2018. 07. 17. kedd - Endre, Elek 18°C | 28°C Még több cikk.

Pontos utánpótlás

A zalaegerszegi országos légfegyveres bajnokságon nagyszerűen szerepeltek a győriek.

A Győri LK utánpótlás-versenyzői közül az ifjúsági fiúk 10 méteres futócéllövés 40 vegyes lövéses számában az első öt helyezést győri sportoló szerezte meg. Szigeti Dávid, Horváth Máté, Kiss Balázs és Dávid Balázs előtt Boros László lett az első. Csaknem ennyire sikeres volt a 30 plusz 30 lövéses 10 méteres futócéllövés, ahol mindössze egy keszthelyi lövő tudott beékelődni a győriek közé. Ebben a versenyszámban szintén Boros szerezte meg az aranyérmet, Dávid a dobogó harmadik fokára állhatott fel, Szigeti negyedik, Horváth M. az ötödik, Kiss B. pedig hatodik lett. Csapatban mindkét számban az élen végzett a Győri LK első számú együttese, míg a B csapatok ezüstérmet szereztek.

Érdekesség, hogy a 40 lövéses légpisztolyszámban a junior korosztályú Laczik Anita a felnőttek között indult. A verseny első napján kilencedik lett, a viadal második versenynapján viszont sikerült döntőbe kerülnie, ahol végül a hetedik helyen végzett.