2017. 08. 19. szombat - Huba 19°C | 31°C Még több cikk.

Ötéves sorozatot tört meg a Csorna - NB III. Bakonyi csoport

Sárvár–Csornai SE 0–2 (0–0)

A mérkőzés első említésre való eseményére nyolc percet kellett várni, ekkor Nyerges a bal oldalról jobb külsővel adott középre, a rövid sarokra érkező Véghelyi védőjét megelőzve az oldalhálóba fejelte a játékszert. Ezt követően még kisebb helyzet akadt Nyerges, Dorogi és Molnár G. előtt is, ám a szervezetten védekező Sárváron nem találta a fogást a Csorna.

A második játékrészben azonban már gólokkal is nyomatékosította fölényét a vendégegyüttes.

Az 55. percben Dorogi bal oldalról élesen belőtt szabadrúgását Molnár G. közelről a hosszú sarokba csúsztatta. 0–1.

Pár perccel később megduplázta előnyét a Csorna. Jakab Á. a félpályáról remek labdával találta meg az üres területre bemozgó Nyergest, aki a kapus lábai közt 15 méterről talált a hálóba. 0–2.

A 90. percben Kiss A. kamatoztatta gyorsaságát, faképnél hagyta védőit, ám kicsit elkapkodta a lehetőséget, így bal alsó sarokba tartó lövését Szakos hárította. A 93. percig kellett várni az első sárvári helyzetre: ekkor egy szöglet utáni kavarodás végén Szabó közeli bombáját nagyszerű reflexmozdulattal védte Lőre.

Orkánerejű szélben a csornai csapat végig uralta a mérkőzést, s bár nem játszott igazán jól, ezzel együtt győzelméhez kétség sem férhetett.
Jók: Máthé, Szabó, Nagy D., ill.  Simita, Jakab Á., Molnár G., Véghelyi, Szigeti

Németh József: – Esélyesebb csapat ellen megpróbáltunk pontot szerezni, de sajnos a jobbik együttes nyert. Gratulálok a Csornának.

Varga Péter: – Örömteli győzelemmel kezdeni a bajnokságot, játékunkon van még javítanivaló, de a mai sikerünkkel ötéves sárvári nyeretlenségünket törtük meg.

Pápa B- MTE 1904 3-0

A viharos szél miatt irreális körülmények között futballoztak a csapatok. A rossz minőségű műfű mindkét együttesből egy-egy sérültet eredményezett.
Mindez erősen rányomta bélyegét a színvonalra.

Jók: Csepregi, Horváth T., ill. senki.

Siska Attila: – A viharos szél miatt játék helyett szánalmas gyötrődés folyt a pályán, amelyből a hazaiak kerültek ki szerencsésebben.