2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -3°C | 4°C

Öttusázóból lett triatlonista

Alig egy hete nyert országos bajnoki címet középtávon a Széchenyi FSC nagyszerű triatlonistája, Danka Olga, s vasárnap már a Győrött megrendezésre kerülő ITU nemzetközi verseny egyik minden bizonnyal legtöbbek által biztatott indulója lesz.

Danka Olga a Fonyódon rendezett országos bajnokságon kerékpározás közben.
A népes biztatótáborra azért is számíthat az országos bajnok Danka Olga, mert az ifjúsági csapat Európa-bajnoksággal egy időben rendezett, már hagyományosnak számító győri nemzetközi verseny egyetlen felnőtt győri indulója lesz.

A Széchenyi FSC versenyzőjét nagyon sokan ismerik a városban, s igen népes szurkolótábornak örvend, hiszen a sportbarátok még abból az időből ismerik nevét, amikor kislányként úszóversenyeken jeleskedett. Utána került a Magyar Vilmos edző nevével fémjelzett győri női öttusacsapatba, s amikor gyakorlatilag megszűnt a városban az öttusa, akkor választotta a triatlont. S ez a választás véglegesnek bizonyult.

Egyre jobb eredmények erősítették meg a választás helyességét, hiszen a középtávú országos bajnokságokon 1999 óta háromszor szerzett bronzérmet, tavaly ezüstöt, s idén már az arany került a nyakába. Indult már főiskolás-világbajnokságon, s 2001-ben a csehországi csapat Európa-bajnokságon a második helyet szerzett együttes tagja volt. Most pedig itt az idő, hogy a győri nemzetközi versenyen rukkoljon ki egy kiemelkedő teljesítménnyel.

Igen bizakodó a vasárnapi verseny előtt, mert jó formában érzi magát. Tervei szerint az úszást akarja igen erősen „megnyomni", mert ha sikerül a legjobbak között kijönnie az 1500 méter megtétele után a vízből, s a 40 km kerékpározás során nem szakad le, akkor minden lehet, mert az utóbbi időben igen feljavult a futóteljesítménye is. Már közel egy éve új, a TS-en tavaly végzett edzőjével, Málovics Bertolddal (aki élete párja is) edz, s úgy érzi, a közös munkának nem maradnak el az eredményei.