2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Péntekre maradt a döntés

GySEV-Orsi–MiZo-Pécsi VSK 69–53 (28–14, 20–14, 9–12, 12–13)
Sopron, NB I-es női kosárlabda, az elődöntő második mérkőzése, 1600 néző. V.: Hartyáni, Király. GySEV: BEVILAQUA 12/12, Bogojevic 9, BALOGH 21/3, Seres 4, ALESSANDRA 10. Cs.: Török 3/3, ZAKALUZSNAJA 10, Dénes. Edző: Natalija Hejková. Pécs: IVÁNYI 10/3, Ujvári 2, Károlyi 6, Branzova 7, Béres 4. Cs.: Tranquilli 4, ÉRIKA 12, Vilutyte 4, Keller 4. Edző: Rátgéber László. Mindkét fél részéről rossz dobá sokkal indult a meccs, majd Károlyi büntetőkből a Pécsnek szerzett vezetést.

Erre Bevilaqua felelt egy látványos triplával, majd Seres (kétpontos) tempójával már három pont volt a címvédő előnye. Az első negyed második fele aztán álomjátékot hozott soproni kivitelben. Megvillant Alessandra, Bogojevic, majd a brazil helyett érkező Zakaluzsnaja is, Bevilaqua pedig újabb három pontot helyezett el a pécsiek kosarába. Balogh büntetői után már 22–12 volt az állás.

Ezt növelte tovább az ellen állhatatlan GySEV, az első negyed végén dupla annyinál jártak a soproniak, mint riválisuk. Szerkezet váltással, három magas emberrel kezdte a második negyedet a Pécs. Ez azonban Zakaluzsnaját és Alessandrát sem zavarta, így tovább növelte előnyét a GySEV. Balogh kosár plusz büntető kombináció jával ez kerek 20 pontra nőtt a negyed hajrájában, amely meg is maradt a nagyszünetig. Ahogy Pécsett, soproni szempontból ezúttal is horrorfilmbe illően kezdődött a második félidő. Iványi, kétszer Béres, majd Keller volt eredményes, miközben az idegesen kosarazó soproniak rosszul céloztak. 8–0-ás pécsi szakaszgyőzelmet követően Hejková időt kért, mert a szünetbeli 20 pontos előnyből csak egytucatnyi maradt.

Ezt követően jó ideig 51–38 volt az állás, mindkét oldalon rengeteg rossz dobás akadt. A holtponton a GySEV-et Balogh lendítette át, majd Alessandra újra erőszakosabb volt, mint Érika. Vilutyte büntetőivel indult, majd mindkét fél részéről elkapkodott akciókkal folytatódott a zárószakasz. A vendégek érthetően próbálták gyorsítani a játékot. 57–46- os állásnál szinte „kőbe vésődött" az eredményjelző. A hosszú-hosszú kosárcsendet újra Bevilaqua törte meg. Fontos hárompontosa kisebbfajta hangrobbanást idézett elő a sportcentrumban, ám Iványi zsinórban öt pontot szerzett, s Hejková időt kért hogy megnyugtassa lányait. Balogh találata döntötte el végképp az összecsapást, s a végén még egy triplát is dobott. Egyenlített tehát a GySEV, mert az igazán kritikus pillanatokban mindig volt egy-egy játékosa, akinek a révén ezekben a szituációkban újítani tudott.

Natalia Hejková: – Nagyon bol dog vagyok, kitűnően játszottunk az első félidőben. A szünet után nem úgy alakult ugyan a játék, ahogy szerettem volna, de az 1–1 mégiscsak más.
Rátgéber László: – Az első öt percben még működött a gépezet, ám 12–11 után elvesztettük a fe jünket. Most nem volt igazán gól erős játékos csapatunkban.

A lengyelek szerezték meg a második helyet a Hoki VB-n

A lengyelek szerezték meg a második helyet a divízió II-es jégkorong világbajnokságon, miután az… Tovább olvasom