2018. 02. 25. vasárnap - Géza -11°C | -2°C Még több cikk.

Parázs csata

Integrál-DAC 2 (1) Videoton FC 4 (3) Győr, DAC-pálya, Magyar Kupa-mérkőzés, 2000 néző. V.: Kassai.
A Vidi csak nehezen kerekedett a DAC fölé.
Nagy K. – Lakatos (Segovits), Kellner, Keszei, Tamási, Teidl (Reizer), Fajkusz, Domokos (Varga), Gollovitzer, Kovács L., Czetti. Edző: Horváth Dénes.
Turi – Pantics, Ristic, Koller, Magasföldi (Nagy D.), Kóczián, Galaczi (Fehér), Szabó T., Teránszki-Tóth, Földes (Tóth B.), Savu. Edző: Csank János.
Gsz.: Gollovitzer, Czetti, ill. Savu (2), Földes, Galaczi.
Kiállítva: Koller (8. p).

A mérkőzés előtt rendbontás történt még a pályán kívül, egy fehérvári szurkolót elő is állított a rendőrség. Hatalmas hibából, gyorsan vezetést szerzett a Videoton. Az 5. percben Nagy K. Földesbe rúgta a labdát, a vendégek csatára pedig az üres kapuba gurított. 0–1. Három perc múlva Czetti gólhelyzetben lépett volna ki, Koller azonban felvágta, ezért Kassai kiállította.

A 12. percben Czetti cselezgetett, majd Gollovitzer elé került a labda, aki közelről a kapu bal oldalába bombázott. 1–1. Az első fél óra végén a Vidi csapatkapitánya, Szabó T. ívelt a bal oldalon kilépő Galaczi elé, a játékos higgadtan a hosszú sarokba pörgetett. 1–2. Még az első játékrész vége előtt növelni tudta előnyét a fehérvári gárda. Savu a 40. percben 15 méterről gurított a háló közepébe. 1–3.

Fordulás után mezőnyfölénybe került a hazai együttes, jobbára a Videoton térfelén voltak helyzetek, a befejezések azonban nem sikerültek. Egészen a 65. percig. Ekkor Gollovitzer szenzációs labdával ugratta ki Czettit, aki a kapu közepébe helyezett. 2–3. A mérkőzés vége előtt 8 perccel furcsa góllal dőlt el a továbbjutás sorsa. A gólvonalon Savu testéről pottyant be a labda a vonalon túlra. 2–4.

Szórakoztató, néhol igen színvonalas, remek játékkal örvendeztette meg szépszámú közönségét a hazai együttes.

Horváth Dénes: – Elismerésem a csapatnak, hiszen igazi küzdelemre késztettük az NB I egyik legjobb együttesét. Ami még külön öröm számunkra, hogy a mérkőzés nagy részében kontrajátékra kényszerült a Videoton.

Csank János: – A korai kiállítás rányomta bélyegét a teljesítményünkre, nagyon ügyes volt az ellenfél, jó taktikával játszott.
A mérkőzést hétfőn este 7 órától a Revita TV közvetíti.