2017. 03. 26. vasárnap - Emánuel 4°C | 11°C Még több cikk.

Paks-Győri ETO FC 2-1online

Labdarúgás - A Paks vendégeként kapott ki 2-1-re a Győri ETO FC a Soproni Liga kilencedik fordulójában. A találkozót egy utolsó percben megítélt, és értékesített büntető döntötte el a hazaiak javára.

Paks-Győri ETO FC (0-1) 2-1
Soproni Liga, 9. forduló

Paks: Kovács A. – Kriston, Éger, Pandur, Hanák – Heffler (Weitner 70.), Böde, Tamási (Vári 89.), Buzás (Sipeki 46.) – Kiss T., Tököli. Vezetőedző: Gellei Imre.

Győri ETO FC: Sztevanovic – Tokody, Supic, Stark, Völgyi – Böőr, Bank (Eugene 85.), Józsi, Koltai – Kovács I Z. (Nikolov 72.), Bajzát. Vezetőedző: Egervári Sándor.

Gólszerzők: Éger (58., 90., mindkettőt tizenegyesből) illetve Józsi (8.)

Gellei Imre: – Sok hitet adhat vissza egy ilyen mérkőzés, hiszen egy kirobbanó formában lévő győri együttest sikerült legyőznünk.

Egervári Sándor: – Több volt ebben a mérkőzésben, különösen az első félidőben, mint ami lett belőle. A kispadról is vitatható 11-es elvette győzelmi esélyünket.

A második félidőben a Tolna megyei gárda jobban játszott a győrieknél. A kétséges tizenegyes megtörte a vendégeket, s hiába próbálkoztak Bajzáték, nem tudták ismét bevenni a paksi hálóőr kapuját. A végjátékban szerzett büntető gól, pedig végleg eldöntötte a találkozót. Küzdelmes mérkőzésen a szerencsésebb csapat szerezte meg a három pontot.

91. perc: A bíró véget vetett a mérkőzésnek.

90. perc: Völgyi kezét találta el Sipeki beadása, s Arany játékvezető azonnal a böntetőpontra miutatott. Igaz, Sztevanovic jó irányba vetődött, de Éger lövése védhetetlen volt, 2-1.

89. perc: Cserél a Paks, Tamási lejött, helyére Vári érkezett.

85. perc: Bajzát hatalmas helyzetbe került a kaputól 10 méterre, de Kovács magabiztosan védett. Egervári Sándor szakvezető cserélt, Bank helyett Eugene érkezett a pályára.

84. perc: Szabadrúgásból Józsi lőtt a sorfalba...

76. perc: Kriston kapott sárgalapot, miután buktatta Völgyit.

75. perc: Szép összjátékot követően Böőr éppenhogy mellégurította a labdát.

72. perc: Cserélt a vendég gárda is, Kovácsot Nikolov váltotta.

71. perc: Józsi jobb oldali szögletéből Völgyi fejelt Kovács kezébe.

70. perc: Gellei Imre ismét cserélt, Heffler helyett Weitner lépett pályára.

66. perc Kiss tört kapura, ám Tokody útját állta.

64. perc: A hazai gólvágó, Tököli villan ismét, labdája veszélyesen pattant, s centikkel kerülte el a kaput.

58. perc: Véleményes tizenegyeshez jutott a hazai gárda, amelyet Éger értékesített, Völgyi pedig sárga lapot kapott, 1-1.

53. perc: Veszélyesen kanyarodott a labda a győri kapu felé, ám Völgyi még időben mentett.

52. perc: A második játékrész első perceiben felpörgött a Paks játéka, beszorult a vendég gárda.

46. perc: A második félidőt egy elhivatott paksi szurkoló, a mindössze 12 éves Brudás István nyitotta meg kezdőrúgásával. Egy csere történt... a hazaiknál Buzás jött le, helyére Sipeki érkezett.

Az első félidőben a győri csapat birtokolta jórészt a labdát, s az ETO jóval több helyzetet alakított ki.

45. perc: Arany játékvezető lefújta az első játékrészt.

43. perc: Bajzát villant a kapu előtt, miután Koltai kiváló ütembe passzolta le a labdát, de a győri támadó lesen állt.

41. perc: Tamási próbált távoli gól lőni, ám az eleresztett labda két méterre a kapu fölé szállt.

39. perc: Koltai remek labdát adott be középre, de a védők résen voltak...

37. perc: Völgyi remek passzot adott volna Kovácsnak, de Éger beleállt a lövésbe.

29. perc: Bajzát adott labdát a szélre Völgyinek, aki lepasszolta Böőrnek, ám lövése éppenhogy mellé ment.

28. perc: Ismét Tokody ívelt, most Kovács találta el rosszul a labdát.

27. perc: Kiss veszélyes lövést eresztett meg a kapu felé 20 méterről, ám a helyzet elkerülte a kaput.

23. perc: Tokody ívelt középre, ám Koltai lecsúszott a beadásról, nagy helyzet maradt ki...

21. perc: Koltai próbálkozott előre törni, ám Heffler és Kiss  taszított rajta egyet.

20. perc: A hazaiak többet birtokolják a labdát, a szurkolóik hangja is felerősödött.

17. perc: Sztevanovinak kellet nagyot védenie, mert Kiss nem kis lövést eresztett meg a kapu közepe felé.

15. perc: Nagyrészt mezőnyjáték van, passzolgatnak a játékosok. A győri szurkolók lelkesen buzdítják csapatukat, a paksi drukkerek a létszámfölény ellenére alig hallatják hangukat.

8. perc: Éger lökte fel Völgyit. S a megítélt szabadrúgást Józsi értékesítette, miután élesen a rövid sarokba kanyarított, 0-1.

A zöld-fehér rangadóra ETO szurkolók is elkísérték a csapatot. A lelátón ül a magyar szövetségi kapitány, Erwin Koeman is. A találkozó előtt egy perces gyászszünet volt, a napokban elhunyt  Vasas-legenda, Illovszky Rudolf emlékére.

Paks: Kovács A. - Kriston, Éger, Pandur, Hanák- Heffler, Böde, Tamási, Buzás-Kiss T., Tököli. Edző: Gellei Imre.

Győri ETO FC: Sztevanovic-Tokody, Supic, Stark, Völgyi-Böőr, Bank, Józsi,Koltai-Kovács  I Zoltán, Bajzát. Edző: Egervári Sándor.

Ez minden bizonnyal nagy lendülethet adhat a zöld-fehéreknek, akik azonban – mivel Pakson egy jó csapattal találkoznak – Egervári Sándor vezetőedző szerint sem lehetnek túl elbizakodottak:

„Az első tizenöt-húsz perc kivételével elégedettek lehettünk a pécsi kupamérkőzéssel, s jól sikerült a diósgyőriek elleni korábbi kilencven perc is. Egy hét leforgása alatt tizenegy gólt rúgtunk, ami pozitív hatással lehet a további szereplésünkre. Több labdarúgónk is rendkívüli formában van, az augusztusi sűrű program, valamint betegségek, sérülések után kezdünk felzárkózni" – kezdte a szakvezető.

Tokody Tibor (balra) jó játékára minden bizonnyal Pakson is nagy szükség lesz.

"Ellenfelünk azonban egy gólerős támadófutballt játszó csapat, s hazai pályán mindenkire veszélyes lehet. Az elmúlt szezonban nem úgy sikerült a paksi vendégszereplésünk, ahogy azt vártuk, ezért is szeretnénk visszavágni. Bízom benne, hogy sikerül megszereznünk a három pontot, folytatni akarjuk az elkezdett jó sorozatunkat" – tette hozzá Egervári Sándor, aki a sérült Jäkl, Dudás és Varga L. mellett az eltiltott Kovács II Z. játékára sem számíthat.

A magyar válogatott szövetségi kapitánya, Erwin Koeman a helyszínen nézi meg az összecsapást. Úgy tudjuk, a holland szakember leginkább két támadó, Tököli és Bajzát teljesítményére kíváncsi.

• 12. pistike50! 2008. szeptember 30. 14:36
    „NB-1-BEN KIKAPNI NEKED CSAK ÁLOM,MERT CSAK EMLÉKEID LESZNEK MI IS AZ !JA DE EMLÉKEI ANNAK VANNAK AKINEK VAN AGYA !NEKED MEG OSZTRÁK TRÁGYALÉ VAN A FEJEDBEN!JÁRJ CSAK NB-3-ÁS MECCSEKRE NÉZD A FALUSI BAJNOKIKAT,DE HIÁBA MERT NEM ÉRTED!KIT ÉRDEKEL A KOSÁRLABDA EGY FOCIRÓL SZÓLÓ CIKKBEN?AMÚGY JÓL VAGY?MIZU A TANYÁTOKON?LEGYEN SZÉP NAPOD !ÜDVÖZÖLLEK FALUSI BARÁTOM!NEHOGY MEGINT A CSENGŐNEK KÖSZÖNJ A.....T MEG MEGNYOMD!”
  • 11. pisti50 2008. szeptember 29. 16:58
    „Ha Ha Ha!!!!!!
    Ez egy kicsit bosszantó nem győriek?
    Megint kikaptatok?
    Szerdán a kosárlabdában is kifogtok kapni,”
  • 10. SZÁNALMAS AKI VALAKINEK A VERESÉGÉNEK ÖRÜL!RÁADÁSUL FOCI CSAPAT NÉLKÜL! 2008. szeptember 29. 08:44
    „zentaFOSi a neved elárulja a képességeidet!”
  • 9. zentafosi 2008. szeptember 29. 00:10
    „Ne csüggedjetek! A csapatotok tudásához képest ez egy remek eredmény.”
  • 8. a Szentes a Rába... 2008. szeptember 28. 08:52
    „Szánalmas,tehetségtelen alibi focit játszó gittegylet! Milliárdokért stadiont ezeknek??????????? ....dolgozzatok culágerként a stadion építésén,hogy valami hasznára is legyetek Tarsolynak. Paksot nem tudják megverni, hát akkor ki a málnás f.szt? Vegyétek fel névnek : GYŐRI ALIBI FC nevet, ne égessétek tovább az ETO-t! Hajrá Rába ETO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!”
  • 7. ETO10 2008. szeptember 27. 20:28
    „Gyerünk fiúk. Vágunk vissza a Paksnak. Lőjetek egy gólt!
    Hajrá ETO!!!!”
  • 6. teaor 2008. szeptember 27. 20:21
    „"Ellenfelünk azonban egy gólerős támadófutballt játszó csapat, s hazai pályán mindenkire veszélyes lehet. Az elmúlt szezonban nem úgy sikerült a paksi vendégszereplésünk, ahogy azt vártuk, ezért is szeretnénk visszavágni. " .........hát ha még olyan veszélyesek volnának mint a Milán vagy a Barcelona támadói tisztelt Egervári úr! Akkor még hitele is volna a szavainak,de így csak nevetséges mint az egész futballnak álcázott szarság.”
  • 5. ETO10 2008. szeptember 27. 19:43
    „Hajrá Győr!!!. Lőj eggyet Bajzi és Böőr is lőjön eggyet.”
  • 4. Papaboy 2008. szeptember 27. 19:36
    „Te minden fórumban beírod ezt?
    Én a B-középbe járok, ott is azt üvöltjük, hogy HAJRÁ GYŐR!”
  • 3. ETO-Cica 2008. szeptember 27. 19:22
    „HAJRÁ ETO!!!”
  • 2. Wanhall József 2008. szeptember 27. 19:14
    „Hajrá-hajrá ETO!!/Győr egy város neve/.A csapatunké ETO!”
  • 1. Papaboy 2008. szeptember 27. 18:47
    „HAJRÁ GYŐR!!!!!!”

Kiküzdötte a győzelmet az MKB

Kosárlabda - Tízpontos győzelemmel kezdte a Krasznai Kupát az MKB-Euroleasing Sopron. Tovább olvasom