2017. 05. 25. csütörtök - Orbán 11°C | 21°C Még több cikk.

Ötven pont felett

Tizedik és egyben utolsó mérkőzését is elvesztette a Hat Agro-UNI Győr a női kosárlabda Euroligában: szerdán a török Kayseri vendégeként kapott ki 54 ponttal.

Kayserispor (török)–Hat Agro-UNI Győr
91–37

(26–11, 17–10, 19–8, 29–8)
Kayseri, női Euroliga-mérkőzés.
Kayseri: Günay 5/3, WRIGHT 10/6, Little 12, CINILI 16/12, SANDERS 18. Cs.: Demirok 9/3, Takmaz 2, Mazic 7, Salopek, Ural 6, Atas 4, Arseven 2. Edző: Ayhan Avci.
Győr: Czirják 7, Semsei, Laklóth 6, Tinkle 8/6, Diamant 2. Cs.: Koch 2, Fejes 6/6, Mansaré, Lengyel 6/6. Edző: Bencze Tamás.

Egy 10–0-ás szakasszal a negyed közepére megugrott a Kayserispor. Little kosár plusz büntetője után már 12 pont volt a törökök előnye, mely tovább nőtt egy 8–2-es rohammal. Fejes triplája javított valamelyest az összképen.

Nem hozott kosáresőt a második negyed első két perce, mindössze Koch volt eredményes, mindkétszer büntetőből. A folytatásban egy 7–0-ás rohammal kapaszkodtak a győriek, de a hazaiak egy 13–0-ás szakasszal lerendezték a félidőt (43–21).

A második félidőben az öltözőben maradtak a vendégek, 55–21-nél érthető volt Bencze Tamás időkérése. A folytatásban Laklóthék szereztek zsinórban hat pontot, ám a szakasz hajrája a hazaiaknak sikerült jobban, így 33 volt a különbség az utolsó felvonás előtt (62–29).

Fejes triplája vezette fel az utolsó tíz percet, de nem kellett sokat várni a török válaszra sem, ők is hárompontos formájában tették ezt meg. Mindezt még három duplával is megtoldotta a Kayserispor (71–32). Jött is a menetrend szerinti győri időkérés. Felváltva estek a kosarak, így állandósult a különbség. Egészen addig, míg Cinili nem dobott két triplát, ez már sok volt a vendégcsapatnak.

Összességében az első negyed, valamint a második félidei rossz kezdés meghatározta az egész találkozót, így igazán nem tudta megnehezíteni a törökök dolgát a Hat Agro-UNI Győr.

Ayhan Avci: – Fontos volt a győzelem, s hogy mindenkinek lehetőséget tudtam adni. Eddig jól sikerült az első évünk az Euroligában, de nem dőlünk hátra, arra koncentrálunk, hogy bejussunk a legjobb nyolcba.

Bencze Tamás: – Gratulálok a törököknek, de az igazsághoz tartozik, hogy három sérültünk van, s elfogytunk a végére. Fiatal csapat vagyunk, sokat kell még tanulnunk.