2017. 01. 16. hétfő - Gusztáv -6°C | -1°C

Pátkai Máté mesterhármasával: Győri ETO FC-Siófok 4-1

Pintér Attila premierjén Pátkai Máté három góljával és Dinjar bombalövésével nyert az ETO egy küzdelmes meccsen. Aleksidze alig egy percet töltött a pályán, majd két sárga után mehetett is zuhanyozni.

Győri ETO FC – FGSZ Siófok 4-1 (0-0)

Győr, 2500 néző. Vezette: Szilasi (Lémon, Szalai)

Győri ETO FC: Stevanovic – Babic, Stanisic, Fehér Z., Völgyi – Pilibaitis (Kamber 51., Trajkovic, Pátkai – Koltai, Ahjupera (Aleksidze 75.), Dudás (Dinjar 57.).

Vezetőedző: Pintér Attila

Siófok: Milinte – Mogyorósi, Lengyel, Fehér Zs., Kiss Zs. (Fejes, a szünetben) - Egerszegi, Kecskés (Huszák 60.) – Haraszti, Heffler, Melczer (Pál Sz. 68.) – Simon A.

Vezetőedző: Ifj. Mihalecz István

Gólszerző: Pátkai (56., 72. 86.), Dinjar (83.), ill. Simon A. (90.)

Piros lap: Aleksidze (79.)

Sárga lap: Stanisic (22.), Koltai (57.), Dinjar (77.), ill. Melczer (34.), Mogyorósi (64.)

Így látták az edzők

Pintér Attila: - Gratulálok a Siófoknak is, évek óta nagyszerű csapatot alakítanak ki. A találkozó 15. percénél többet birtokolta a labdát a vendég csapat, sokat kapkodtunk, de utána rendeztük a sorainkat.

A szünetben megnyugtattuk a játokosokat és a második félidőben már megvalósítottuk azokat az elképzeléseket, amit a mérkőzés elején elképzeltünk.

Horváth Károly – Gratulálok a Győr csapatának, nagyszerűen kihasználták a hibáinkat. Voltak időszakok amikor mi irányítottuk a játékot, de a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, így megérdemleten nyert az ETO.

Alacsony színvonalú első félidőt láthattak a nézők, kevés helyzetet dolgoztak ki a csapatok. A legveszélyesebb lehetőség a vendégek előtt adódott, egy távoli lövés kipattant Stevanovicról és mielőtt Simon érkezett volna, sikerült megszereznie a labdát a győri kapusnak.

Az első játékrészben a zöld-fehérek birtokolták többet a labdát, de támadójátékban gyenge teljesítményt nyújtottak a szervezetten játszó Siófok ellen.

A félidőt követően a Siófok kezdte jobban a játékot, két óriási lehetőségük is akadt, ám Stevanovicnak köszönhetően nem sikerült megszerezniük a vezetést.

A találkozó 56. percében egy ellentámadásból az első lehetőségét gólra váltotta az ETO. Koltai vezette végig a labdát, majd önzetlenül Pátkai elé tálalt, aki nyolc méterről lőtt a kapu jobb alsó sarkába.

A folytatásban a siófokiak hajtottak az egyenlítésért, de a győriek előtt adódtak nagyobb lehetősek és két ellentámadás után először Pátkai, majd Dinjar gyönyörű góljával növelni tudta előnyét az ETO.

A találkozón három percet sem tölthetett a pályán a grúz Aleksidze, két értelmetlen sárga lap után jogosan a kiállítás sorsára jutott. A piros lap ellenére a tíz emberrel játszó zöld-fehéreknek Pátkai harmadik találata után már négy volt a különbség.

A hosszabbításban még sikerült szépíteniük a vendégeknek, de ez nem befolyásolta győriek magabiztos győzelmét.

Vége a mérkőzésnek.

91. p. Szépít a végén a Siófok: Mogyorósi beadása után Simon Attila fejelt közelről a kapuba. 4-1.

90. p. Egy perc hosszabbítás.

88. p. Nagyot fordult a világ az ETO-stadionban: az első félidő végén még fütyült a győri közönség, most pedig már ollézás hallható minden győri passz után. A második félidőben valóban sokat javult az ETO játéka, egyedül Aleksidze "ámokfutása" érthetetlen.

85. p. Pátkai Máténak minden bejön: a saját lepattanó labdáját másodjára is rászúrta ballal a meccs embere, s ennek is gól lett a vége! 4-0.

82. p. Marko Dinjar eldöntötte a meccset: szép egyéni akció, s bombaerős lövés után vette be a siófoki kaput a győri játékos 10-11 méterről. Eldőlt a három pont sorsa. 3-0.

Galéria: H. Baranyai Edina.

78. p. Ilyen nincs! Aleksidze bejött a pályára "balhézni", s egyetlen perc alatt a második sárgájával kiállította magát. A grúz játékos teljesen feleslegesen szabálytalankodott ismét - nekirontott Lengyelnek -, mire mehet is zuhanyozni.

Köszönhetően a butaságának, kap egy kis esélyt a Siófok.

77. p. Aleksidze "csúszott" Egerszegi alá, ami nem nyerte el a balatoniak tetszését. Kisebb csetepaté a pályán, Aleksidze sárgát és kevés jó szót kap a siófoki játékosoktól.

75. p. Csere mindkét csapatban: Pál Szabolcs Melczer Vilmos helyén, míg Aleksidze Ahjupera helyett próbálja bevenni a vendégek kapuját.

70. p. Pátkai Máté a második gólját is megszerezte, mellyel valószínűleg eldőlt a meccs. A győri középpályástól indult a támadás, majd remekül kapta vissza labdát Dinjartól. 2-0.

A nem túl erős, de pontos lövésnél hibázott a siófoki kapus; Milinte kesztyűi alatt csúszott a labda a hálóba.

65. p. Siófoki ellentámadás végén Haraszti épphogy lekésett szerencsére a labdáról.

62. p. Trajkovic buktatásáért Mogyorósi kap jogos sárgát. 20-22 méterről Koltai kapura tűzte a szabadot, de Milinte biztosan védett.

61. p. Az ETO bosnyák támadója, Kamber szöglet után megelőzte Milinte kapust, de nem találta el a kaput.

60. p. Siófoki csere: Huszák Tamás a sérült Kecskés helyett a győri pályán.

Győri ETO-Siófok. 03 09. - fotók: H. Baranyai Edina.

59. p. Koltai most is szenzációsan passzolt, de a győri lövést most blokkolták a siófoki védők. Eddig egyértelműen Koltai Tamás az ETO nyerő embere.

56. p. Dudás Ádám helyett Marko Dinjar a pályán.

55. p. Pátkai megszerezte a vezetést! Az ETO gólját Koltai küzdőtte ki; okosan vezette végig a labdát a siófoki kapuig, majd önzetlenül tálalt Pátkai elé. 1-0.

50. p. Az utóbbi 2-3 percben a Siófok a kapuhoz szögezte az ETO-t. Két szögletet is rúghattak a balatoniak, s csak Stevanovicnak köszönhető, hogy nincs vendégvezetés.

48. p. Pilibaitis helyett Kamber a pályán. Az ETO távoli szabadrúgása veszélytelen, majd a Siófok kontráját csak szabálytalanul tudtuk megállítani.

46. p. Elkezdődött a második félidő.

45. p. Véget ért az első félidő - a győri közönség fütyül az ETO gyenge játéka láttán.

43. p. Az első félidő végén tűzijáték a győri kapu előtt. Három siófoki támadó nézett farkasszemet két győri védővel.

Stevanovicnak kétszer kellett távoli lövés után védenie, majd harmadszorra a kipattanó labdát is megszerezte Haraszti elől.

Eddig talán ez a siófoki támadás volt a meccs legnagyobb helyzete.

40. p. Szép rövid passzos játék a győri zöld-fehérektől: Dudás és Koltai játszott szépen össze a 16-oson belül, de a Balaton-parti védők szögletre mentettek. Völgyi pontrúgása veszélytelennek bizonyult.

38. p. Haraszti ívelhetett a győri kapu felé szabadrúgásból, de a siófoki labdát könnyen szedte le Stevanovic.

36. p. Az ETO sokkal többet birtokolja a labdát, de egy helyzeten kívül eddig túl sok igazi lehetősége nem adódott a győri csapatnak. A mérkőzés színvonala pedig gyenge közepes.

34. p. Melczer Vilmos kapott sárgát; a siófoki játékos előbb kézzel ért a labdához, majd dühében elrúgta a játékszert. Jogos a lap.

27. p. 30-32 méterről rúghattak szabadot a győri játékos, de nagy bomba helyett inkább ötletes megoldást választottak. A viszonylag gyors passzt azonban Ahjupera nem tudta jól lekezelni.

22. p. Stanisic kapott sárga lapot Kecskés lerántásáért.

18. p. Koltai jobb oldali beadása után Trajkovic fejelt 8 méterről a kapu
közepe felé, ám Milinte könnyedén fogta a labdát.

16. p. Trajkovic jobb oldali beadása veszélyesen érkezett a siófoki kapu
elé, de Mogyorósi fejjel szögletre mentett.

12. p. Pilibaitis 23 méteres lövése méterekkel ment a kapu mellé.

10. p. Továbbra sem történt érdemleges a mérkőzésen, egyedül Dudás
végezhetett el szögletet a baloldalról, de a beívelés nem volt veszélyes a
kapura.

5. p. Az első percekben kiegyenlített játékot láthattak a nézők, egyik együttes sem tudott helyzetet kialakítani.

A győriek kezdték a mérkőzést!

Győri ETO FC – FGSZ Siófok   0-0

Győr, 2500 néző. Vezeti: Szilasi (Lémon, Szalai)

Győri ETO FC: Stevanovic – Babic, Stanisic, Fehér Z., Völgyi – Pilibaitis, Trajkovic, Pátkai – Koltai, Ahjupera, Dudás.

Siófok: Milinte – Mogyorósi, Lengyel, Fehér Zs., Kiss Zs. - Egerszegi, Kecskés – Haraszti, Heffler, Melczer – Simon A.

Korábban

Győri ETO FC-Siófok
OTP Bank Liga. Győr, ETO Park 18 ó. V: Szilasi (Lémon, Szalai D).

A szurkolók körében és a médiában is meglehetősen nagy vihart kavart az ETO FC hétfői bejelentése, miszerint a klub vezetése menesztette Csertői Aurél vezetőedzőt és a helyére Pintér Attilát szerződtette, aki éppen egy év után tért vissza Győrbe.

A témáról Klement Tibor, a Győri ETO FC ügyvezetője nyilatkozott tegnap a Digisport Reggeli start című műsorában.

Az ügyvezető a győri edzőváltás hátteréről azt mondta:
"Még az ősszel indult el a folyamat. Bár Tarsoly Csabával közösen vezetjük a klubot, szinte mindent megbeszélünk egymással, ebben az esetben ő volt az, aki meghozta a döntést, arra hivatkozva, hogy egy lefelé tartó spirálba került a csapat.

Én más állásponton voltam, de elfogadom Tarsoly Csaba döntését. Ő ugyanis nem annyira elfogult a csapattal, mint én, aki napi kapcsolatban vagyok mindenkivel, így a távozó Csertői Auréllal is."

Az ügyvezető hozzátette: "Amikor Tarsoly Csaba úgy érvelt, hogy elvesztette a hitét abban, hogy Csertői Auréllal bajnokságot tudnánk nyerni, azzal szemben nem tudtam szakmai érveket felvonultatni."

Hétfőtől már Pintér Attila és szakmai stábja vezeti a csapat edzéseit, ők készítették fel a játékosokat a mai, Siófok elleni összecsapásra.

Pintér Attila vezetőedző így nyilatkozott a mérkőzéssel kapcsolatban:

"Mindenáron itthon kell tartani a három pontot, ezért nagyon bátor játékot várok a játékosaimtól, hiszen újra vissza kell találni a győzelmi szériához."

A csapatnak eltiltottja nincs, sérülés miatt hiányzik majd a Haladás ellen húzódást szenvedett Vladimir Djordjevic, valamint a korábban műtéten átesett Kiss Máté.

Ahogy a vezetőedző megadta és a múltbéli események alapján szinte várható is volt, az ETO kezdőcsapatában kap helyet Rati Aleksidze és Marko Dinjar, meglepetésre kimarad viszont a csapat gólfelelőse, Jarmo Ahjupera, valamint az állandó kezdőjátékosnak számító Koltai Tamás.
Rajtuk kívül a kispadra jelöltek: Molnár Péter kapus, Völgyi Dániel, Djordje Kamber, Takács Ákos és Ji-Paraná.

Győrött újfent kimondva is a bajnoki aranyérem megszerzése a cél, ez pedig azt jelenti, az ETO jószerivel már nem hibázhat a bajnokság hátralévő részében és a Debrecennek pedig többször is botlania kell. Ennek tekintetében a Siófok mai legyőzése kötelező ujjgyakorlat a győriek számára.

Abban bízunk, hogy a mérkőzésre kilátogató szurkolók félreteszik az edzőcserével kapcsolatos érzelmeiket és ennek megfelelően buzdítják majd a csapatot.