2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Pokol után mennyország

Soproni Postás–MiZo PVSK 53–46 (9–22, 13–12, 14–2, 17–10) Sopron, NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, 1800 néző. V.: dr. Vígh, Földházi.
Fodor Csilla remek megmozdulásainak egyike.
Postás: ENGLERT 7/3, Csákány 4, Eördögh 9/6, AMBRUS 12/3, PAPP 11. Cs.: Najdenova 5, Imamovic, Fodor 5/3, Russai. Edző: Meszlényi Róbert.
PVSK: Iványi 3/3, TRANQUILLI 2, Károlyi 6/3, Vilutyte 6, Béres 9. Cs.: Popovic 2, BRANZOVA 11, Ujvári 7, Keller. Edző: Rátgéber László.

A két együttes kulcsemberei az elmúlt három hétben szinte „sülve-főve" együtt voltak a magyar válogatottnál és sikeresen is szerepeltek, hiszen az EB-középdöntőből kijutottak a kontinensviadalra. A mérkőzés előtt virággal köszöntötték a két együttes nemzeti csapatban szerepelt játékosait és a két szakvezetőt, akik szintén együtt dolgoztak a válogatottnál.

Dénes egy szép balhoroggal nyitott, ám ez a találat még nem rendítette meg a Postást, hiszen Englert egyenlített egy szép tempódobással. Lendületesebb, pörgőbb játékkal kezdett a Pécs, a vendégek centerposzton Vilutyte és Béres révén a pontokat, a Postás játékosai pedig a személyi hibákat gyűjtötték nagy sebességgel. Támadásban kapkodott, erőlködött a Postás, a kitűnően védekező pécsiekkel szemben nem igazán tudtak tiszta dobóhelyzeteket kidolgozni a hazaiak. Hiába kért időt és cserélt sűrűn Meszlényi Róbert, a pécsiek tovább növelték előnyüket. A második negyedben annyit változott a játék képe, hogy a Postás védekezése feljavult, az addig sokkal szervezettebb és türelmesebb pécsiek már nem tudtak könnyű kosarakat szerezni. Az első soproni kosárra a második negyedben több mint öt és fél percet kellett várni. Ekkor Ambrus talált be, majd rögtön, ezt követően érkezett egy Fodor-tripla is a sarokból. 10 másodperccel a félid ő előtt Ambrus hármasa hullott a kosárba.

Mindkét oldalon kihagyott helyzetekkel indult a második félidő, aztán Eördögh megszerezte első pontjait. Remekül védekezett ekkor a Postás, de a dobások továbbra sem sikerültek. Englert hárompontosa volt a jel: megkezdte a felzárkózást a Postás. Csákány is betalált, fokozatosan közelítette meg ellenfelét, igen nagy hátrányt csökkentve, a soproni együttes. A negyed hajrájában aztán Eördöghnek végre „beesett" egy tripla, így egyenlített a soproni együttes, döntetlenről várták a felek a zárónegyedet. Ennek elején Najdenova egy sikeres büntetőjével a találkozó folyamán először előnyhöz jutott a Postás. A soproniak ekkor már nem ismertek elveszett labdát, és éppen a szabad labdák megszerzésében, azaz lelkesedésben múlták felül elsősorban a pécsi csapatot.

Egy fordulatokban gazdag és a kevés pont ellenére hihetetlen magas színvonalú találkozón, a szünet utáni szenzációs védekezésének köszönhetően szinte poraiból feltámadva fordította meg a rangadót a Postás, amely továbbra is megőrizte bajnoki veretlenségét.

Meszlényi Róbert: – Örülök, hogy végre igazán fontos tétmérkőzésen is legyőztük a pécsieket. Ezen a találkozón megjártuk a poklot és a mennyországot, szerencsére végül mennybe mentünk!

Rátgéber László: – Amíg a megbeszéltek szerint játszottunk, vezettünk, és minden szépen ment a maga útján. Később azonban sajnos ismét megleptük magunkat, önmagunk karikatúrái voltunk.

Visszahívták az ügyvezetőt
A találkozó előtt érkezett a hír, hogy a Soproni Postás női kosárlabdacsapatát működtető gazdasági társaság tulajdonosi köre visszahívta ügyvezető elnöki posztjáról az évtizedek óta a szakosztály élén álló Németh Emilt. Mindezt az információt maga az érintett is megerősítette, de nagyon boldog volt a sikeres „ütközet" után.