2017. 09. 24. vasárnap - Gellért, Mercédesz 10°C | 17°C Még több cikk.

Paks-Győri ETO 1-2 - Maradt a 100% - Videó

A Paks sem tudta megállítani a Győri ETO FC-t. Nézze meg a videós összefoglalót!

Paks–Győri ETO FC 1-2 (0-1)
OTP Bank Liga, 6. forduló, játékvezető: Alvaro Garcia Miquel; asszisztensek: Viszokai László, Márton Zsolt

Kis Károly: - Ki-ki mérkőzés volt, amiből a vendégek jöttek ki jobban. Szerintem az egy pontra rászolgáltunk volna, a támadóharmadban nem voltunk határozottak, pontosabb befejezések kellenek ahhoz, hogy egy ilyen remek Győrt le tudjunk győzni.

Csertői Aurél: - Azért nyertünk, mert mi két gólt tudtunk szerezni, míg a Paks csak egyet. Egy nagyon jó iramú, nyílt mérkőzést játszottunk, amelyen úgy érzem, hogy egy góllal feltétlenül jobbak voltunk.

Videó: eto.hu

Hatból hat

A Debrecenhez hasonlóan a Győri ETO is százszázalékos maradt a labdarúgó OTP Bank Ligában, mivel Pakson is győzni tudott a hatodik forduló szombati játéknapján.

Rendkívül izgalmas, jó iramú meccset játszott a két csapat. A Paks kétszer találta el a kapufát, az ETO viszont egy szépségdíjas gólt szerzett Völgyi révén, és ezzel vezetett a szünetben. A második félidőben többet tett a gólért és az egyenlítésért a Paks, de a sok kihagyott helyzetért végül bűnhődött: a hajrában Pilibaitis egy szöglet utáni fejesből bebiztosította csapata győzelmét. A végén Montvai még betalált, de ez csak szépségtapasznak volt jó.

Az ETO hatodik bajnoki mérkőzésén hatodik győzelmét aratta.

Vége - Győzött az ETO

GÓL!
90+1.perc: Montvai betalál a Paksnál. 1-2 - Heffler Tibor indításából Montvai lépett ki, lövését elsőre Stevanovics hárította, de a kipattanót kapuba lőtte.

90. perc: 3 perc hosszabbítás jön.

87. perc: Sifter Tamás térdelt bele Ahjuperába, srága lap.

GÓL!
84. perc: Dinjar szögletét Pilibaitis csúsztatta a kapuba. 0-2

83. perc: Koltai egy hosszú felfutás után balról befelé cselezett és a hosszú felső sarok felé csavarta a labdát, Csernyánszki szögletre ütötte.

81. perc: Kiss Tamás jobb oldali beadását a hosszú oldalon Sifter fejelte a kapu mellé.

77. perc: Jarmo Ahjupera állt be Rati Aleksidze helyére.

76. perc: Aleksidze löbbölte be a labdát Windeckernek, aki ballal az oldalhálóba lőtt.

75. perc: Bartha László helyén Montvai Tibor folytatja a játékot.

74. perc: Bartha cselezett befelé majd 23 méterről kapu mellé lőtt.

72. perc: Heffler Norbert beadását Kiss Tamás fejelte kapura, Stevanovic hárított.

70. perc: Dinjar végzett el jobb oldalról szabadrúgást, a beívelést Fehér a kapu mellé csúsztatta.

68. perc: Ji-Paraná helyére Windecker József állt be.

67. perc: hosszú ápolás után Koltai folytatja a játékot.

66. perc: Dordevic rúgta meg Kiss Tamást, sárga lap.

65. perc: Kiss, Sifter összejáték, utóbbi azonban ezúttal 15 méterről eltörte a labdát, így Sztevanovics könnyedén védett.

64. perc: Koltai rúgást kapott és hordágyon vitték le a pályáról.

60. perc: Kiss játszott Sifterhez, aki 22 méterről, kissé jobbról nagy erővel kapura lőtt, Djordjevics kezéről azonban bedobásra pattant a labda.

56. perc: Trajkovic helyére Tokody Tibor állt be.

52. perc: Dinjar bedását Koltai lőtte be, de a bíró érvénytelenítette a gólt les miatt.

51. perc: Bartha jobbról tört be a 16-oson belülre, lövése kapu fölé szállt.

47. perc: Fiola kapott sárga lapot.

46. perc: Vayer helyére Hrepka állt be. Böde helyén Heffler Norbert folytatja.

Félidő

45. perc: Völgyi végezhetett el 20 méterről szabadrúgást, lövése mellé szállt. Jöhet a szünet.

GÓL!
41. perc: Dinjar indította a jobb oldalon Koltait, aki középre passzolt és Völgyi egy csel után a hosszú felsőbe bombázta a labdát. 0-1

38. perc: Trajkovic csúszott rá Sipekire, sárga lap.

36. perc: 26 méterről végezhettünk el szabadrúgást, amit Ji Parana kapu fölé lőtt.

35. perc: Ji-Paraná buktatásáért Bartha László kapott sárga lapot.

31. perc: Ji-Paraná szögletét a paksi védők kifejelték. A kipattanót Dinjar kapásból a kapu fölé rúgta.

30. perc: Vayer szöglete a rövid kapufáról a mezőnybe pattant.

29. perc: Kiss Tamás passza után Böde lőtt kapura, védőnkről szögletre pattant.

18. perc: Aleksidze lövését Csernyánszki magabiztosan ölelte magához.

16. perc: Ji-Paraná próbálkozott messziről, Csernyánszki hárított.

15. perc: Báló bal oldali beadása a hosszú kapufa felső lécén csattant.

3. perc: Böde bal oldali beadását Kiss Tamás mellé pörgette.

2. perc: Ji-Paraná lőtt 30 méterről, Csernyánszki a kapu fölé ütötte.

1. perc: eggyel kevesebb cseréje van az ETO-nak, Kiss Máté gyomorrontással küszködik.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés. A paksiak kezdtek.

Paks: Csernyánszki, Sifter, Báló, Kiss, Vayer, Böde, Heffler, Fiola, Sipeki, Bartha, Éger.

ETO: Stevanovics, Dinjar, Fehér, Pilibaitis, Aleksidze, Trajkovic, Völgyi, Ji-Paraná, Babic, Dordevic, Koltai.

Tudósítás forrása: eto.hu

MVM Paks–Győri ETO FC
OTP Bank Liga, Paks, szombat, 18 ó. V.: Garcia (Viszokai, Márton).

Paks: Csernyánszki  – Heffler T., Éger, Gévay, Csehi  – Bartha, Böde, Sifter, Báló – Kiss T., Montvai. Vezetőedző: Kis Károly.

ETO: Sztevanovic – Babic, Djordjevic, Fehér, Völgyi – Pilibaitis – Trajkovic, Ji-Paraná – Koltai, Aleksidze, Dinjar. Vezetőedző: Csertői Aurél.
Ráadásul a hazai zöld-fehérek pályáján az ETO még soha nem nyert bajnoki mérkőzésen, a jelenlegi győri játékosok is nagyon várják, hogy megszakadjon ez az évek óta tartó rossz sorozat.

Idei teljesítménye alapján a Paks nem is tűnik legyőzhetetlen ellenfélnek, főként akkor, ha az ETO már megszokott erényeit csillogtatja: egy mentálisan erős, vert helyzetből is fordítani tudó, az utolsó sípszóig harcoló és időnként jól és eredményesen játszó csapat.

Csertői Aurél vezetőedző: „A Paks egy masszív, fegyelmezetten futballozó, önbizalommal teli együttes, amely az utóbbi időben nagyon együtt van. Ennek ellenére folytatni akarjuk a sikersorozatunkat, a három pont megszerzésére törekszünk."

A győri keretben Dudás Ádám a héten még nem tudott teljes értékű edzésmunkát végezni, valószínű, ezért a cserepadon sem kap helyet. Bár a mérkőzés kezdéséig még sok idő van hátra, a helyzet addig változhat.
A vezetőedző egy korábbi nyilatkozata szerint minden sorozat megszakad egyszer, csak nem mindegy, hogy mikor... Nos, ebben reménykednek a győri szurkolók is!