfiaknál Maróti Vilmos a dobogó harmadik fokára állhatott fel és az összetett pontversenyben is a harmadik helyet foglalja el.

Az ausztriai Pötschingben 0,8 km úszásból, 36 km kerékpározásból és 8,6 km futásból állt a táv. Poór Brigitta új egyéni pályacsúccsal győzött. Maróti Vilmos ötödszörre bizonyult a legjobbnak, futóideje új pályacsúcs. Váltóban egy osztrák–magyar csapat nyert, melynek a soproni Berky Szabolcs (Lokomotiv Futóklub) volt a befutóembere.

Remekeltek a magyarok

A San Marinóban rendezett eurotrial Európa-bajnokságon a hazai terepjárózás történetének eddigi… Tovább olvasom