Labdarúgó NB II, Hummel-csoport Szekszárdi UFC–Petőháza 5–0 (0–0)
Szekszárd: Horváth B. – Tóth P., Fehér, Mosonyi, Gaál, Szentjobbi (Torma, 46. p), Mészáros I., Bozsér, Vizdár (Barics, 73. p), Tálas, Kiss T. (Csontos, 64. p). Edző: Dienes Pál.
Petőháza: Takács – Ridinger, Németh, Drugon (Horváth T., 58. p), Lakatos, Preiner (Simon, 44. p), Spevár, Kovács, Steiner, Füsi, Zsirai (Gulyás, 64. p). Edző: Horváth György.
Sárga lap: Kiss T. (59. p), Fehér (68. p).
Kiállítva: Lakatos (59. p).

Eseménytelen első félóra után a hazaiak kialakítottak ugyan néhány helyzetet a Petőháza kapuja előtt, ám a gólokkal az első játékrészben még adósak maradtak. Nem úgy a másodikban. Az 51. percben Vizdár szögletét Mosonyi a hosszú oldalról középre fejelte, a vendégvédők nem tudtak felszabadítani, a labda Kiss Tamás elé perdült, s a csatár 4 méterről, jobbról a léc alá vágta a játékszert. 1–0. Két perccel később Mosonyi tért ölelő bedobásával Tálas került a védők mögé a jobb oldalon, az ötössel egy magasságból pontosan centerezett, és Kiss T. három lépésről a kapu közepébe helyezett. 2–0.

Az 56. percben Kiss Tamás mesterhármast ünnepelhetett: Tálas szerzett labdát a bal oldalon, az alapvonal közeléből lágyan középre ívelt, az UFC 13-asa pedig 7 méterről, előrevetődve a kapu bal oldalába fejelt. 3–0. A szekszárdi káprázatnak ekkor még nem volt vége: újabb két perc múlva Kiss T. passzolt a jobb oldalon érkező Bozsér elé, s a hazaiak kapitánya a kimozduló Takács felett 9 méterről a hosszú sarokba emelt. 4–0. Az 59. percben Kiss T. buktatta Lakatost, aki felpattant és ellökte a hazaiak csatárát. A játékvezető az UFC játékosának a sárga, míg az önbíráskodó petőházi védőnek a piros lapot mutatta fel. A 89. percben két cserejátékos összjátékából született újabb gól: Barics húzott befelé a bal oldalról, a 16-os előtt kényszerítőzött Csontossal, majd a visszakapott labdát 10 méterről a kapu bal oldalába lőtte. 5–0.
Az UFC Kiss Tamás öt perc alatt elért mesterhármasával és Bozsér György okos góljával a szünet után 13 perc alatt eldöntötte a mérkőzést, s biztosította helyét felsőházi rájátszásban.

Jók: Kiss T., Tálas, Bozsér, Gaál, ill. Kovács.
Sárvár FC–MTE 1–1 (1–0)
Sárvár, 600 néző. V.: Kovács G.
Sárvár FC: Antall – Sipos, Pupt, Subicz, Heiczinger, Beke, Fodor, Vajda (Nagy), Szabó, Puknec, Táncsics. Edző: Marton Róbert.
MTE: Sipőcz – Sipos (Dan), Tiba, Nagy, Méry (Némedi), Hegyi, Novota, Pálla, Szakáll, Gordián, Farkas. Edző: Tiba Zoltán.
Gsz.: Subicz, ill. Gordián.

A vendég MTE sárvári kirándulása nagyon jól sikerült, az idény legjobb játékával szereztek a sárvári, illetve a szépszámú mosonmagyaróvári közönségnek egy nagyon jó délutánt. A Sárvár vezető gólja után az MTE megkettőzött erővel rohamozta a hazaiak kapuját, ami a második félidő 15. percében góllá érett, és így a hazaiakra nézve kecsegtető döntetlen született.
Jók: Subucz, Antal, ill. Hegyi, Novota, Szakáll.
Tiba Zoltán: – Javuló játékkal, sok helyzettel talán többet is érdemeltünk volna.
További eredmények: PVSK–Komló 0–2, Veszprém–Bodajk 0–0, Balatonlelle–Marcali 1–0, Tata–Kaposvölgye 0–1.
1.

A válogatott pontot szerzett Lengyelországban

A magyar labdarúgó-válogatott harmadik mérkőzésén sem kapott ki Európa-bajnoki… Tovább olvasom