2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Ötvenhárom gólos siker

A vesztes számára megalázó eredmény született a Kapuvár–Gyirmót ifjúsági mérkőzésen.

A hazaiak ugyanis 54–1-re győzték le a vendégeket. Igaz, a gyirmóti futballisták közül vírusfertőzés miatt csak nyolcan léphettek pályára.
Nem mindennapi találkozónak lehettek szemtanúi azok a szurkolók, akik az elmúlt hétvégén kilátogattak a Kapuvár–Gyirmót ifjúsági mérkőzésre. A hazai- ak ugyanis a kilencven perc alatt ötvennégy góllal terhelték meg a hét mezőnyjátékossal felálló gyirmótiak hálóját. Ez azt jelenti, hogy 1,66 percenként a kapuba találtak. A vendégek a találkozó lefújása előtti percekben szerezték meg a szépítő találatukat. A serdülők mérkőzésén szintén potyogtak a gólok, ott huszonhárom alkalommal szorultak középkezdésre a gyirmótiak.

Varga András, a megyei LSZ és a Kapuvári SE elnökségi tagja elmondta: minden elismerése a vendégeké, akik becsülettel végighajtották a meccseket, de a történtek mellett nem szabad szó nélkül elmenni: „Két komolytalan játékot és gólzáport eredményező, mérkőzésnek nevezett értelmetlen rendezvény bosszankodó részesei voltak a szurkolók."  Az utánpótlás-bajnokságot egyébként a veszprémi versenybizottság szervezi, amelynek közlönye szerint a gyirmóti serdülők (U16) eddig 4 pontot szereztek, a gólkülönbségük 31–192. Az ifjúságiak mérlege: 1 pont, 4–258...

Horváth Ernőtől, a szakosztály elnökétől megtudtuk: az ezer lakosú Gyirmóton nincs iskola, így nagyon nehéz kellő számú gyereket megnyerni a labdarúgásnak. Éppen ezért kötöttek öt éve együttműködési szerződést a győrszentivániakkal. A Gyirmót hét utánpótláscsapata közül öt Gyirmót–Sasfészek FC néven szerepel. Az ominózus mérkőzésre a serdülők és az ifjúságiak is csak nyolc-nyolc játékossal tudtak elutazni, mivel egy vírusfertőzés miatt sokan megbetegedtek. „Véleményem szerint nem szabadott volna pályára lépniük és így a gyerekek elkerülhették volna ezt a megalázó vereséget" – mondta végül Horváth Ernő.

A fentieket megerősítette Baranek Lajos, a győrszentivániak elnöke is, aki hozzátette: megtehették volna, hogy nem vállalják a játékot, de ez nem lett volna tisztességes az ellenféllel szemben. Mint ahogy az sem, hogy például az ötödik percben valaki „lesérül", és így a játékvezető lefújja a meccset.

Böcskör György, a kapuváriak edzője szerint ha ilyen gondjuk volt a gyirmótiaknak, akkor azt jelezhették volna feléjük és elhalasztották volna a meccset. A tréner korábban futballozott Ausztriában is, ám ilyen eredményre nem emlékszik. A hazai ifjúsági futballisták közül egyébként Szücs Zsolt tíz, Licskai László és Kisfaludi Balázs pedig nyolc-nyolc góllal járult hozzá a győzelemhez.