2017. 08. 22. kedd - Menyhért, Mirjam 12°C | 22°C Még több cikk.

Partvonalon a Cápák - fotók, videó

Megyeszékhelyünk patinás amerikai futball csapata, a Győr Sharks szoros mérkőzésen vereséget szenvedett északi szomszédunk, a Bratislava Monarchs gárdájától.
Mindkét egyesület számára kulcsfontosságú lett volna a győzelem megszerzése, hiszen a kezdőrúgás előtt egyaránt győzelem nélkül álltak a küzdő felek. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a Cápák április 8-án 33-8 arányban legyőzték a szerb Klek Knights-ot, később a szövetség kizárta a Lovagokat a nemzetközi küzdelemből és érvénytelenítette eredményeiket.

Az első negyedben a csapatok igyekeztek feltérképezni egymás játékát, óvatos tapogatózással és ahogy ilyenkor lenni szokott a védelmek dominálásával telt a játék.

Az összecsapás első pontjait a vendégek szerezték meg a DAC edzőpályáján lejátszott mérkőzésen. A Sharks kellemetlen helyzetből kényszerült puntolni, melyet szlovák ellenfelük blokkolt. Ezzel a 7 pontot érő akcióval zárult az első félidő. A harmadik negyed egyértelműen a győrieké volt, a kék-fehérek rutinos futójátékosát, Schwarz Ferencet képtelenek voltak megállítani a pozsonyiak.

Az erejét átlagon felüli gyorsaságával kombináló támadó a célterületig cipelte a labdát, ezzel egalizálta a mérkőzés pontállását. A győriek egyértelműen erőre kaptak, három pontot érő mezőnygóllal a maguk javára változtatták a mérkőzés állását, 10-7. A záró játékrészben a Monarchs kihasználva utolsó lehetőségét ismét touchdownt vitt a hazai szurkolók legnagyobb bánatára, az extra pont sem maradt ki, így ismét vendégek örülhettek, ha az eredményjelzőre pillantottak. Az amerikai futball mérkőzések egyik jellegzetes tulajdonsága, hogy sok esetben az utolsó pillanatokban dől el a végkifejlet, erre példát több magas költségvetésű hollywoodi filmben is láthattunk.

Azokban a szórakoztatónak szánt alkotásokban általában happy enddel zárul a cselekmény szála, sajnos ez most elmaradt. A Sharks mezőnygól távolságon belülre juttatta a labdát, azonban a négy pontos lemaradás miatt ez nem lett volna elegendő számukra. A csapat vezetése mindent egy lapra téve negyedik próbálkozásra vállalkozott, sikertelenül.

A Cápák következő alkalommal június 23-án 15 órakor javíthatnak a EFAF CEI Interliga versenysorozatban a fővárosi Budapest Cowboys ellenében. Helyszín: Dac centerpálya.

• 1. machers 2012. június 22. 16:10
    „Hajrá Cápák!”

Kínába szerződött Drogba

A korábbi híreknek megfelelően a Bajnokok Ligája-győztes Chelsea-t elhagyó Didier Drogba a kínai… Tovább olvasom