2017. 12. 16. szombat - Etelka, Aletta 2°C | 6°C Még több cikk.

Parádés győzelem Norvégiában

A magyar női válogatott barátságos mérkőzésen szenzációs utolsó negyedórás játékkal 25–24-re győzött a házigazda norvég csapat ellen Kristiansandban.
Fej fej mellett haladt a két csapat 4–4-ig, ezután ritmust váltottak a norvégok és elhúztak 10–6-ra. A magyar időkérés után sikerült felzárkózni 11–9-re, de a szünet előtti hajrában ismét a hazaiak sziporkáztak (16–11). A második félidőre több poszton is cserélt Németh András szövetségi kapitány: a kapuban Sugár váltotta Herrt, míg a védekezésben fiatal újonc, Tomori kapott főszerepet. Változatlanul jól játszott a norvég gárda és negyed órával a vége előtt már 20–12-re vezetett, ekkor sokan azt hihették, eldőlt a mérkőzés, de tévedtek.

A magyarok védekezése egy csapásra feljavult, Sugár parádézott és megszerzett labdák után gyors gólokat – sorozatban nyolcat – lőtt a vb-bronzérmes magyar csapat. Az egyenlítést követően tovább rohantak a vendégek, s végül megnyerték az elveszettnek tűnt összecsapást.
A magyar csapat legeredményesebb játékosa a Graboplast-ETO balszélsője, Vérten Orsolya lett hat góllal. A további találatokon Ferling, Kovacsicz (4–4), Tóth T. (3), Görbicz, Borbás, Siti E. (2–2), Benyáts és Csáki (1–1) osztozott.
A két együttes pénteken Ózdon, szombaton Miskolcon újra találkozik egymással.