2017. 11. 18. szombat - Jenő 3°C | 8°C Még több cikk.

Ötpontos vereség Portugáliában

A magyar férfiválogatott 71–66-ra kikapott Portugáliában az Európa-bajnoki pótselejtező-sorozat nyitányán.
A magyar csapat legjobb dobói: Lóránt 16, Hanga 11, Trotter 11.
Magyar szempontból rosszul indult a találkozó, mivel a válogatott több mint három percig gólképtelen maradt (7–0). Hazai részről sorra érkeztek a triplák, ám a nemrég a spanyol Manresához igazolt – és az NBA-s San Antonio Spurs által is kiválasztott – Hanga sem maradt adós a távoli találatokkal, így a nyitónegyed végére átvette a vezetést Mészáros Lajos együttese (16–17). A második szakaszban a remek védekezés eredményeképp a házigazdák hét(!) percen át nem találtak a gyűrűbe, ekkorra már 28–19-re megléptek Lóránték. Félidőben mégis 31–31 volt az állás.

Térfélcsere után végre az addig csak lepattanózásban jeleskedő Báder is megszerezte első kosarát, és ismét szoros csata alakult ki. A zónavédekezésre váltó és hármasokat szóró portugálok 42–43-nál egy 12–0-ás rohamot mutattak be, három játékrészt követően így 54–46-ot mutatott az eredményjelző. A hajrában a magyarok Lóránt és a júniusban honosított Trotter találatai ellenére csak három pontra tudtak felzárkózni, így végül vereséggel kezdték meg a négymeccses menetelést.
A válogatott pénteken 19 órakor a finneket fogadja Szolnokon.

Biciklivel az Isztriára: egyetlen nap alatt 600 km-t tekernek a megyei bringások

Az elmúlt két évhez hasonlóan, megyei bringások idén is letekernek az Adriai-tengerre egyetlen nap alatt. Terveik szerint augusztus 20-án érkeznek meg az isztriai Vrsar városába. Videó. Tovább olvasom