2017. 05. 29. hétfő - Magdolna 13°C | 27°C Még több cikk.

Ötössel pipáltuk ki a kötelezőt: Andorra - Magyarország 0-5

Juhász, Gera, Szalai, Priskin és Koman a gólok szerzője. Andorra keményen játszottak, sok szabálytalansággal - és a végén már csak 10 emberrel.

Andorra - Magyarország 0-5
Andorra la Vella. V: Aleckovic (Sirko, Turudic – mindhárom bosnyák)
ANDORRA: Gómes – M. García (Manero), E. García, Lima, A. Rodrígues, – Clemente (Lorenzo), Vieira – Moreno (S. Gomes), Vales, Pujol  – F. Silva. Szövetségi kapitány: Koldo Álvarez
MAGYARORSZÁG: Bogdán  – Vanczák, Lipták, Juhász, Laczkó – Koman, Korcsmár, Hajnal (Elek) – Gera (Priskin), Szalai (Németh K.), Dzsudzsák. Szövetségi kapitány: Egervári Sándor

Gsz.: Juhász (11.), Gera (31. büntetőből), Szalai (54.), Priskin (68.), Koman (82.)
Sárga lap: Clemente (20.), García (31.), Moreno (45+1.), Vales (55.) ill. Koman (20.)
Kiállítva: Vales (68.)

Megérdemelten nyert, és a második félidőben már jól is játszott a magyar válogatott. Kedden Hollandia ellen nehéz folytatás következik.

90+4. perc: Vége a meccsnek.

90+3. perc: Dzsudzsák lövése száll kapu fölé. A magyar tábort lehet csak hallani, ők énekelnek.

90+1. perc: Lima lövése után szöglet jöhet.

87. perc: Lorenzo távoli lövését fogja Bogdán.

83. perc: Németh Krisztián váltja Szalait.

82. perc: Priskin viszi le az alapvonalig a ladát, középre teszi, a frissen beállt Maneróról így épp Koman elé pattan a labda, aki 10 méterről talál a hálóba. 0-5

81. perc: Manero érkezik M. Garcia helyére.

77. perc: Lima hazaadását Priskin füleli le, elviszi a labdát a kapus mellett is, ám éles szögből csak a kapufát találja el.

75. perc: Elek Ákos érkezik Hajnal Tamás helyett a pályára.

72. perc: Pujol rúg oda durván Szalainak. Ő is megússza sárgával.

71. perc: Clemente helyett Lorenzo a pályán.

69. perc: Moreno helyére S. Gomes érkezik.

68. perc: Lipták ívelését veszi át Priskin a kaputól 12 méterre, és egyből lő a kimozduló kapus mellett a hálóba. 0-4

66. perc: Pirossá érett az adorrai szúrkapiszka: Valdes lép oda Lipták lábára úgy, hogy a labda már ott sem volt. Második sárga után az andorrai Real Madrid-játékos mehet zuhanyozni.

57. perc: Hajnal távoli lapos lövése efél méterrel megy kapu mellé.

55. perc: Ütés még nem volt az andorraiak széles szabálytalanság-palettáján: most már nincs így... Juhásznak ütött oda Vales. Sárgát kap tettéért.

54. perc: Szép Koman-Vanczák összjáték után utóbbi ad középre a szögletzásló környékéről - Szalai pedig a hosszú kapufától fejel csukafejessel a hálóba. 0-3

50. perc:
Clemente lő 16-ról kapura, nem sokkal megy fölé.

49. perc: Megint lehetősége adódott a gólszerzésre Andorrának, egy középről érkező szabadrúgást fejelnek balról a kapu felé, Lipták labda mellé fejel, szerencsére erre Lima sem számít.

46. perc: Gera helyett Priskin folytatja a második félidőben.

Itt a szünet. Vezetünk ugyan 2-0-ra, de nem játszunk jól. Reméljük, a második félidőben a jó játék sem fog hiányozni.

45+1. perc: Moreno lép oda Gerának - sárgát kap érte.

45. perc: Moreno lőhet tisztán kapura, miután a magyar védők között, az alapvonal elől visszateszik neki a labdát. Szerencsénkre az andorrai játékos nem találja el a kaput.

42. perc: Újabb magyar szöglet után Laczkó lő kapura a tizenhatos sarkáról, a megpattanó labda a kapufáról kifelé pördül - Gera pedig már lesről indul a kipattanóért.

38. perc: Gera lő távolról, de pontatlanul: a bal felső felett száll el a labda.

31. perc: García elkésik a tizenhatoson belülre betörő Vanczák szerelésekor: jogos a sárga lap és a büntető is. Gera áll oda a 11-eshez, és jól helyezi a labdát a bal alsóba. 0-2

30. perc: Pontatlanok vagyunk és nem tudunk mit kezdeni a hazaiak kemény védekezésével.

23. perc: Hajnalt kell ápolni, miután Lima egy karaterúgással felkaron talpalta.

20. perc: Egy agresszív belemenés után hátulról rúgja el Clemente Koman lábát; a sárga lap, amit kap érte, még talán túlságosan enyhe is... Koman is kap egy lapot némi lökdösődés után.

16. perc: Gera is kap egy rúgást. Egervári meg egy figyelmeztetést a játékvezetőtől, hogy ne reklamáljon.

11. perc: Magyar szöglet: Dzsudzsák beívelését Juhász fejeli a jobb kapufa mellett a hálóba - a kapus csak belekapni tudott, hárítani nem. 0-1

9. perc: Korcsmárnak rúg oda Silva - a norvég légiósunk ellen már másodszor szabálytalankodtak csúnyán.

8. perc: Távolról próbálkoznak a hazaiak - nem először. Bogdán a helyén van - nem először.

3. perc: Remek magyar akció végén Szalai talál a kapuba, kár, hogy lesről.

1. perc: Andorrai szabadrúgás, veszély nincs.

A himnuszok lejátszása komoly nehézséget okozott a meccs előtt - a magyarnak folyton változott a sebessége, az andorrait meg elkezdték négyszer, de 15 másodperc után újraindult a lejátszó. De a magyar himnuszt legalább most sikerült úgy végigjátszani és énekelni a szép számú magyar tábornak, hogy még a "jövendőt" is hallatszott.

Előzmények:
Támadó szellemű összeállításban küldi pályára csapatát a 20:30  órakor kezdődő, Andorra elleni világbajnoki selejtezőn Egervári  Sándor, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya.

A hazai szövetség honlapjának beszámolója szerint a szakember - aki a szokásoknak megfelelően a délelőtti csapatmegbeszélésen hirdette ki kezdő tizenegyét - a megszokottnál támadóbb felállást adott meg: Koman Vladimir, Hajnal Tamás, Gera Zoltán, Szalai Ádám és Dzsudzsák Balázs egyszerre lesz a pályán.

Érdekesség, hogy a legtöbbször belső védőt játszó Korcsmár Zsolt ezúttal a középpályán kap helyet.

Dzsudzsák Balázs (j) a magyar labdarúgó válogatott edzésén a Telki Edzőcentrumban, ahol a csapat megkezdte a közvetlen felkészülést Andorra és Hollandia elleni világbajnoki selejtező mérkőzésekre 2012. szeptember 3-án. MTI Fotó: Illyés Tibor2012

A magyar válogatott kezdőcsapata Bogdán Ádám - Vanczák Vilmos, Lipták Zoltán, Juhász Roland, Laczkó Zsolt - Koman Vladimir, Korcsmár Zsolt, Hajnal Tamás - Gera Zoltán, Szalai Ádám, Dzsudzsák Balázs

• 4. BudaiKr 2012. szeptember 09. 10:41
    „Reméllem Kótyesz azért nem játszott mert Egerházi keződbe teszi a hollandok ellen. Ő a legjobb formába levő játékos. Ezen a meccsen amugy a egész stadion nekünk szurkolt naon szinpik voltak csak egy ellen szurkoló volt akire rá fért a dádá.”
  • 3. Jerry 2012. szeptember 08. 20:57
    „Andorra lakossága: 71 822 fő, jobb esetben elfér az ország teljes lakossága egy focistadionban.Azt mondják, náluk két eset lehetséges,vagy nézik a focit,vagy játszák,mert mindegyikre nincsenek elegen.Ellenük győzni igazán nagy dicsőség. Vajon ha a hollandoktól kapunk egy 5-öst,milyen cikket írnak?”
  • 2. heat 2012. szeptember 08. 20:47
    „Laknak ott 11-en?”
  • 1. BudaiKr 2012. szeptember 08. 18:05
    „jó vólt kinn magyarként szurkolni simán lenyomtuk ezeket. eggyértelmüen Lipesz vólt a védelem legjobja ha Kótyesz is játszik 8 alatt nem usszák meg biztosigaz.”

Vb-selejtezők - Olasz döntetlen Bulgáriában

A nyáron Eb-döntős olaszok Bulgáriában 2-2-es döntetlennel rajtoltak pénteken a 2014-es brazíliai… Tovább olvasom