2017. 07. 22. szombat - Magdolna 21°C | 34°C Még több cikk.

Pontmentés a végjátékban

Jól kezdett a győri csapat, két góllal vezetett. Ekkor a fővárosiak nyitott védekezésre tértek át.

A csoportrangadót nem a legjobb előjelekkel kezdte a Tento-ETO. Konkoly a mérkőzés előtt belázasodott, gyomorbántalmakról panaszkodott, és nem tudta vállalni a játékot. Az irányító feladatot a találkozó során Nyikes és Józsa D. felváltva látta el.

Jól kezdett a győri csapat, két góllal vezetett. Ekkor a fővárosiak nyitott védekezésre tértek át, melyet kemény, agresszív eszközökkel hajtottak végre, és ez nem ízlett a győri fiúknak. Ennek lett a következménye, hogy 4–2-ről 5–7-re módosult az eredmény. A vendégek előnyüket a félidő végéig tartani tudták, sőt növelték is, mégpedig úgy, hogy valamennyi pályán lévő játékosuk feliratkozott a góllövők közé.

Szünet után azzal folytatódott a játék, hogy Struhár magára öltötte a sárga trikót, s ezzel kezdetét vette a győriek megszokott kapus nélküli játéka. Eredmény: a 39. percben egyenlítettek a győriek, majd átvették a vezetést is (20–19). Paprikássá vált a hangulat, Józsa hetest hibázott. A kapus nélküli játék a későbbiek folyamán visszájára is fordult, elkerülhető gólokat kapott a győri együttes. Hatalmas küzdelem folyt a pályán.

Fej fej mellett haladtak a csapatok, a vendégek a hajrában háromgólos vezetést szereztek (23–26). A Tento-ETO azonban nem hagyta magát, óriási akarattal küzdött és négy másodperccel a befejezés előtt Nyikes hétméteresből elért góljával sikerült megmenteni az egyik pontot.
Tóth László: – Csapatom tagjainak gratulálok, nagyszerűen küzdöttek a fiúk. Néhány edzőkollégának pedig üzenem, próbáljanak irányító és balszélső nélkül végig játszani egy ilyen mérkőzést.

Megszerezte 19. bajnoki címét a Bayern München

Az éllovas bajorok 4-0-ra nyertek a Kaiserslautern otthonában, míg a Schalke 3-1-es vezetés után… Tovább olvasom