2017. 02. 22. szerda - Gerzson 3°C | 9°C Még több cikk.

Podgoricai döntetlenje után továbbra is a csoport élén az Audi-ETO

Óriási küzdelemben 26:26-os döntetlent játszott a Győri Audi-ETO együttese a Buducnost Podgorica otthonában. A győrieknél Görbicz nyolc gólig jutott.
Kiélezett mérkőzésen döntetlent játszott a Győri Audi-ETO együttese a Buducnost Podgorica ellen. Az egy pontnak köszönhetően továbbra is a csoport élén állnak.

Buducnost Podgorica – Győri Audi-ETO 26:26 (14:12)

Gólszerzők:

Buducnost: Neagu 8 (3), Cvijiv 5, Byzdra 4, Dalby, Mehmedovic 3-3, Petrovic 3 (2)

ETO: Görbicz 8 (4), Amorim 7, Bulatovic 4, Löke, Orbán 2-2, Kovacsics, Bognár-Bódi, Hornyák Á. 1-1.

Jól kezdte a találkozót a Győri Audi-ETO együttese, Bulatovic találatára Petrovic válaszolt, de ezt követően a győriek percei következtek. Lunde remekelt a kapuban, illetve az első félidőben öt gólig jutó Görbicz találataival a találkozó 9. percében már 4-1-re vezettek a zöld-fehérek a Moraca csarnokban.

A folytatásban viszont sokat hibázott Ambros Martín csapata. Emberelőnyös szituációban kétszer is eredményesek tudtak lenni a hazaiak, illetve a korábbiakhoz képest keményebb védekezésre váltottak. A kisebb győri hullámvölgyet kihasználva a találkozó 16. percében 7-5-re vezetett Dragan Adzic csapata.

Nem adta fel az ETO, két percen belül sikerült az egyenlítés Görbicz góljaival, ezt fej-fej mellett haladtak a csapatok. Az első félidő utolsó tíz percében a győri védelem nem találta az ellenszert Cvijiccsel szemben, négyszer is eredményes tudott lenni beállós pozíciból.

Küzdelmes és magas színvonalú első félidő végén 14:12-es Buducnost Podgorica vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően a felváltva esett gólok, majd a hazaiak percei következtek. A győriek óriási hibáit kihasználva a második félidő 6. percében 19-15-re vezetett a Podgorica. Ambros Martín, a győriek mestere nem is tehetett mást, gyorsan időt kért, hogy rendet tegyen a játékosai fejében. A spanyol vezetőedző önmagához képest indulatosabban magyarázta a taktikát.

Az időkérésnek meg is lett az eredményes, Görbicz és Amorim találatával már ismét kettő volt a különbség. A folytatásban óriási lehetőség előtt álltak a zöld-fehérek, hiszen közel két percig kettős emberelőnyben játszhattak. A mérkőzésen kissé indiszponáltan játszó Bulatovic eladta a labdát, majd Neagu volt eredményes. Amorim gyorsan válaszolt, de így is csak 1:1-et sikerült kihozni ebből a lehetőségből.

A második félidő derekától viszont óriásit küzdött Ambros Martín csapata. Ismét sikerült az egyenlítés annak ellenére, hogy olykor eléggé durván védekező Podgorica ellen. Az emberelőnyös szituációk továbbra sem sikerültek, de a kidolgozott támadásokat rendre góllal fejezték be a zöld-fehérek.

A mérkőzés utolsó szakaszában Bulatovic és Hornyák Ágnes is fontos gólt szerzett, majd egy perccel a vége előtt Amorim találatával már 26-25-ös állásnál a győrieknél volt az előny. Egy perc volt hátra, Neagu egyenlített, de a döntetlent sikerült kiharcolnia Ambros Martín csapatának, így óriási csatában a küzdeni tudásnak is köszönhetően pontot szereztek a félelmetes Moraca csarnokban és továbbra is vezetik a csoportot.

Online közvetítés

(II.) 30.p. Időn túli hétméterest Dalby a bokkba lőtte.

(II.) 29.p. Neagu betörésből egyenlített. 26-26

(II.) 29.p. Dragan Adzic időt kért.

(II.) 28.p. Görbicz lövésénél védett Woltering, majd három passz után feltették a játékvezetők a kezüket. Ambros Martín időt kért és számon kérte a játékvezetőktől az ítéletet.

(II.) 26.p. Góóóóóól! Sokáig támadott az ETO, majd Amorim lőtt nagy gólt. 25-26

(II.) 25.p. Időt kért Dragan Adzic.

(II.) 25.p. Góóóóól! Löke bravúrosan szedett össze egy labdát és lőtt a hazaiak kapujába. 25-25

(II.) 16.p. Neagu is gólt lőtt büntetőből. 22-20

(II.) 15.p. Görbicz leültette a hazai kapusát, majd magabiztosan lőtt hétméteresből a kapuba. 21-20

(II.) 12.p. Dalby test mellől lőtt a kapu jobb oldalába. 21-19

(II.) 11.p. Bulatovic estében lőtt a kapuba. 20-19

(II.) 9.p. Kettős emberhátrányban lőtt gólt Neagu, majd Amorim válaszolt. 20-18

(II.) 8.p. Közel két percig kettős emberelőnyben játszott az ETO, de Bulatovic eladta a labdát.

(II.) 7.p. Góóóól! Amorim lendületből lőtte ki a jobb alsó sarkot. 19-17

(II.) 7.p. Görbicz test mellől lőtt a kapuba. 19-16

(II.) 6.p. Dalby is feliratkozott a gólszerzők közé, majd Cvijic is a kapuba talált. Ambros Martín időt kért. 19-15

(II.) 5.p. Amorim szépített estében. 17-15

(II.) 4.p. Neagu lőtt nagy gólt, majd könnyelműen eladott labda után Mehmedovic volt eredményes. 17-14

(II.) 3.p. Löke harcolt ki hétméterest, Görbicz értékesítette. 15-14

(II.) 2.p. Mehmedovic szélről bombázott a léc alá. 15-13

(II.) 1.p. Jó védekezés után Bognár-Bódi szélről volt eredményes. 14-13

Vége az első félidőnek!

29.p. Már fent volt a játékvezetők keze, mikor szabaddobás után gyönyörű figura végén Kovacsics lőtt gólt. 14-12

28.p. Cvijic már négy gólnál jár. 14-11

28.p. Időt kért Dragan Adzic, a hazaiak vezetőedzője.

27.p. Cvijic belefordult Orbánba, de hétméterest kapott a Podgorica. Neagu kilőtte a jobb alsót. 13-11

26.p. Orbán volt eredményes szélről. 12-11

25.p. Cvijiv ezúttal sem hibázta el a ziccert. 12-10

24.p. Szép zárást kapott Bulatovic, magabiztosan lőtt a kapu bal oldalába. 11-10

24.p. Már kiegészült az ETO, de Cvijic megszerezte második találatát. 11-9

22.p. Görbiczet kiállították, Neagu hétméterest értékesített. 10-9

22.p. Cvijic beállós pozícióból volt eredményes, de Amorim ismét válaszolt. 9-9

21.p. Amorim is hatalmas gólt lőtt bal felsőbe. 8-8

20.p. Neagu nagy gólt lőtt átlövésből. 8-7

18.p. Amorim harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz ezúttal is értékesített. 7-7

17.p. Góóóóól! Görbicz négy gólos a találkozón.

15.p. Bulatovic eladott labdája után Petrovic volt eredményes. Ambros Martín időt kért. 7-5

14.p. Petrovic góljával már a hazaiaknál az előny. 6-5

13.p. Byzdra már három találatnál jár. 5-5

13.p. Byzdra éles szögből lőtt Lunde kapujába, majd Kovacsics hagyott ki egy ziccert. 4-5

10.p. Góóóóól! Görbicz hétméteresből volt eredményes. 3-5

10.p. Újabb gólt kapott az ETO emberelőnyből. Byzdra is feliratkozott a gólszerzők közé. 3-4

9.p. Emberelőnyben Bulatovic adta el a labdát, Mehmedovic nem hibázta el a ziccert. 2-4

8.p. Lunde védése után Lökével szemben szabálytalankodtak. Knezevic a kiállítás sorsára jutott, illetve Görbicz értékesítette a büntetőt. 1-4

5.p. Jó védekezés után leindításból Löke volt eredményes.1-3

4.p. Petrovic büntetőt hibázott, Görbicz viszont nagy gólt lőtt test mellől. 1-2

2.p. Petrovic egyenlített hétméteresből. 1-1

1.p. Bulatovic betöréséből az ETO szerezte meg a vezetést. 0-1

Ambros Martín: Számomra a vasárnapi meccsen a legfontosabb a győzelem, az ebből fakadó csoportelsőség másodlagos. Nagyon örülök, hogy veretlenek vagyunk a BL-ben, és ezt mindenképpen szeretnénk megtartani, tovább javítani a játékunkat, hogy a Négyes Döntőbe topformában érkezzünk. A Final Four-ig még sok idő van, és azok a mérkőzések teljesen új csaták lesznek a csapatoknak, külön felkészülést jelentenek. A Podgoricát illetően ők talán a legerősebb ellenfél a mostani mezőnyben, ők sem kaptak még ki, nemcsak idén, hanem gyakorlatilag a tavalyi, általunk elszenvedett vereségük óta tartják a veretlenségüket. Nagyon jó formában vannak, így nagyon összeszedetten kell játszanunk, hogy sikerüljön, de bízom a csapatban.

Görbicz Anita: Podgoricában játszani nem ismeretlen számunkra, szinte minden évben ellátogatunk a Moracába, tudjuk, mire számíthatunk. Az biztos, hogy a védekezésünknek agresszívabbnak kell lenni, - természetesen a sportszerűség határán belül - és a jó védekezésünkre alapozva meg kell próbálnunk gyors lefordulásokból gólt szerezni. Ez sokkal jobb esélyt jelent számunkra, mint a montenegróiak felállt, és rendkívül agresszív védőfala ellen támadni. Természetesen győzni megyünk, meg szeretnénk mutatni, hogy idén is jobb csapat vagyunk.

FA Kupa: a Wigan ismét megtréfálta a Manchester Cityt

A címvédő, másodosztályú Wigan Athletic a Manchester Cityt búcsúztatta utoljára idegenben. Tovább olvasom