2016. 09. 25. vasárnap - Eufrozina, Kende 11°C | 21°C

Ott vagyunk a nyolc között a BL-ben: Audi ETO-Zvezda 33-22

Az Audi ETO átgázolt a Zvezdán a Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában. Görbiczék az utolsó kör eredményétől függetlenül a legjobb nyolc közé jutottak. A csoportelsőségről a Krim elleni meccs dönt.
GYŐRI AUDI ETO KC - ZVEZDA ZVENIGOROD 33-22 (19-12)
Győr, női Bajnokok Ligája-mérkőzés, D csoport, 5. forduló, 1800 néző. V.: B. Methe, R. Methe (németek).

ETO: PÁLINGER – MRAVIKOVÁ 3, Hornyák, GÖRBICZ 7/3, SPIRIDON 5, BRADEANU 4, VÉRTEN 4.
Cs: LUNDE HARALDSEN (kapus), Gros 1, AMORIM 6, Kovacsics 1, Mayer 1, Szegedi 1, Orbán.
Edző: Konkoly Csaba.

Zvezda: Szkladcsikova – Vinogradova 1, SZEN 8/3, Koroljova, Karpenko 1, GRUZSDEVA 4, Kuznyecova 3.
Cs: Dmitrijeva, Vetkova 3/3, Volnuhina 2.
Edző: Jevgenyij  Trefilov.
Hétméteresek: 4/3, ill. 10/6. Kiállítások: 8, ill. 10 perc.

Konkoly Csaba: Az hiányzott a száz százalékunkhoz, hogy a második félidő elején megtorpantunk. Ezen majd javítunk. Nagyon várunk már arra, hogy ilyen önbizalommal játszunk mind támadásban, mind védekezésben. Maximális fegyelemmel tettük a dolgunkat. Azokat a hibákat, amikből a Zvezda idegenben megvert minket kijavítottuk. Szombaton a Krim ellen a csoportelsőségért játszunk. Igyekszünk ugyanezzel a lendülettel továbbmenni.

Kovacsics Anikó: Úgy estem bele a játékba csereként, hogy az egész csapat szinte szárnyalt, de nem volt nehéz felvenni a ritmust. Reméljük, a Krim ellen is hasonló teljesítményt nyújtunk majd.

Pálinger Katalin: Nagyon örülök, hogy ilyen jól játszottunk, minden csapatrészben megvolt az összhang, ennek is köszönhető, hogy a nehéznek ígérkező meccs végül nem lett az. Annyit szeretnék még mondani, hogy egyszer Kern András adott át nekünk díjat, s ő akkor azt mondta, sokkal nehezebb a mi dolgunk, mint egy színésznek, mert nemcsak ki kell állnunk a közönség elé, és jól játszani, nyerni is kell. Most szerencsére minden összejött.

Fotók: H. Baranyai Edina

Online közvetítés:

60. perc: Sen hetesét védi Lunde. Vége a mérkőzésnek. A legjobb nyolc között van a BL-ben az Audi ETO.

58. perc: Szegedi ejti át a kapust a bal szélről. 33-22.

57. perc: Lunde bravúrja után Mayer is megszerzi első gólját. 32-22.

56. perc: Vetkova büntetőből eredményes. 31-22.

55. perc: Bradeanu átmegy a falon, és estében lő gólt. 31-21. Sent kiállítják.

54. perc: Kovacsicsot állítják ki.

53. perc: A két perc letelte előtt hat orosz mezőnyjátékos a pályán. Ez újabb kiállítást jelent. Emberelőnyben az ETO.

52. perc: Szélsőket cserélünk. Orbán, és Szegedi is a pályán. Sen hetesből szerez gólt. 30-21.

51. perc: Vérten góljával tíz a különbség. 30-20. Közben a Zvezda edzője Trefilov kap két percet.

50. perc: Görbicz hetese elakad a kapusban.

48. perc: Görbicz ponos passzából Spiridon lő gólt. 29-20.

47. perc: Elveszíjük a labdát, ebből Kuznyecova indul, és belövi a ziccert. 28-20.

46. perc: Kovacsics bombáz a bal felsőbe. 28-19. Gruznyeva kap két percet.

45. perc: Sen hetese pontos. 26-19. Görbicz szerez labdát, majd indítja Vértent. Gól. 27-19.

44. perc: Görbicz most a bal szélről talál a kapuba. 26-18.

42. perc: Sen lő takarásból nagy gólt. 25-18.

41. perc: Újra lendületben az ETO, és Vérten is. 25-17.

40. perc: Hornyák kap két percet.

38. perc: Görbicz hetesből szerez gólt. 23-17. Gyors ETO-támadás végén Vérten is megszerzi első gólját. 24-17.

36. perc: Görbicz bal kézzel a jobbátlövő helyéről talál a kapuba. 22-17.

35. perc: Volnuhina marad egyedül a jobb szélen. Gól. 20-16. Amorim átlövésből szerez gólt, Vetkova a felső lécre ejti a hetest.  21-17.

34. perc: Spiridont kiállítják. Emberelőnyből gyorsan betalál Gruzgyeva. 20-15.

33. perc: A lendületből érkező Amorim ezúttal is megállíthatalan. 20-14.

32. perc: Vetkova újabb góljával öt találatra olvad az ETO előnye. 19-14.

31. perc: Vetkova ejti át hetesből Lundét. 19-13.

30. perc: Zsinórban két gól az oroszoktól. Volnuhina, és  Karpenko. 18-11. Konkoly Csaba kért időt. Kuznyecova, és Görbicz is betalál az utolsó másodpercekben. 19-12. Vége a félidőnek.

28. perc: Amorimot hagyják lőni, ő pedig ritkán hibázza el ezeket a lehetőségeket. 18-9.

27. perc: Spiridon , majd Gruzgyeva eredményes. 17-9.

26. perc: Sen a kapufára lövi a hetest, de a kipattanót összeszedi, és a második próbálkozást már nem rontja el. 16-8.

24. perc: Mravikova gólt lő, Pálinger pedig sokadik bravúrját mutatja be. 16-7.

23. perc: Amorim váltja gólra az emberelőnyt. 15-6. Vinpgradova lövi el a labdát a bal szélről Pálinger mellett. 15-7.

22. perc: Görbicz ad gólpasszt Bradeanunak. 14-6. Sean kap két percet.

21. perc: Egy lerohanás után Kuznyecova eredményes. 13-6.

20. perc: Vetkova is belövi a hetest. 12-5. Amorim gyorsan válaszol egy akciógóllal. 13-5.

19. perc: Görbicz büntetője pontos. 12-4.

18. perc: Amorim verekszi át magát a nyitott falon, és kilencről nagy gólt lő. 11-3. Gruzgyeva is betalál. 11-4.

17. perc: Emberhátrányban Görbicz cunderez egy gólt a bal szélről. 10-3.

16. perc: Amorimot állítják ki.

13. perc: Időt kér a Zvezda.

12. perc: Sen hetesből talál be. 9-3.

11. perc: Gros ejti be a labdát a falba Spiridonnak. 9-2.

10. perc: Vérten zárt Bradeanunak. Hatalmas gól a jobb felsőbe. 7-2. Bradeanu lép ki a falból, és szerez labát. A ziccert be is lövi Mika. 8-2.

8. perc: Görbicz bombagóljával 4 gól a hazai előny. 6-2.

7. perc: Sen szerzi az első orosz gólt. 5-1. Egy elrontott támadás után rohanhatott a Zvezda. Sent Gros nem tudta megállítani. 5-2.

6. perc: Görbicz laza passzával Spiridin fordul be lövésig. Gól. 5-0.

5. perc: Mravikova rögtön dupláz. 4-0.

4. perc: Bradeanu lövését még védi a kapus, de a kipattanót Mravikova a léc alá vágja. 3-0.

3. perc: Mravikova ad pontos passzt Spiridonnak. Gól beállóból. 2-0.

2. perc: Görbicz hetesgóljával vezet az ETO. 1-0.

1. perc: A Zvezda kezdte a meccset.

Az Audi-ETO és a Zvezda az első fordulóban találkozott egymással, akkor az orosz gárda legyőzte Konkoly Csaba tanítványait. Azóta változott a helyzet, a zöld-fehérek három mérkőzést nyertek zsinórban, a negyedikkel pedig már a negyeddöntő résztvevőjének vallhatják magukat. Konkoly Csaba vezetőedző elmondta: erre készülnek szombat délután.

„Ott szeretnénk folytatni a Zvezda ellen, ahol a két legutóbbi BL-meccsünkön abbahagytuk. Nyilvánvalóan tudjuk, hogy egy győzelem középdöntőbe jutást érhet, de nekünk nem elsősorban ezért kell megszereznünk a két pontot. Sokkal inkább azért, mert hazai pályán nem engedhetünk meg magunknak botlást, illetve sokat jelentene, ha végre saját közönségünk előtt is látványosan, szórakoztatóan játszanánk. Mindenképpen tanulnunk kell a kinti mérkőzésen elkövetett hibákból. Visszanézve a mérkőzést, azt kell mondanom, az orosz gárda semmi különlegeset nem csinált, inkább mi hibáztunk a kelleténél többet, főleg, mikor futottunk az eredmény után" – mondta Konkoly Csaba, aki szerencsére minden játékosára számíthat a mai találkozón.

Simona Spiridon túl a századik BL-meccsén ismét a negyeddöntőbe juthat a sorozatban. Fotó: Bertleff András

A két játékvezető a német Methe–Methe kettős lesz. Érdekesség, hogy a két sípmester győrieknek fújt meccsén eddig mindig zöld-fehér siker született. A 2008/2009-es szezonban a Hypo elleni elődöntőben 29–21-re nyertek a győri lányok, a Kometal ellen idegenben pedig 24–21-re nyertek Görbiczék. A 2007/2008-as szezonban a Slagelse elleni 24–20-as idegenbeli győzelemben működött közre a két játékvezető.

Mint arról a klub honlapja (www.gyorietokc.hu) beszámol, a vezetés úgy döntött, a jövőben köszönti azokat a játékosokat, akik 75., illetve 100. Bajnokok Ligája-meccsüket játsszák. Ezen alkalomból most Simona Spiridont, Pálinger Katalint és Katerina Mravikovát köszönti Borkai Zsolt polgármester, a klub társadalmi elnöke és Vanyus Attila ügyvezető. Előbbi játékos túl van már a száz meccsen, utóbbi kettő pedig a hetvenötön.

A beléptetéssel kapcsolatban fontos tudnivaló, hogy az előzetesen állóbérletet vásárlók 15.10-től 15.25-ig a Magvassy-csarnok 6-os kapujánál léphetnek a csarnokba. A pénztárak 15.25 órakor nyitnak.

• 9. Nagy3845 2010. november 15. 08:40
    „Ez egy ünnep volt. Hajlamos az ember azt, mondani, hogy ha nincs sérülés (ami mindig van), akkor nincs miről beszélni, de ezt rögtön felejtsük is el (volt már ebből problémánk). Európa legjobb csapatai már kötik felfelé az alsóneműt, úgyhogy legyetek résen! Hozzáteszem, hála Nektek, vendégül láthatjuk őket szerény hajlékunkban. Jó pihenést, a hétvégén ütközünk!”
  • 5. peet2 2010. november 13. 22:06
    „GRATULA..................................................................................................................................................................”
  • 4. Gyuri84 2010. november 13. 20:40
    „Szép volt lányok! csak igy tovább jo látni hogy a csapat ismét a jo formáját mutatja! ezzel a játékal megnyerjük a bl-t is
    HAJRÁ ETO!!!

TI VAGYTOK A LEGJOBBAK!!

Gratulálok a csapatnak mindenki jol játszot!”
  • 3. kisokoska 2010. november 13. 19:52
    „Gyönyörű játék, gyönyörű győzelem. Nagy pofon ez azoknak akik a Zvezda elleni vereség után temették az ETO-t.
    Minden jónak van ellentéte, mert ezt így találták ki, csak nem mindegy, hogy melyik tábor a hangosabb!l”
  • 2. Fritz 2010. november 13. 19:52
    „több mint szép volt!!!
    Köszönjük lányok!”
  • 1. Káin 2010. november 13. 16:54
    „live stream-et tud valaki?”

A Petőháza kiütötte a Kapuvárt, először nyert az Abda

Nyert a Győrszemere és a Jánossomorja is, már csak ez a két csapat lehet az ősz bajnoka a megyei I.… Tovább olvasom