2016. 10. 01. szombat - Malvin 14°C | 24°C

Ötödikek még lehetünk

Az ötödik helyért játszik a magyar válogatott a svédországi női kézilabda Európa-bajnokságon.

Norvégia–Magyarország 34–31 (17–16)

A magyar csapat azzal tudattal lépett pályára, hogy legalább hat góllal kell győznie az elődöntőbe kerüléshez. Németh András  szövetségi kapitány ugyanakkor korábban elmondta, nem szabad  számolgatni, a győzelem az elsődleges cél.

Az elszánt magyar lányok keményen kezdtek, s ugyan a címvédő  norvégok szereztek vezetést, gyorsan jött rá a válasz. A 4. percben  előbb a délelőtti edzést kihagyó Pálinger védett hetest, Görbicz  pedig értékesített egyet, így vezetéshez jutott Németh András  együttese. A norvégok azonban gyorsan fordítottak, majd néhány  gólváltást követően több magyar hibát is kihasználtak, s a  kilencedik percre három, a 12.-re pedig már négy találat volt az  előnyük. Ekkor elúszni látszottak Tóth Tímeáék reményei, ráadásul az  ellenfél kapujánál továbbra is rengeteg volt a hiba, s a védekezés  sem volt tökéletes, aminek következtében állandósult a 4–5 gólos hátrány.

A szünet előtti utolsó tíz percre Görbicz, Ferling és Siti  egyszerre volt támadásban a pályán, és ez gólokat eredményezett. A kapuban Pálingert váltó Herr két bravúrja és Szűcs két gyors  találata után pedig kettőre olvadt a hátrány. A hajrában is jól  összpontosított a magyar válogatott, amely az utolsó percre  egyenlített, igaz, Hammerseng találata és Balogh elpuskázott  lehetősége miatt a norvégok mehettek egygólos előnnyel a pihenőre.

A feladat a második félidőre még nehezebbé vált, hiszen hét  góllal kellett volna nyerni a szakaszt, ráadásul az első percben  magyar emberelőny ellenére a skandinávok szereztek gólt. Ezt  követően percekig felváltva estek a találatok, az idő fogyott, az  ellenfél pedig biztosan őrizte előnyét, sőt, az egyre kapkodóbb  magyar akciók után a 40. percre ismét hatra, majd hétre növelte azt.

Az elődöntőbe jutás kérdése így gyorsan eldőlt, a magyarok  számára pedig az maradt a kérdés, szépen zárják-e a középdöntőket. Ekkor előbb Siti, majd Ferling irányított, s ugyan a támadásokat  többnyire sikerült góllal zárni, a norvégok is rendre betaláltak, és  maradt az öt gól körüli különbség.

A hajrában mindent megtett a piros-fehér-zöld együttes, hogy utolérje riválisát, ám három gólnál közelebb egyszer sem került  hozzá, s végül 34–31-re kikapott, s elszenvedte második vereségét a tornán.
Németh András: – Felvettük a harcot a norvégokkal, de két rossz öt perc miatt  elvesztettük a találkozót. Úgy vélem, az ő csapatuk most a legjobb a  tornán, ezért ez az eredmény a jelenlegi helyzetünkben megfelelőnek  mondható. Problémáink ugyan ezúttal is voltak, Pálingert például  azért kellett lecserélni az első félidőben, mert rosszul érezte  magát, ám erre nem lehet fogni a vereséget. A norvégok gyorsabbak  voltak, mint mi és megérdemelten győztek. Még nincs vége az EB-nek,  meg akarjuk szerezni az ötödik helyet, ami nagyon sokat érhet még.

Középdöntő, 3. forduló, I. csoport (Göteborg): Németország–Macedónia 23–20 (10–10). Lengyelország–Ausztria 33–24 (20–12). A csoport végeredménye: 1. Norvégia 10 pont, 2. Németország 8, 3. MAGYARORSZÁG 6, 4. Lengyelország 4, 5. Ausztria 2, 6. Macedónia 0.
II. csoport (Stockholm):  Franciaország–Svédország 28–23 (13–13). Horvátország–Dánia 26–22 (16–9), Oroszország–Spanyolország 31–24 (14–11). A csoport végeredménye:  1. Oroszország 10 pont, 2. Franciaország 6, 3.  Svédország 4, 4. Horvátország 4, 5. Spanyolország 4, 6. Dánia 0.

A magyarok az 5. helyért játszanak Svédország ellen szombaton 12 órakor. Elődöntő: Oroszország–Németország, Norvégia–Franciaország.
Ferlingéknek (balra) nem sikerült a bravúr a norvég válogatott ellen.

Könnyedén hozták a kötelezőt

A keddi, németek elleni súlyos vereséget követően a magyar válogatott legyőzte Lengyelország csapatát. A találkozó nagy kérdése volt, hogy a keddi pofont sikerült-e valamennyire elfelejtenie a magyaroknak és tudják-e érvényesíteni a papírformát. Az első percek alapján úgy tűnt, igen, mert Pálinger bravúrja után azonban megszerezte a vezetést a magyar együttes. Tovább olvasom