2016. 09. 29. csütörtök - Mihály 13°C | 24°C

Otthon sem hibátlanul

Hazai pályán kapott ki a férfi NBI/B-ben az ETO FKC a Komlótótl. A női másodosztály győri rangadóját az Audi ETO nyerte.

Győri ETO FKC–Komló 28–36 (14–14)
Győr, NB I/B-s férfimérkőzés, 200 néző. V.: Herceg, Wiedemann.

ETO FKC: HOFFMANN 1 – Rádli 2, Szabó A. 6, Schneider 3, Bella 2, Petrovszki 1, Paár 4.
Cs.: Sarmon (kapus), BÁTHORI 6, Horváth A., Kőhalmi 2, Hollós 1.
Edző: Deáki István.

Nagyszerűen kezdett a győri csapat, hiszen szűk tíz perc alatt öt góllal ellépett ellenfelétől (6–1). A folytatásban is maradt a fiatalok lendülete, így a különbség nem változott (17. perc: 9–4). Innentől kezdve viszont megváltozott a játék képe. A Komló összeszedte magát, míg a zöld-fehér játékosok kapkodni kezdtek. Hiába kérte ki idejét Deáki István, nem tudta rendezni a sorokat, s a szünetig kiegyenlített a Komló. A második játékrész hazai szempontból rémálomszerűen kezdődött. A győriek gyorsan ellőtt labdáit könnyűszerrel hárították a vendégek, ezekből leindították az ETO-t, s pillanatok alatt már a Baranya megyei alakulat vezetett négy góllal (15–19). A tervezettnél előbb kellett időt kérnie a hazai vezetőedzőnek, de ezen a napon nem tudott már gyökeresen belenyúlni csapata játékába. A vége sima vereség lett, ami két okból is fájó. Ezzel odalett a hazai veretlenség, ráadásul elmaradt a felzárkózás az élbolyhoz.

Deáki István: – Nem ezeken a játékosokon múlik, hogy itt tart a győri férfi kézilabda.

Klassziskülönbség

VKCSK–Audi-ETO II 12–33 (6–20)
Győr, NB I/B-s női mérkőzés, 150 néző. V.: Kozák, Wenzel.

VKCSK: WUNDERLI – Csiszár 1, Csizmadia 1, Őri 1, Fábián 1, Imrefalvi 2, Raucsik 1. Cs.: Sarmon, Gyurkovics 2, Benkovics 1, Fekete 2.
Edző: Csomor Tibor.

Audi-ETO II: VIG – KISS K. 2, KISFALUDY 4, Tóth E. 4, Tarjányi 3, Deáki 5, SZÖLÖSI 6. Cs.: NÉMETH K. (kapus), K-Pelczéder 3, Ács 2, Kurucz 4, Bárány, Csóka, Mikó.
Edző: Róth Kálmán.

A városi rangadón remekül védekezett az ETO csapata, hiszen az első félidőben egy tizenegy, majd egy hétperces gólcsendet parancsolt a hazaiaknak. Ennél is jobban sikerült a szünet után a VKCSK támadásainak megfékezése, mert Csomor Tibor tanítványai a 37. percben szerezték tizedik, majd az 59.-ben(!) a tizenegyedik találatukat. A VKCSK kedden 17.15 órakor a Magyar Kupában a legjobb nyolc közé jutásért a Fehérvár együttesét fogadja.

Csomor Tibor: – Elfogytunk a szezon végére. Tisztes helytállásban bíztam, de a dobott gólok számával nem vagyok elégedett. Azok a játékosok, akik megmutathatták volna, hogy helyük van a csapatban, betliztek. Készülünk a keddi Magyar Kupa-meccsre.

Róth Kálmán: – Utolsó mérkőzésünkön egyes időszakokban ünnepi hangulatot varázsoltunk a pályára. Minden kézilabdában dolgozónak boldog, békés ünnepeket kívánok!