2017. 12. 17. vasárnap - Lázár, Olimpia -2°C | 4°C Még több cikk.

Phard Napoli - MKB-Euroleasing 61-74

Dermedten, szinte ijedten figyelte a soproni csapatot Nápolyba elkísérő mintegy 50 szurkoló kedvenceik bénult kezdését. Az igencsak szemrevaló Adia Barnes vezetésével nem egész 3 perc alatt 12–0-ás előnyre tett szert a csoport sereghajtója, a Phard.
A hazai rohamot hét soproni pont követte. Károlyi sikeres büntetői után Gorbunova előbb duplát, majd triplát dobott. A negyed közepe nagy triplaesőt hozott, hiszem Holland-Corn triplájára Gorbunova, majd Milovanovic is hárompontos kosárral felelt. A 9. perc elején Németh ügyes kosaraival egyenlített a Sopron, ám az utolsó szó Giauro révén a hazaiaké volt, a nápolyiak csereembere előbb duplát, majd triplát „vágott", így 5 pontos olasz előnnyel zárult a szakasz.

A második negyed elején

N’diaye és Branzova pontpárbaját láthatta a nápolyi közönség. Az MKB bolgár centere remekelt ebben a szakaszban. Triplájával egyenlített a vendégegyüttes, majd a félidő hajrájában az újfent magára találó Gorbunovával és a feladathoz ismét felnövő Semseivel egyetemben főszerepet vállalt abban, hogy a zöld-sárgák átvették a játék irányítását, s állva hagyták a hazai csapatot. A szünetben 10 pontos soproni vezetést mutatott az eredményjelző.

A második félidő elején a védekezés dominált, a játékrész első felét 4–4-re hozta a két csapat, Branzova továbbra is remekelt. A szakasz második felében Holland-Corn megrázta magát, kosaraival megközelítette a soproni csapatot a Napoli. Amikor azonban igazán szorossá tehette volna a meccset a Phard, hol Milovanovic, hol Németh villant.

A befejező tíz percben nagyon taktikusan, okosan, csapatként játszva kosaraztak a soproniak. Sokat számított, hogy a volt soproni Astou N’diaye-t sikerült kikapcsolniuk a vendégeknek. A zárószakasz nagy részében 6–10 pont közötti soproni vezetés mellett játszottak a felek.
A Napoli igazán közel továbbra sem tudott a magyar bajnokhoz kerülni, mert a kritikus helyzetekben valaki mindig „tolt egyet" a soproniak szekerén. A végjátékban aztán büntetőkkel magabiztossá tette győzelmét a Sopron, az együttest elkísérő szurkolók legnagyobb örömére.
Székely Norbert: – Végre sikerült koncentráltan végigjátszani az egész mérkőzést, az első három perc pedig...

• 1. vwnilo 2008. január 11. 11:48