2017. 08. 16. szerda - Ábrahám 17°C | 30°C Még több cikk.

(Polgár)mesteri találat a végén

Szabó Miklós mosonmagyaróvári polgármester is pályára lépett hétvégén a MITE megyei harmadosztályú gárdájában

Szabó Miklós mosonmagyaróvári polgármester is pályára lépett hétvégén a MITE megyei harmadosztályú gárdájában, melynek egyébként ő a társadalmi elnöke. Húsz perc alatt még gólt is lőtt a városvezető, igaz, sárga lapot is kapott.

A vasárnapi MITE–Mosonszentmiklós II mérkőzés hetvenedik percében az osztrák partjelző cserét jelez: Szabó Miklós mosonmagyaróvári polgármester lép pályára s mosolyogva fogadja, hogy rögtön meg is kapja a csapatkapitányi karszalagot. A maroknyi hazai szurkoló érdeklődve figyeli, hogyan bánik a labdával a korábban magasabb osztályban is megfordult labdarúgó-politikus. Két jó csel és passz aztán jelzi: nála jó helyen van a labda. Olyannyira, hogy ezt még a mosonszentmiklósiak egyik játékosa is megirigyli, s a városvezetőnek passzolja a labdát. Kapja is a zrikát csapattársaitól: „Mi az, nem fizetsz adót?" – kérik számon tőle a rossz átadást.

Közben szöglethez jut a MITE: a beadásra Szabó Miklós érkezik, de nem fejjel, hanem kézzel továbbítja a labdát a kapu felé. Rögtön érkezik is neki a nézőtérről a Maradona jelző – mint ismert, az argentin játékos az 1986-os világbajnokságon így ért el érvényes gólt az angolok ellen –, az osztrák bíró itt szigorú, sárga lappal bünteti a vétkest. Ekkor már öt góllal vezet a MITE s a játékosok láthatóan csapattársukkal szeretnének gólt lövetni. De nem és nem sikerül...

A százszázalékos helyzetet is elpuskázza Szabó Miklós (úgy tűnik, az ellenfél kapusa nem tiszteli a polgármestert, hisz nagy helyzetben védi lövését). S jön az utolsó perc, kissé kisodródva, de ismét nagy helyzetben a polgármester: most már a jobb külső „nem hazudik", a labda a hosszú sarokban köt ki. A vége 7–1, az elnök-polgármester is feliratkozik a góllövők listájára.
Tiba Zoltán, a MITE edzője elmondta: néhány mérkőzést már játszott idén a polgármester a csapatban. „Látszik rajta, hogy futballista volt" – tette hozzá. A csapat örömmel fogadta gólját, ám a fegyelmezetlensége miatti sárga lap „sokba került" neki: ő kérte a meccs után „az első kört" a büfében.

– Néhány mérkőzést játszottam korábban az NB I/B-ben a Nagykanizsai Olajbányász színeiben – kezdte Szabó Miklós. – Onnan a BEAC-hoz, majd a Mofém Vasashoz kerültem. A MITE-ben kiegészítő ember vagyok, „önfenntartó", jó baráti társaság jött itt össze: ha tehetem és időm engedi, pályára lépek. Így volt ez a Mosonszentmiklós ellen is: úgy érzem, a társak örültek a gólomnak. A sárga lapomnál egyébként a bíró mondta nekem: „Maradona" – mesélte a városvezető.

Győzött a Győri ETO és az FC Sopron is

A Rába-parti együttes „hazai" környezetben, Tatabányán fogadta az FC Fehérvárt és Tokody Tibor duplájával 2–0-s győzelmet aratott. Az ETO a második félidőben játszott jobban. A csapat egyik legjobbja ismét Szasa Sztevanovic volt, aki kivédte Sitku 11-esét is. Igaz, Regedei Csaba „jóvoltából" a másik oldalon is kimaradt egy büntető. Tovább olvasom